Pirmdiena,
6.februāris 2023
Vārda dienas: Dace, Dārta, Dora, Ксения, Герасим, Тимофей, Оксана Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Par Rēzeknieša karti

10.02.2017
No 13.februāra varēs pieteikties un sākt saņemt Rēzeknes iedzīvotāja karti un Rēzeknes skolnieka karti, karti skolēniem izdos skolās. 

Karte izmaksās 4 EUR un būs derīga 5 gadus, to var saņemt jebkurš, kuram deklarācijas vieta ir Rēzeknes pilsētā. Vairākām personu grupām (bērniem (pilsētas un novada, ja apmeklē izglītības iestādi pilsētā), skolēniem, personām, kas vecāks par 60 gadiem, invalīdiem, trūcīgām un maznodrošinātām personām, daudzbērnu ģimenēm) karte pirmo reizi tiks piešķirta bez maksas. 9.februārī domes sēdē noskaidrojās, ka, lai ar Rēzeknieša karti brauktu bez maksas, ir jābūt ne vien deklarētam, bet arī jātbilst kādai no šīm grupām:
* maznodrošinātas un trūcīgas personas;
* 3.grupas invalīdi;
* pirmsskolas vecuma bērni;
* pensionāri un personas, kas vecākas pat 60 gadiem;
* personas, kuru apgādībā ir bērni;
* personas, kuru darbavieta ir Rēzeknē vai novadā;
* personas, kurām pieder nekustamais īpašums Rēzeknes teritorijā. 
Pirmsskolas izlītības vecuma bērni no citām pašvaldībām ar Rēzeknieša karti arī braukšana būs bezmaksas, savukārt, saņemot Rēzeknes pilsētas skolēna apliecību, 1.-12.klašu skolēniem par braucienu būs jāmaksā 50% no noteiktās summas (0,50EUR). 


Rēzeknes pašvaldība ieviesīs pilsētas iedzīvotāja un skolēna karti, tā būs paredzēta braukšanas atlaidēm sabiedriskajā transportā, ar karti varēs apmaksāt pusdienas skolu ēdnīcās, kā arī izmantot to kā skolēna apliecību. Tāpat izglītības iestādēs ar tās palīdzību reģistrēs skolēnu ierašanos un promiešanas laiku.

Savukārt, ja kāds cits, kurš neatbilst minētajiem kritērijiem, vēlas iegādāties karti, to var izdarīt par 435 EUR. 

Lai saņemt “Rēzeknieša karti”, vajag griezties Rēzeknes pilsētas domē (Atbrīvošanas aleja 93, kab. Nr. 120 Iedzīvotāju apkalpošanas centrs), kur tiks apstiprināta deklarētā adrese, aizpildīts individuālais pieteikums, klients tiks nofotografēts (var atnest vienu krāsainu klienta 3x4 cm formāta fotogrāfiju uz gaiša fona, pēc kuras personu var identificēt) un veikta apmaksa par karti, vai arī apstiprinātas tiesības saņemt karti bez maksas. Līdzi jāņem personu apliecinošu dokumentu (pase vai ID karte). 

Pieejamie pakalpojumi tiks aktivizēti divu dienu laikā no Kartes saņemšanas brīža.

Uz kartes būs kartes īpašnieka fotogrāfija un norādīts tā vārds un uzvārds.

Pirmās divas nedēļas Kartes tiks izsniegtas iedzīvotāju grupām, kuras saņems atvieglojumus, bet sākot ar 27. februāri Kartes varēs iegūt jebkura Rēzeknē deklarēta persona.

Maksu par jaunas “Rēzeknieša kartes” izgatavošanu var veikt Rēzeknes pilsētas domes iedzīvotāju apkalpošanas centrā ar bankas karti, vai arī ar pārskaitījumu, ieskaitot naudu Rēzeknes pilsētas domes (reģ. Nr. 90000025465) norēķinu kontā AS Swedbank Nr. LV75HABA0551027664619 kā maksājuma mērķi norādot “Maksa par jaunas Rēzeknieša kartes izgatavošanu” un pieteikumam pievienojot maksājumu apliecinoša dokumenta oriģinālu vai internetbankas maksājumu apliecinošu dokumentu. 

Ja Karte tiks nodota citai personai, tā tiks bloķēta un jaunu Karti būs iespējams saņemt tikai pēc 6 mēnešiem. Ja Kartes īpašnieks mainīs deklarēšanās vietu uz citu pašvaldību, Karte tiks bloķēta un tās atkārtota saņemšana būs iespējama tikai sešus mēnešus pēc atkārtotas dzīvesvietas deklarācijas Rēzeknes pilsētas administratīvajā teritorijā.

Kartes nozaudēšanas gadījumā atkārtota Kartes izsniegšana būs par maksu.

Papildus informācija, zvanot par tālruņa numuru: 64607609.

Kā preses konferencē apliecināja mērs Aleksandrs Bartaševičs, viss ir uz vietas, visi termināļi jau uzstādīti, līdz 1.aprīlim ir noteikts pārejas posms.

No šī gada budžeta projektam paredzēts atvēlēt 350 tūkstošus EUR.

Lai arī Rēzeknes domes opozīcijā esošie deputāti pauž nepārliecinātību par to, vai lēmumu, kas ļauj teju visiem rēzekniešiem braukt pilsētas autobusos par brīvu, atbalstīs arī Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija, pašvaldības vadība ir gatava īstenot iecerēto par spīti ministrijas iebildumiem, jo to darīt atļauj likums.

Rezekneszinas.lv

 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-10 /20)
super 10.02.2017 18:35
Tātad tā. Ja es esmu deklarēts Rēzeknē, strādāju ārpus Rēzeknes, saņemu labu algu un tātad Rēzekne no manis saņem labus nodokļus, es karti tāpat vien saņemt nevaru. Man ir atkal kaut kas domei jāmaksā. Un mans skolnieks arī nevar saņemt, jo vecāki, nekauņas tādi, maksā domei nodokļus, neskraida apkārt ar pastieptu roku, bet strādā un nav trūcīgo sarakstā. Urrā, domei, urrā bartuļonokam, urā bomžveidīgajiem utml.
Lai necer 11.02.2017 18:52
Manu balsi ar to nenopirks!
Lai necer 11.02.2017 18:59
Lai necer 11.02.2017 18:52
Manu balsi ar to nenopirks!
Jau 8 gadi "bartaševičs & ko" pie varas - galvenā nav! Jaunu darba vietu nav ar visu speciālo ekonomisko zonu, pilsēta paliek arvien tukšāka, laikam tajos autobusos nav kas brauc, tāpēc par maksu tās biļetes vai bezmaksas, pilsētas budžetam vienalga - tāpat Rēzeknes satiksme jādotē, toties pirms vēlēšanām var mēģināt iegūt papildus balsis
Evija 12.02.2017 13:17
Jau sen vajadzēja ieviest šādas izmaiņas,citās pilsētās jau sen ir šādas kartes (piem. Siguldā), mana ģimene ir ļoti apmierināta ar šo domes pieņemto likumu.Mūsu bērns varēs vizināties gan uz skolu gan atpakaļ , pie vecmāmiņas u.t.t. Mes noteikti visa ģimene saņemsim šo karti un izmantosim visas iespejas, ko ta sniedz.
Tautieši domājat loģiski, karte nav uz 3 menešiem!Kādas vēlēšanas- attopaties! Neēsat savtīgi un skeptiski noskaņoti! Pilsēta attīstas- plaukst un zeļ, prieks skatīties! Un lai naudas dala domē- mums tikai vajag ņemt visu ko mums sniedz. Uz pilsētu prieks skatīties!
Un balsojat par ko gribat , vai nebalsojat nemaz , ta ir katra iedzīvotāja brīva griba, aiz kajas uz vēlēšanu iecirkni mūs neviens nevelk!!!
Evijai 12.02.2017 14:24
Cik klases pabeidzi pirms bērnu čupu uzražoji, kas nu tik varēs vizināties? Izlasi pirmo komentāru. Varbūt tomēr spēsi kaut ko sajēgt. Nevis tikai- ai, cik skaisti, ai, kā spīd. Jāskatās plašāk.
Es 12.02.2017 14:38
Evijai 12.02.2017 14:24
Cik klases pabeidzi pirms bērnu čupu uzražoji, kas nu tik varēs vizināties? Izlasi pirmo komentāru. Varbūt tomēr spēsi kaut ko sajēgt. Nevis tikai- ai, cik skaisti, ai, kā spīd. Jāskatās plašāk.
Par manu izglītību varat neuztraukties!Un par bērnu "čupu" kā jūs sakat arī!!! Tapat uzskatu so visu par priekšrocību pilsētniekiem!
Ezis 12.02.2017 15:31
Es 12.02.2017 14:38
Par manu izglītību varat neuztraukties!Un par bērnu "čupu" kā jūs sakat arī!!! Tapat uzskatu so visu par priekšrocību pilsētniekiem!
Uzskatīt nevienam nav liegts. Tev cilvēks kaut ko citu gribēja pateikt, bet tu tiešām nespēj saprast. Stulbam stulba padarīšana. Elementāras gramatikas nezināšana, salīdzinot ar vispārējo stulbumu, ir nieks.
Svetlana 12.02.2017 17:19
Varbut pensionariem nevajag tas kartes, mums ir pensionara kartes, ar kuram mes varejam braukat vasara ar atlaidi, jo 4 euro prieks pensionara ari ir liela nauda, visu labu
Reālists 13.02.2017 09:05
Pirmsskolas vecuma bērniem, skolniekiem, pensionāriem, invalīdiem par brīvu, pārējiem par maksu, bet samazināt biļešu cenu (teiksim 20-30 centi, bet tas jārēķina ekonomistiem un grāmatvežiem). Bet visiem par brīvu... tas gan ir ekonomiski nepamatoti un ir populistisks priekšvēlēšanu gājiens- tātad nauda tiks atņemta citām jomām
Grieze 13.02.2017 14:31
"Saskaņas" priekšvēlēšanu populisms sit augstu vilni Rēzeknē!!! Tad jau redzēsim, cik ilgi brauksim ar sabiedrisko transportu par velti pēc vēlēšanām....
12
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pirmajā darbības gadā Latvijā nodoti vairāk nekā 250 miljoni tukšo depozīta iepakojumu
Apspriest
Aptauja
Ar kādām problēmām visbiežāk vēršaties pie ārstiem?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes Kultūras namā plānota vērienīga rekonstrukcija
rēzekniešiem jautājums: aber, kas to pilsētu bombardēja???? Sīkāk...
Аvārijā Ludzas novadā bojā gājis cilvēks
ir idioti kas cita nāvi atzīmē ar plusiņu Sīkāk...
Rēzeknes mēru padzen no "Saskaņas"
Ir varianti: 1. Jādibina sava partija, kura nodrošina vietu Rēzeknē, 2. Jāiestājās pie Rosļiokova Stabilitātē, 3. Jāstartē no iedzīvotāju saraksta, 4.Jālūdz piedošana Saskaņai, 5.Varbūt jau visa pietiek. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top