Otrdiena,
24.maijs 2022
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Bartaševičs par būvniecību: "Mēs visi esam lielos mēslos"

13.01.2022
Tā nu ir sanācis, ka 2020. gads ieviesa savas korekcijas valsts ekonomikā. Lai atbalstītu biznesu liela daļa “kovida” naudas tika novirzīta būvniecības nozarei, kas savukārt izraisīja būvmateriālu un pakalpojumu izmaksu ievērojamu pieaugumu, tāpēc daudzas būvniecības firmas iekrita tā saucamajā “finanšu burbulī”. 

Šī problēmu skāra arī Rēzeknes pilsētas būvniecības uzņēmumus.

Firma "Latgalija", kas vienādās daļās pieder Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča sievai un brālim, gandrīz vienmēr piedalās nozīmīgos būvniecības objektos.

Lai saņemtu līgumu par būvniecības objektu, firmai-pretendentam saskaņā ar likumu ir jāuzvar pašvaldības organizētajā iepirkuma procedūrā uz pakalpojumiem.

Galvenais uzvaras noteikums ir piedāvāt pasūtītājam (domei) viszemāko maksu par pakalpojumu.

Tāpēc gandrīz vienmēr, piedāvājot "par pāris centiem mazāk", mēra ģimenes firma saņem pasūtījumu objektu celtniecībai pilsētā.

Tagad tuvojošās krīzes dēļ būvniecības nozare mūsu pilsētā ir sākusi sūdzēties par grūtībām.

Tas saistīts ar to, ka no būvniecības firmām aiziet darbinieki. Daudzi celtnieki un speciālisti aizbrauc uz citiem Latvijas un Eiropas reģioniem, lai turpinātu strādāt nozarē par daudz augstāku atalgojumu.

Tāpat būvniecības krīzi ietekmē būvmateriālu cenu palielināšanas un apakšuzņēmumu sniegto pakalpojumu sadārdzināšanās.

Kad mēra radinieku firma noslēdza līgumu ar pašvaldību par objektu būvniecību, cenu politika būvniecības tirgū bija cita, taču ekonomikas noteikumi ieviesa savas korekcijas.

Toties veikt izmaiņas līguma summā izrādījās neiespējami, pat ņemot vērā ģimenes saites.

Kā žurnālistiem pasūdzējās viens no firmas SIA “Latgalija” vadītājiem/radiniekiem Bartaševiča kungs: "Mēs visi esam lielos mēslos."

Mēra radinieks norādīja, ka viņam ir vienkāršāk lauzt līgumu ar pašvaldību, kuru vada viņa brālis Aleksandrs Bartaševičs, un pamest nepabeigto objektu, nekā ciest zaudējumus. Pats pašvaldības vadītājs A. Bartaševičs (partija “Saskaņa”) sev ierastajā manierē nekomentē problēmas mūsu pilsētā un neatbild uz žurnālistu jautājumiem.

Slēdzot līgumus par tirgus cenām un piedāvājot viszemāko cenu, uzņēmums netika rēķinājies ar radušos situāciju, kurā ir pieaugušas materiālu cenas un iestājusies darbaspēka krīze.

Mēra radiniekiem piederošais Rēzeknes uzņēmums nenovērtēja visus biznesa riskus, kas var rasties tuvojošās krīzes apstākļos, bet gan paļāvās uz regulāru sava radinieka Aleksandra Bartaševiča (partija “Saskaņa”) vadītās pašvaldības finansējumu.

SIA “Latgalija” vadība brīdina rēzekniešus, ka iesāktajiem projektiem nebūs finansējuma no Eiropas Savienības puses, jo līdzfinansējums tiek piešķirts tikai pēc projekta īstenošanas, bet Rēzeknes novada pašvaldība nokļūs ķīlnieka lomā, jo jau ir paņēmusi aizņēmumu.

Slēdzot līgumu, dome cerēja uz to, ka Eiropas fondi atmaksās daļu no kredīta summas. Taču Eiropa savu līdzfinansējuma daļu apmaksā tikai pēc būvdarbu pabeigšanas.

Beigu beigās visa šī "būvniecības-finanšu burbuļa" rezultātā par vislielākajiem zaudētājiem var kļūt tieši Rēzeknes pilsētas iedzīvotāji.

Pilsētai paliks valsts kasē ņemtie kredīti un nepabeigtie būvobjekti. Bet pilsētas vadība raustīs plecus un stāstīs kārtējās "pasaciņas" par to, ka viņi nav vainīgi. Tā sanāca.Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2 /2)
Latgaliete 14.01.2022 13:32
Kāpēc "visi mēs" esam mēslos? Varbūt laiks Šurikam un brālītim Karlsonam sākt atdot pilsētniekiem nozagto naudiņu!!!!!!
ziepe 14.01.2022 13:57
Raksta autori/-e domājams vēsta, ka notiekošais pašvaldībā arī valstī ir pārtikas/ enerģētikas/ militārās krīzes sākums. To, ka rakstā minētās personas nav līdz galam godprātīgas un veikli /veiksmīgi/ izmanto visas iespējas, rēzeknieši zin. Un toka republikas iedzīvotāji grimst arī sabiedrība zin...
Bet viss notiek likumīgi. "Nekā personīga, vienkārši bizness". Šī frāze attiecināma, gan uz vietni Rēzeknes ziņas, gan rakstā minētajām personām, gan pašvaldības darbu un arī notiekošo valstī.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Bērnudārzos pusdienas bērniem līdz 3 gadu vecumam maksās 1,95 eiro, bet bērniem no 4 līdz 6 gadiem – 2,15 eiro.
Apspriest
Aptauja
Kādas Jums ir fobijas?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pasakainā tarifa beigas par siltumapgādi Rēzeknē
Nu ka draudzeigi visy iz jaunū SPA i piproseisim nu ķieneņa korstys putu vannis ar žemčugu lai šiervi atbarztu . Bivs jau labi :) Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top