Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

A.Bartaševičs skaidro augstos rēķinus par apkuri

02.02.2021
Rēzeknes pašvaldības priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs atbildējis pilsētas iedzīvotājiem uz kritiku, kas viņam tika pārmesta, pēc tam, kad rēzeknieši 2021. gada janvārī saņēma apkures rēķinus par 2020. gada decembri.

Iedzīvotāji sociālajos tīklos aktīvi pauda neapmierinātību. Praktiski katrs dzīvokļa īpašnieks Rēzeknē saņēma apkures rēķinu, aptuveni par 10 eiro lielāku, nekā tajā pašā periodā pērn, neskatoties uz mēra paziņojumu par samazināto tarifu.

A.Bartaševičs komentēja šo situāciju, apgalvojot, ka gaisa temperatūra 2020. gada decembrī noslīdēja zem 0 grādiem, un tāpēc siltumapgādes uzņēmums iedzīvotājiem pārdeva par 2 000 megavatstundām vairāk siltuma nekā 2019. gada decembrī.

“Daži cenšas salīdzināt 2019. un 2020. gada decembra rēķinus par apkuri. Arguments – 2020. gada decembris bijis krietni siltāks, arī tarifs ticis samazināts, tad kāpēc nav pamanāma reāla starpība un summas samazinājums rēķinā par 2020. gada decembri? Šādiem “analītiķiem” atgādinu, ka 2019. gada decembrī vidējā gaisa temperatūra bija +1,25 grādi, savukārt 2020. gada decembrī sasniedza -1,1 grādu. Ir atšķirība,” pauda pašvaldības priekšsēdētājs.

(Tomēr ir vērts atzīmēt, ka mērs sniedz neprecīzus skaitļus. Saskaņā ar Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem vidējā gaisa temperatūra 2020. gada decembrī bija 0,4 grādi. Atšķirība starp gaisa temperatūru 2019. gada decembrī un 2020. gada decembrī bija tikai 2 grādi.)

Mērs arī atzīmēja - vēl viena nerimstoša sarunu tēma ir tas, ka Rēzeknē esot ļoti augsts siltumapgādes tarifs.

Viņš piekrita, ka kaimiņu pilsētās - Daugavpilī un Ludzā, apkure ir lētāka, taču tajā pašā laikā minēja par piemēru Jelgavu un Jūrmalu, Liepāju un Ventspili, kur siltumapgādes tarifi, it kā esot augstāki.

Tāpat A. Bartaševičs atkal sola rēzekniešiem, ka nākotnē apkures tarifs tiks samazināts, un mudina iedzīvotājus ņemt kredītus māju siltināšanai.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Nezinītis 03.02.2021 15:26
Vai māju siltināšanu veiks Latgalija vai kāds tās satelītuzņēmums?
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top