Sestdiena,
30.Septembris 2023
Vārda dienas: Elma, Elna, Menarda, Вера, Надежда, Любовь, София Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Jauna ministre: Rēzeknes mērs Bartaševičs, visticamāk, jāatlaiž

18.09.2023 Lsm.lv Vadoties no publiski pieejamās informācijas par Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības finanšu nedienām, visticamāk, Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs būtu atbrīvojams no amata. Tā sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata kandidāte (tagad jau jauna ministre) Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība").

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts") īsi pirms savu pilnvaru beigām nolēmis sākt Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča atstādināšanas procedūru. Lēmumu atstādināt Bartaševiču no amata gan būs jāpieņem jau nākamajm ministram.

Rēzeknes pilsētas pašvaldībai izdevumu segšanai šim gadam pietrūkst 3,9 miljonu eiro. Lai ietaupītu līdzekļus, pašvaldības vadības uzdevumā iestāžu un pārvalžu vadītāji ir sagatavojuši priekšlikumus darbinieku skaita samazināšanai. Sprindžuks pieprasījis Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam Bartaševičam sniegt papildu informāciju saistībā ar pašvaldības finansiālo situāciju.

Līdz šim redzētais neapmierina – jau augustā pašvaldībai ārkārtas sēdē deputāti nespējuši atbildēt uz būtiskiem jautājumiem. Šāda situācija ir bijusi ilgu laiku, un gadiem ir veidots tāds budžets, kas rada vēl lielāku iztrūkumu. Budžeta process Rēzeknē vadīts nepareizi, kas traktējams kā likuma pārkāpums un ir iegansts mēra atbrīvošanai, secinājis Sprindžuks.

"Pašvaldības 2023. gada budžets ir izveidots, neiekļaujot visus izdevumus, tajā skaitā atalgojums nav budžetēts 12 mēnešu garam periodam. Tīri aritmētiski rēķinot, piešķirtais budžets neiet kopā ar dažādu struktūrvienību budžeta nepieciešamību pilnā gada garumā. Vienlaikus kopumā Rēzekne pieprasījusi kredītus pieciem investīciju projektiem, tātad būtībā pašvaldība turpina tos intensīvi attīstīt, neskatoties uz to, ka nepietiek līdzekļu atalgojuma izmaksai, izglītībai vai sociālajai nozarei," sacīja Sprindžuks.

Rēzeknes mēram atbilde ministrijai ar skaidrojumu par šo situāciju jāsniedz līdz nākamajai trešdienai. To izvērtēs īpaši veidota komisija VARAM valsts sekretāra Edvīna Balševica vadībā. Balstoties uz tās secinājumu, jau nākamajai vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrei Bērziņai  būs jālemj, vai Rēzeknes mērs atstādināms no amata.

Šobrīd viņa šo situāciju vērtēja šādi: "No tā, ko esmu lasījusi un dzirdējusi no kolēģiem, tad, manuprāt, šāda mēra rīcība nav pieļaujama un, visticamāk, viņš būtu atbrīvojams no amata, bet, lai to pateiktu pilnīgi droši, man jāiepazīstas ar visiem dokumentiem."

Sprindžuks skaidroja, ka līdz lēmumam par atstādināšanas procedūras sākšanu nonācis vien tagad, jo kopš Rēzeknes domes ārkārtas sēdes turpinājusies neveiksmīga saziņa par budžeta procesu.

Nenonākot līdz kopīgam redzējumam par Rēzeknes pilsētas budžetu, to var nākties stabilizēt ar valsts līdzekļiem, ko Finanšu ministrija cer nepieļaut. Rēzeknes budžeta situācijai nerodot risinājumu, var nonākt arī līdz visas domes atlaišanai ar Saeimas lēmumu, piebilda Sprindžuks.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Pšsss 18.09.2023 18:51
Nevis jāatlaiž, bet jāiesēdina
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes budžeta glābšanas izmaksas aplēstas 6 miljonu eiro apmērā
Apspriest
Aptauja
Kāds jums rudens vaļasprieks?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Ugunsgrēkos Latgalē cietuši divi cilvēki, dzēsti 148 kūlas ugunsgrēki
Nejrychlejší a nejjednodušší nabídka půjčky
Nabízím financování všem spolehlivým investičním projektům na poskytování úvěrů v rozmezí 25 000 Kč až 80 000 000 Kč bez protokolu maximálně do 48 hodin. pro více informací Email: [email protected] Sīkāk...
Valsts pārvaldē būtu jālikvidē 8000-11 000 štata vietu
Sveiki,
Es esmu Maika Čērča finanšu aizdevums, likumīgs aizdevuma aizdevējs, mēs izsniedzam aizdevumus
uz personīgo kredītu, mājokļa kredītu, aizdevumiem automašīnas iegādei, studentu kredītam, parādiem
konsolidācijas aizdevums, nenodrošināts aizdevums, riska kapitāla aizdevumi un uzņēmumiem
ieguldīt un atrisināt finanšu problēmas utt ... mūsu aizdevumi viegli un dalīties
kapitāls 150 miljonu eiro apmērā, plāno aizdot privātpersonām īstermiņā un ilgtermiņā,
termiņš ir no 500 līdz 100 miljoniem eiro visiem nopietniem cilvēkiem,
uzticams, un integrēt tā vēlas veikt aizdevumu. Mana procentu likme 2%, ja
Jūs interesē mūsu aizdevuma piedāvājums, lūdzu, sazinieties ar mums uz e-pasta adresi
Vārds: Maika kungs
E-pasts: [email protected] Sīkāk...
Miķeļdienas gadatirgus Rēzeknē
Tev tā jau iestājusies... Sīkāk...
facebook draugiem
Top