Otrdiena,
6.jūnijs 2023
Vārda dienas: Ardis, Ingrīda, Геннадий, Стефан Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Rēzeknes pilsētas dome ir gatava izsludināt ārkārtas stāvokli

24.01.2022
Rēzeknes pilsētas dome ir lūgusi palīdzību valdībai. Dome nosūtīja vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam ar lūgumu sniegt finansiālu atbalstu.

Rēzeknes pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs (partija “Saskaņa”) ir sūdzējies, ka pilsētai katastrofāli trūkst finanšu līdzekļu.

Pēc viņa teiktā, plānotais mājokļu pabalstu pieaugums tarifa kāpuma dēļ veido vairāk nekā 500 000 eiro.

Pašvaldības iestādēs prognozētais izmaksu pieaugums siltumenerģijai 2022.gadā ir vairāk nekā 600 tūkstoši eiro, bet elektroenerģijai – gandrīz 1 miljons eiro.

Viņš arī norādīja, ka būtiski cietīs tādi pašvaldības uzņēmumi kā SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”, SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne”, SIA “Rēzeknes satiksme”, kuri noteiktu funkciju veikšanai saņem dotācijas no pašvaldības.

Tikmēr pašvaldība necenšas meklēt iekšējās rezerves un taupīt. Rēzeknes domē un tās uzņēmumos joprojām ir “uzpūsts” personāls, darbā tiek ņemtas politiski pietuvinātas personas un darbinieku algas pārsniedz analogas algas citu pašvaldību uzņēmumos.

Pilsētas līdzekļi tiek tērēti dažādām populistiskām “ekstrām”. “Rēzeknes satiksmes” dotācija tā dēvētajiem “bezmaksas braucieniem” vien ir gandrīz 2 miljoni eiro gadā.

Pašvaldības izdevuma publicēšana un savu veidoto masu mediju sponsorēšana – vairāk nekā 200 000 eiro gadā.

Dažāda veida festivālu (“Open Place”, “Seven Hills”) finansēšana – vēl aptuveni 200 000 eiro.

Atpūtas centra/SPA būvniecība Kovšu ezera krastā – vēl daži miljoni eiro.

Tāpat atgādinām, ka pilsētas kredītportfelis tuvojas 90 miljoniem eiro, un šogad pilsētai vairs neizdosies saņemt ne kredīta procentu, ne pamatsummas maksājumu atlikšanu.

Zīmīgi, ka Rēzeknes pilsētas mērs vēršas pie valdības ar lūgumiem palīdzēt tieši tajā pašā brīdī, kad tiek izreklamēts “zemais” siltumenerģijas tarifs Rēzeknē.

Absolūtā disonanse ir klaji redzama. Konkrētajā situācijā pašvaldības lūgums valdībai, maigi izsakoties, izskatās dīvains un apšaubāms.

Tāpat politiskajai vadībai vairs nav iemesla runāt par pilsētas iedzīvotāju politisko atbalstu. Kā liecina jaunākie dati – Rēzeknes pilsētas mēru Aleksandru Bartaševiču un partiju “Saskaņa” atbalsta vairs tikai 4300 no 23 000 balsstiesīgajiem potenciālajiem pašvaldības vēlēšanu dalībniekiem.


Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Nu un 26.01.2022 09:01
Par to ko pilsetas dome gatava izsludināt. pasludināt u.tt lielai daļai pilsētnieku ir pilnigi vienalga. saprotamāk izsakoties - apmēram līdz Bartaševiča jostas vietai ,kur kūla saaugusi/Sākumā ,lai saskaņa uzņemās politisko atbildību par sastrādāto valdišanas gados pilsētā un tikai pēc tam kaut ko sludina////Loti gribētos .lai valsts maksimāli ierobežo pilsētas finansēšanu - pilsētniekiem šī nauda nenonāks tāpat. tāda sajuta ,ka aptrūkstas saskaniešu varzas algām..
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No jūlija siltumenerģijas tarifs Rēzeknē samazināsies par 14,5% - līdz 103,03 eiro par MWh
Apspriest
Aptauja
Vai plānojat vasaras atvaļinājumu un kur?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Līgosim Rēzeknē!
Vai gadījumā nav drukas kļūda par filmas skatīšanos ? 22.jūlijā vai jūnijā ? Sīkāk...
Рazudušās Justīnes meklēšanā piedalījās ap 100 brīvprātīgo
Tur konkrēti jākrata tēvs ar pamāti.Bērns 2 nedēļas iepriekš nav gājis dārziņā un tad pēkšņi pazūd. Sīkāk...
No jūlija Rēzeknē par 14,5% plāno samazināt siltumenerģijas tarifu
Nu ļoti negribīģi, tas nāk. Vienalga Rēzekne pirmajā vietā, Kā no sirds jāatrauj, jo paskops tas galva priekš cilvēkiem, bet ne priekš sevis... Sīkāk...
facebook draugiem
Top