Piektdiena,
1.jūlijs 2022
Vārda dienas: Imants, Ingars, Intars, Rimants, Леонтий, Ипат Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

„Saskaņas” deputātu bezdarbība

15.02.2022
Sākusies Latvijas 13. Saeimas pēdējā pilnā pavasara sesija. Ņemot vērā, ka vēlēšanas notiks 3. oktobrī, tuvākajā laikā mēs pamanīsim praktiski visu parlamenta deputātu enerģisko darbošanos. Priekšvēlēšanu laikā opozīcijas deputāti kļūs īpaši aktīvi, lai nonāktu savu potenciālo vēlētāju redzeslokā. Taču viņiem vajadzētu rēķināties ar to, ka vēlētāja politiskais briedums pēdējo 30 gadu laikā neapšaubāmi ir audzis un vēlētājs, atskatoties pagātnē, izvērtē, kas ar viņu noticis šajā laika posmā. 

Balstoties pieredzē par iepriekšējās Saeimas kļūdām un sasniegumiem, vēlētāji veido plānus un prognozē savu darbību nākamajiem 4 gadiem. 

Cilvēku dzīvē ir sfēras, kas mūs ietekmē, pamatojoties uz mūsu pieņemtajiem lēmumiem. Viena no šīm sfērām ir politika. 

Daudzi pašreizējie deputāti kārtējo reizi piedalīsies vēlēšanās un centīsies iegūt Rēzeknes un Rēzeknes novada iedzīvotāju balsis, lai turpmākos 4 gadus lemtu par likumiem, pēc kuriem mums visiem būs jādzīvo. Tāpēc ir vērts ielūkoties pagātnē un paskatīties uz to deputātu darbību, kurus ievēlējām aizejošajā 13. Saeimā. 

Visvairāk procentu pagājušajās vēlēšanās no Rēzeknes pilsētas un novada saņēma partija „Saskaņa”. 

Izrādījās, ka informāciju par ievēlēto deputātu darbību Saeimas Kancelejā iegūt ir daudz vieglāk, nekā par Rēzeknes pašvaldības deputātiem no Rēzeknes pilsētas domes. 

Visi protokoli, uzrunas un deputātu darbība ir piefiksēta Latvijas Republikas Saeimas mājaslapā. 

Izpētot informāciju, var secināt, ka trīs no Latgales ievēlētie deputāti – Ivans Ribakovs, Jānis Tutins un Vladimirs Nikonovs – Saeimas darbā ir neredzami un jau krietnu laiku nav izrādījuši nekādu aktivitāti, lai uzlabotu dzīves kvalitāti saviem vēlētājiem, kas uzticēja viņiem tiesības strādāt Saeimā. 

Piemēram, deputāts Nikonovs pēdējo reizi Saeimā aktivitāti izrādīja tikai 2019. gadā. 

Ribakova kungs, kā liecina Saeimas sēžu stenogrammas, īsā tirādē aicināja savus partijas biedrus neatbalstīt 2020.gada budžetu. 

Pēdējās deputāta Tutina aktivitātes tika piefiksētas laika periodā no 2019. līdz 2020. gadam, turklāt tikai 2 reizes. 

Par savu darbību Saeimā
šie deputāti katru mēnesi saņem algu 2700 eiro apmērā. 

Papildus algām un dotācijām katru mēnesi viņi saņem kompensāciju par mājokli un transporta izdevumiem – kopā vēl 800 eiro. 

Turklāt jāuzsver, ka saskaņā ar Saeimas darba kārtību katram deputātam var būt ne vairāk kā divi palīgi, kuru valsts apmaksātā mēneša darba algas likme arī ir 800 eiro. 

Ivanam Ribakovam ir viena asistente – bijusī žurnāliste Olga Belova. 

Deputātiem Nikonovam un Tutinam viņu „superaktīvajās” darbībās palīdz 2 palīgi. 

Turklāt mums kā vēlētājiem ir jāsaprot – ja šie deputāti tiks ievēlēti nākamajā Seimā, tad par savu bezdarbību viņi saņems vēl vairāk, jo no 2022. gada Saeimas deputātu algas ievērojami paaugstināsies, pat pārsniedzot 3000 eiro. 

Tuvākajā laikā mēs noteikti pieredzēsim šo deputātu darbības aktivitātes pieaugumu. Viņi regulāri un periodiski sāks kritizēt valdību un Saeimu. Lai gan iespēja ietekmēt šo struktūru darbu viņiem bija visus iepriekšējos četrus gadus. 

Un pats interesantākais ir tas, ka viņi baidīsies nosaukt atbildīgos par rīcību Covid-19 pandēmijas pārvarēšanā.

Kas tas ir? Pilnīga politiskās darbības degradācija un impotence? 

Tieši šādi deputāti ar savu klusēšanu „ieslauka pagultē” visus parlamentāros brāķus. 

Vēlētājiem vajadzētu aizdomāties, kāda jēga ir atdot savas balsis un naudu šādiem deputātiem? 

Objektivitātes labad jāuzsver, ka ne visi partijas „Saskaņa” deputāti Saeimā nodarbojas ar nekā nedarīšanu. 

Ar savu darbu 13 Saeimā pozitīvi izcēlās tādi partijas „Saskaņa” deputāti no Latgales kā Jānis Krišāns un Inga Goldberga. 

Viņi aktīvi piedalās Saeimas komisiju darbā, panāk likumprojektu un to grozījumu virzīšanu, kas palīdz ne tikai pildīt viņu kā deputātu dotos priekšvēlēšanu solījumus, bet arī reāli sekmē Latgales iedzīvotāji dzīves kvalitātes uzlabošanos. 

Šogad, izvērtējot kārtējo deputātu kandidātu priekšvēlēšanu solījumus, Latgales iedzīvotājiem iesakām rūpīgāk izvērtēt deputātu līdzšinējos darbus, jo īpaši tāpēc, ka nākamajā Saeimā mēs viņiem maksāsim vēl lielākas algas. 
Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
pensionārs 12.03.2022 10:55
17 dienu iet karš, jūsu cildinātā krievija slaktē cilvēkus svešā valstī, bet Rēzeknē kā Bagdādē :vse spokoino"
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūnija siltumapgādes tarifs Vipingas un Ziemeļu rajonos “samazinājās” no 99,66 eiro par megavatstundu līdz 124, 15 eiro par megavatstundu (summas bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
facebook ok draugiem
Top