Otrdiena,
11.maijs 2021
Vārda dienas: Karmena, Manfreds, Milda, Зиновий, Максим, Кирилл Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Domes aptauja: Nauda vējā un manipulācija ar datiem

15.04.2021
Martā noslēdzās Rēzeknes pilsētas domes organizētā socioloģiskā aptauja pilsētas iedzīvotāju vidū. Aptauja tika veikta no 11. februāra līdz 3. martam. Pašvaldība vēlējās uzzināt iedzīvotāju viedokli par dažādiem pilsētas dzīves jautājumiem, tostarp par domes darbu, pilsētas attīstību, ceļošanas paradumiem, sportu, kultūru, veselību un citām tēmām. Aptaujā piedalījās 500 rēzeknieši, vecāki par 18 gadiem. Aptauja tika veikta pa tālruni.

Martā noslēdzās Rēzeknes pilsētas domes organizētā socioloģiskā aptauja pilsētas iedzīvotāju vidū. Aptauja tika veikta no 11. februāra līdz 3. martam. Pašvaldība vēlējās uzzināt iedzīvotāju viedokli par dažādiem pilsētas dzīves jautājumiem, tostarp par domes darbu, pilsētas attīstību, ceļošanas paradumiem, sportu, kultūru, veselību un citām tēmām. Aptaujā piedalījās 500 rēzeknieši, vecāki par 18 gadiem. Aptauja tika veikta pa tālruni.

Šīs aptaujas veikšanai Rēzeknes pilsētas dome no pilsētas budžeta iztērēja 7 799 eiro, kas nozīmē, ka katra intervējamā atbilde pilsētniekiem izmaksāja 15,5 eiro.

Preses relīzēs pašvaldība nenorāda jautājums, kas tika uzdoti respondentiem.        

Mēs vērsāmies pilsētas domē ar lūgumu pastāstīt par jautājumiem, kas tika uzdoti, kā arī ar iegūtajiem rezultātiem.

Rēzeknes pašvaldībā atbildēja, ka aptaujas rezultāti, datu analīze, tajā skaitā uzdotie jautājumi, būs publiski pieejama maijā.

Tāpat paliek atvērts jautākums, kāpēc Rēzeknes pilsētas dome neizmantoja savu informācijas platformu un neveica sabiedriskās domas aptauju, izmantojot pilsētas portālu bez maksas, tā kā pašvaldībai ir pieredze saziņā ar pilsētas iedzīvotājiem, izmantojot pilsētas domes tīmekļa vietni.

Atgādināsim, ka 2019. gada augustā pašvaldībā notika pilsētas iedzīvotāju balsojums par veiksmīgāko sabiedriskā transporta kustības saraksta shēmu.

Tad rēzeknieši npieķēra pilsētas domi, manipulējot ar balsošanu, kā izrādījās, par pašvaldībai tīkamāko variantu varēja balsot vairākas reizes.

Neskatoties uz to, aptauja notika un tika saņemts ievērojams balsu skaits - gandrīz 6000.

Jāatzīmē arī tas, ka portāls Rezekneszinas.lv regulāri veic portāla lasītāju aptaujas, kuru mērķauditorija galvenokārt ir Rēzeknes pilsētas iedzīvotāji.

Apmēram 300 lasītāju, kuri vēlas izteikt savu viedokli par Rēzeknes pilsētas dzīvi, ziņu portāla aptaujās piedalās maksas.

Neskatoties uz to, dome nepievērš uzmanību aptauju rezultātiem, kas veikti portāla Rezekneszinas.lv lasītāju vidū, apgalvojot, ka šīs aptaujas tiek veiktas negodīgi un dod priekšroku iedzīvotāju aptaujāšanai, tērējot pašvaldības budžeta līdzekļus.

Pēc daudzu pilsētnieku domām, pilsētas sociālā politika ir pilnībā izgāzusies, un domes prioritātes ir vērstas uz to, lai atbalstītu šauru cilvēku loku, kas ir pietuvināts pilsētas mēram.

Visticamāk, kavēšanās ar aptaujas rezultātu sniegšanu saistās ar to, ka iedzīvotāji ir negatīvi reaģējuši uz pašreizējo deputātu aktivitātēm un pašpārvaldes darbu.

Mūsu ziņu portāla veiktajās aptaujās liela daļa respondentu pauž negatīvu attieksmi pret Rēzeknes pilsētas pašvaldības finanšu disciplīnu.

Iedzīvotāji, kuri sazinās ar mūsu redakciju, pauž neizpratni, ka pat priekš domes amatpersonu un deputātu algām pašvaldība ņem aizdevumu valsts kasē.

Mūsu redakcija pieļauj, ka, visdrīzāk, iedzīvotāji neredzēs visus aptaujas rezultātusun līdz pašvaldību vēlēšanām dome manipulēs ar saņemtajiem datiem.

Pašvaldība sniegs tikai daļēju informāciju, kura atbilstoši būs izdevīga pašreizējai Rēzeknes domes vadībai.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
вот как 26.04.2021 10:29
Горожане должны знать правду о том как Барташевич распорижается деньгами города.Разумеется что Барташевич до выборов никому правды не покажет и не скажет чтоб не скампомитировать себя в глазах избирателей.Если горожане знали правду то Барташевича и его лакеев давно подняли на вилы и выкинули с города сраной метлой.Но увы он как всегда будет обещать золотые горы для того чтоб и дальше мог проварачивать свои махинации за счёт горожн.Благодоря Барташевичу,Остапцевой,Стецу город в долгу 100 миллионов евро-это уничтожители города.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Vai jūsu dzīvesveids ir zaļš un ilgtspējīgs?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Tuvojoties darbības termiņa beigām dome turpina ņemt aizdevumus
Vai kāds mēģinās uzminēt, kurš šos projektus realizēs? Sīkāk...
Aptauja: Rēzeknes iedzīvotāju izvēle 2021. gada vēlēšanās
Balsojiet par Saskaņu. Saskaņa ņems kredītus un dzīvos saskanīgi. Pārējie kredītus maksās (vēl ilgi, ļoti ilgi). Sīkāk...
Līdzšinējie Covid-19 ierobežojumi pagarināti, mājsēde nedēļas nogalē
Hei puiši, es gribētu pateikt lielu paldies LAPO MICRO FINANCE, kas man iedeva aizdevumu mana slimā bērna ārstēšanai. Es esmu tik priecīgs šodien tikties ar LAPO, sazinieties ar viņu pa Whatsapp +447868753778 vai e-pastu, ja jums nepieciešams steidzams aizdevums: [email protected] Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top