Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Rēzeknes laikraksti VS domes izdevums

09.02.2021
Rēzekne ir vienīgā pilsēta Latvijā, kurā drukāto mediju tirgū valda nopietna konkurence. Turklāt vietējiem laikrakstiem jākonkurē ar Rēzeknes pilsētas domes izdevumu. Mūsu valsts likumi ne vienmēr palīdz izvairīties no negodīgas konkurences. Varētu teikt, ka Rēzeknes pašvaldības izdevums pastāv uz Rēzeknes pilsētas iedzīvotāju nodokļu rēķina, ieskaitot arī pilsētas laikrakstu nodokļus.

2017. gada jūnijā tika pieņemti grozījumi “Preses un citu masu informācijas līdzekļu likumā”, kas paredz, ka šī likuma normas vairs neattiecas uz pašvaldību informatīvajiem izdevumiem. Tādējādi “Rēzeknes vēstnesis” tika izslēgts no masu informācijas līdzekļu reģistra.

Neskatoties uz to, Rēzeknes pilsētas domes drukātais izdevums, kas sevi pozicionē kā bezmaksas laikrakstu, turpināja iznākt reizi nedēļā, un iedzīvotāji turpināja maksāt no nodokļiem līdz pat 180 000 eiro gadā, iespējams, par pastkastītēs atrasto “Vēstnesi”.

Rezultātā, saskaņā ar likumu, Rēzeknes domē no 2020. gada novembra informatīvais izdevums būtu jāpublicē reizi mēnesī. Bet de facto pilsētas iedzīvotāji izdevumu turpina saņemt 2 reizes mēnesī.

Rēzeknes domē šāda "žonglēšana" ar likumu tika skaidrota šādi: vēstnesis tiek publicēts pilnā apjomā reizi mēnesī un vēlreiz - informatīvs materiāls ar obligāto noteikumu un lēmumu skaidrojumiem.

Atgādināsim saviem lasītājiem, ka šo izdevumu Rēzeknes pilsētas domes vadība sākotnēji pozicionēja kā reklāmu, lai piesaistītu tūristus mūsu pilsētai.

Šim nolūkam, koncertzāles GORS telpās tika izveidota pilnvērtīga redakcija, ko var salīdzināt ar Latvijas laikrakstu redakcijām.

Tomēr, finanšu krīze Rēzeknes pašvaldībā ir ieviesusi savas korekcijas domes vadības vēlmē izdot laikrakstu.

NO 1. FEBRUĀRA DOMĒ PARĀDĪJUSIES JAUNA INFORMĀCIJAS NODAĻA.

Iepriekš informācijas sniegšanu drukātā veidā “Rēzeknes vēstnesī” veica Rēzeknes kultūras un tūrisma centrs, bet publikāciju informatīvā satura veidošanu - Rēzeknes pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izvērtējot Sabiedrisko attiecību nodaļas funkcijas, kā arī Kultūras un tūrisma centra izvirzīto uzdevumu, Rēzeknes pilsētas domes vadība nolēma izdot pašvaldības informatīvo izdevumu, apvienojot šo abu nodaļu funkcijas un izveidojot VIENU KOMUNIKĀCIJU NODAĻU.

Kā ziņots domes Sabiedrisko attiecību nodaļā, jaunajā Komunikāciju nodaļā strādās 9 cilvēki, līdz ar to, darbinieki nemainās, Kultūras un tūrisma centra un Rēzeknes domes darbinieki, kas iesaistīti darbā ar Domes izdevumu ir apvienoti vienā nodaļā.

Domes izdevuma publicēšanai 2021. gadam piešķirtais budžets sastāda 137 835 eiro.

SALĪDZINĀJUMAM

Laikraksta “Rēzeknes Vēstis” gada apgrozījums, pēc uzņēmumu reģistra datiem, ir 355 000 eiro. Redakcijā strādā 28 cilvēki, laikraksts iznāk 3 reizes nedēļā divās valodās.

Laikraksta “Rēzeknes panorāma” apgrozījums, pēc uzņēmumu reģistra datiem, ir 97 000 eiro gadā. Redakcijā strādā 10 cilvēki, avīze tiek izdota reizi nedēļā.

Tāpat 2020. gada 8. februārī stājās spēkā daži masu mediju ierobežojumi attiecībā uz vēlēšanu kampaņu izvietošanu (pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā). Tas ir saistīts ar citu likumu, kas priekšvēlēšanu kampaņas laikā attiecas uz plašsaziņas līdzekļiem.

Nav noslēpums, ka daudzi masu mediji mēģina nopelnīt ar politisko reklāmai. Visiem plašsaziņas līdzekļiem, kā arī reklāmas vietu īpašniekiem un interneta portāliem, izcenojumi bija jāpublicē līdz 7. janvārim.

Tiem, kuri nav paziņojušas par savām cenām politiskajai reklāmai, nav tiesību izplatīt agitācijas kampaņas materiālus.

Pārraudzīt šī likuma ievērošanu uzticēts Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) un Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP). Tāpat pārvaldes iestādes rūpīgi uzraudzīs slēptās politiskās kampaņas plašsaziņas līdzekļos.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top