Otrdiena,
18.jūnijs 2024
Vārda dienas: Alberts, Madis, Дорофей, Игорь, Федор, Константин Sazinieties ar radio "Ef-Ei"
LV RU
AKTUĀLI

Daudzviet Latvijā samazināsies siltuma tarifi. Bet ne Rēzeknē!

22.03.2023 Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un 16.marta padomes sēdē izskatījusi siltumenerģijas gala tarifus pieciem komersantiem – SIA “Jēkabpils siltums”, SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi”, PAS “Daugavpils siltumtīkli”, SIA “Gren Jelgava” un SIA “Salaspils siltums”. Jēkabpilī, Kandavā, Vānē, Zantē, Daugavpilī, Jelgavā, kā arī Salaspilī un Saulkalnē ar š.g. 1.aprīli siltumenerģijas tarifi būs zemāki.

“Šobrīd siltumenerģijas komersantu vidū notiek aktīva esošo līgumu, to nosacījumu pārskatīšana, kā arī jaunu līgumu noslēgšana atbilstoši aktuālajai situācijai kurināmā resursu tirgū. Tomēr turpmāko kurināmā resursu cenu prognozi ir grūti noteikt, to turpmāk būtiski ietekmēs globālās finanšu sistēmas nestabilitāte, kas var īslaicīgi mazināt ekonomisko aktivitāti, kamēr Ķīnas ekonomiskā atveseļošanās pēc Covid-19 ierobežojumiem uzrāda pieprasījuma pakāpenisku atjaunošanos, līdz ar to gāzes cena varētu kāpt,” skaidro SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

SIA “Jēkabpils siltums” siltumenerģijas gala tarifs

No š.g. 1.aprīļa lietotājiem Jēkabpilī tiks piemērots par 17,5% zemāks siltumenerģijas tarifs, un tas būs 113,45 EUR/MWh. Tarifs samazinājies, pateicoties gan dabasgāzes, gan šķeldas cenas samazinājumam. Komersants, veica publisku iepirkumu, noslēdzot jaunu dabasgāzes un šķeldas piegādes līgumu. Lietotāji līdz š.g. 30.aprīlim saņems daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 EUR/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 90,73 EUR/MWh.

SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” siltumenerģijas gala tarifs

Š.g. 1.aprīlī Kandavā, Vānē un Zantē siltumenerģijas tarifs samazināsies par 9,1%, un tas būs 92,90 EUR/MWh. Tarifs samazinājies, pateicoties gan kokskaidu granulu, gan šķeldas cenas samazinājumam. Ņemot vērā tirgū esošās tendences, komersants pārskatījis kurināmā resursu piegādes līgumus. Lietotāji līdz š.g. 30.aprīlim saņems daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 EUR/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 80,45 EUR/MWh.

AS “Daugavpils siltumtīkli” siltumenerģijas gala tarifs


Daugavpilī ar 1.aprīli siltumenerģijas tarifs samazināsies par 8%, un tas būs 132,64 EUR/MWh. Siltumenerģijas tarifs samazinājies, pateicoties gan kurināmā, gan iepirktās siltumenerģijas cenas samazinājumam. Komersanta tarifā iekļautās kurināmā izmaksas un iepirktās siltumenerģijas izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 88%. Lietotāji līdz š.g. 30.aprīlim saņems daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 EUR/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 100,32 EUR/MWh.

Atzīmēsim, ka tas kļuva iespējams, pateicoties tam, ka Daugavpils domes deputāti burtiski viena mēneša laikā kopš jaunā tarifa iesniegšanas, proti, februāra laikā, spēja pārliecināt SPRK samazināt tarifu jau no 1. marta. Atšķirībā no Rēzeknes, kur pilsētas vadība nesteidzas aizsargāt iedzīvotāju kabatas un, mūsuprāt, visādi novilcina tarifa samazināšanu.

SIA “Gren Jelgava” siltumenerģijas gala tarifs


No š.g. 1.aprīļa Jelgavā siltumenerģijas tarifs samazināsies par 3,5%, un tas būs 87,73 EUR/MWh. Tarifa samazinājums ir saistīts ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu samazinājumu no SIA “Gren Latvija” koģenerācijas stacijas, kas ražošanā izmanto šķeldu. Lietotāji turpinās saņemt daļu no valsts atbalsta, ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz 68 EUR/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu būs 77,87 EUR/MWh.

SIA “Salaspils siltums” siltumenerģijas gala tarifs


Salaspilī un Saulkalnē no š.g. 1.aprīļa siltumenerģijas tarifs būs 78,53 EUR/MWh, kas samazinājies par 6,6%, salīdzinot ar spēkā esošo. Tarifa izmaiņas ir saistītas ar jauniem šķeldas un dabasgāzes piegādes līgumiem, kas paredz zemāku kurināmā resursu cenu kā spēkā esošajā tarifā iekļauto. Ņemot vērā, ka tarifs pārsniedz valstī noteikto 68 EUR/MWh slieksni, lietotāji turpinās saņemt valsts atbalstu. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju, ņemot vērā valsts atbalstu, būs 73,27 EUR/MWh. Līdz ar jauno tarifu spēkā stāšanos š.g. 1.aprīlī šī būs jau sestā reize, kad komersants šajā apkures sezonas laikā (kopš 2022.gada oktobra) mainījis siltumapgādes tarifu – gan palielinot, gan samazinot to.

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 EUR/MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 EUR/MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 EUR/MWh, valsts kompensē 90%.

Ar visiem atbalsta mehānismiem energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājumam SPRK aicina iepazīties Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē. Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu visi komersanti iesnieguši š.g. 1.martā. SPRK, izvērtējot komersantu iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kopumā SPRK (uz 17.03.2023.) izskatīšanā ir vairāk nekā 30 pilno siltumapgādes tarifu projektu Latvijā. Ar aktuālajiem siltumenerģijas tarifiem var iepazīties interaktīvajā tarifu kartē.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3 /3)
Kopā vai zuorkā, без разницы 22.03.2023 16:42
Ja pēc šī visa cilvēki vēl turpinās balsot par Bartaševiču un visu “Kapā” brigādi… DIRSĀ BŪS!

zoja 04.04.2023 16:16
Dirsā jau esam jau kopš atguvām "neatkarību" un ieguvām stratēģisko partneri -Apvienoto Nāciju Organizācija. Ar to tad viss arī izskaidrojams...
Riks 24.04.2023 23:27
Nu tač jāsaņemas un jāaiziet pastreikot pie domes... Cik var tā ņirgāties par cilvēkiem
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes rekreācijas centra uzturēšana pašlaik pašvaldībai izmaksā 1500 eiro mēnesī. Tās ir izmaksas par elektrību un apsardzi
Apspriest
Aptauja
Jūs remontējat sadzīves tehniku vai labprātāk iegādājaties jaunu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Centra rajonā 11 mājās karsto ūdeni pieslēgs vēlāk
Aizraujošas sacencības paldies visiem organizētājiem Sīkāk...
Ministre: Rēzeknes pašvaldība pie valsts aizdevuma varētu tikt vasarā
Zelta vardi. Dodat cik gribat sitos aizdevumus. Nekas u nekad Rezekne neizmainisies kamer nebus padziti ar kaunu tie kuri ieveda tada dzila bedre Rezekni,CILVEKUS. Kauns. Un ne viens neko nezin,neviens nav saukts pie atbildibas. Tas ir arprats. Iedos tos aizdevumus. Kuri nekad nesegs paradu Rezekne. Un bus tas pats 100%. Ne viens ne ko nezina. Mes gribejam ka vienmer labak,bet ta sanaca.Mes nolemam ziemu parziemot siltajas zemes jo alergija no uakstuma. Iedodiet ludzu 2 karsotu aizdevumu,pie mums te daudzi slimo ar alergiju. Busim Vienoti. Sīkāk...
Ministre: Rēzeknes pašvaldība pie valsts aizdevuma varētu tikt vasarā
Pilsētas iedzīvotājiem jau sen vienalga vai bus aizdevumi vai nebūs.žēl ,ka ministre to vēl nav sapratusi.Lidz cilvekiem tāpatās nekas nenonāks.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top