Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

2020. gada kopsavilkums

29.12.2020
2020. gads, bez šaubām, visiem paliks atmiņā kā gads, kas cilvēku dzīvē ienesa daudz jaunu un nepatīkamu mirkļu, ko izraisīja jaunā koronavīrusa uzliesmojums pasaulē. Gada laikā noticis daudz dažādu notikumu, par kuriem mēs informējām gan portālā Rezekneszinas.lv, gan radio “Ef-Ei” ēterā. Portāla Rezekneszinas.lv redakcija apkopojusi visvairāk lasīto un apspriesto ziņu kopsavilkumu aizvadītajā gadā. 

1.
Rēzeknē konstatē bīstamu infekcijas baktēriju

Pirmā rēzekniešus satraucošā ziņa atskanēja pašā 2020. gada sākumā.

Slimību profilakses un kontroles centrs pēc krāna ūdens kvalitātes pārbaudes daudzdzīvokļu mājā, Rēzeknē, Skolas ielā 2, konstatēja bīstamu infekcijas baktēriju Legionella (Legionella pneumophila). 

Pārbaužu laikā izrādījās, ka baktērija tika atrasta vienā dzīvoklī - mākslinieka studijā, kurš arī pats inficējās ar šo baktēriju.

2.Sākās runas par tarifa samazināšanu

2020. gada aprīlī aktualizējās jautājums par apkures tarifa samazināšanu pilsētā. Tad uzņēmums "Rēzeknes siltumtīkli" iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jaunu tarifu projektu siltuma ražošanai divās koģenerācijas stacijās.

Tika ierosināts samazināt pašreizējo tarifu par 10,5 procentiem.

Jāatgādina, ka tarifa izmaiņas bija saistītas ar strauju dabasgāzes cenas kritumu (vairāk nekā 40%).

Neskatoties uz to, ka pašvaldības priekšsēdētājs vienmēr ir apgalvojis, ka 80% no tarifa izmaksām ir fosilās degvielas cena, tarifs tika samazināts tikai par 4,9% un stājās spēkā tikai 2020. gada decembrī, atšķirībā no daudzām citām Latvijas pilsētām, kas, pateicoties straujajam dabasgāzes cenas kritumam bija spējušas ievērojami samazināt rēķinus par apkuri.
3. Jauni sabiedriskās kārtības noteikumi

Vasarā viens no lasītākajiem mūsu portāla rakstiem bija par jauno sabiedriskās kārtības noteikumu ieviešanu.

Rēzeknes pilsētas dome ieviesa 14 noteikumus, kas izraisīja diskusijas sabiedrībā. Visvairāk apspriestais noteikums bija par drēbju žāvēšanas aizliegumu uz balkoniem un lodžijām. Starp citu, mums tika uzstādīts rekords, šo rakstu izlasīja 23 tūkstoši portāla lietotāju.
 
4.Šķembas uz ielām

Šī gada jūlijā ceļu remontdarbi izraisīja lielu ažiotāžu rēzekniešu vidū. Dārzu, 18. novembra, Jupatovkas, Rēznas, Zilupes, Meža un Ventspils ielas tika pārklātas ar sīkšķembām, kā rezultātā no atlecošajiem  akmentiņiem cieta daudzas automašīnas, kā arī.

Automašīnu īpašnieki sociālajos tīklos aktīvi dalījās ar savu transportlīdzekļu sabojātās virsbūves fotogrāfijām. Šādi uzklājot "asfaltu", dome ietaupīja pilsētas budžetu. Kam sekoja pašvaldības priekšsēdētāja A.Bartaševičs paskaidrojums, ka normālam ielu remontam naudas nav.
 
5.J.Koršenkovu atstādina no amata
Pēc notikušā ilggadējais uzņēmuma vadītājs Koršenkovs sniedza interviju radio “Ef-Ei” raidījumā "Dialogs ar pilsētu", kur pauda viedokli par atlaišanu no amata un runāja par iekšējo "virtuvi" Rēzeknes pilsētas domē un partijā "Saskaņa".
 
6.G.Spradzenko atstādināts no amata

Šāds lēmums tika pieņemts sakarā ar to, ka G.Spradzenko ir viens no partijas “Vienoti Latvijai” dibinātājiem.

Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā noteiktais, neļauj personām, kuras pēdējos 24 mēnešus bijušas partiju organizācijās, ieņemt vadošu amatu, tieši tāpēc G.Spradzenko, "pateicoties" šim likumam, neatbilda ieņemamajam amatam.
 
7.Olimpiskais centrs Rēzekne

Nozīmīgs notikums 2020. gadā bijis Rēzeknes Olimpiskā centra (OCR) atklāšana.

Rēzeknes pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs (Saskaņa) savās intervijās vairākkārt bija paziņojis, ka Rēzeknes Olimpiskais centrs nebūs dotēts uzņēmums, gluži pretēji, tas nesīs peļņu pilsētas budžetā. To pašu informāciju intervijā radio “Ef-Ei” apstiprināja arī Rēzeknes pilsētas domes deputāts, Olimpiskā centra valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs (Saskaņa).

Tomēr mēnesi pēc centra atklāšanas, vienā no Rēzeknes pilsētas domes sēdēm deputāti lēma, ka Olimpiskais centrs Rēzekne (OCR) saņems dotāciju no pašvaldības.

ORC celtniecība izmaksāja 18 miljonus eiro. Savukārt līdzīga kompleksa, kaimiņu pilsētā Jēkabpilī - Jēkabpils Olimpiskā centra celtniecībai bija nepieciešami par 5 miljoniem eiro mazāk.
 
8.Samazināta maksa par ēdināšanu bērnudārzos

Radio žurnālists un sabiedriskais aktīvists Aleksandrs Kļimovs, kurš pārstāv arī vecāku iniciatīvas grupu, trīs gadu garumā aktualizēja šo tēmu un vērsās domē arī ar atklātajām vēstulēm.

Turpmāk maksa par ēdināšanu Rēzeknes pilsētas pirmsskolas iestādēs tiks samazināta par gandrīz 40%.

Domes priekšsēdētājs A. Bartaševičs atzina, ka ēdināšanas izmaksu samazināšana bērnudārzos ir politisks lēmums, piespiedu kārtā.

9.Uzņēmējdarbība Rēzeknē pandēmijas laikā

Valstī noteikto ierobežojumu dēļ daudzu uzņēmēju bizness ticis nopietni ietekmēts, un, diemžēl, pilsētas vadība šajā krīzes laikā gandrīz nekā nerīkojas, lai palīdzētu vietējiem uzņēmējiem.

Vienīgais Rēzeknes pilsētas domes "bonuss" uzņēmējiem ir nekustamā īpašuma nodokļa maksājuma samazinājums.

Tikmēr celtniecības bizness Rēzeknes pilsētā aktīvi attīstās. Rēzeknes pilsētas mēra A.Bartaševiča radinieku kopējā peļņa 2019. gadā sasniedza 1 miljonu eiro.

Spriežot pēc būvniecības un zemes darbiem Kovšu ezera krastā, kā arī celtniecības darbu pabeigšanas Olimpiskajā centrā, mēra radinieku celtniecības uzņēmuma ienākumi 2020. gadā nebūs mazāki.
 
10.Atcerēsimies tos, no kuriem 2020 gadā atvadījāmies

Viņš bija Latgales patriots, ļoti strādīgs un nenogurdināms uzņēmējs, atsaucīgs cilvēks ar plašu dvēseli un dāsnu sirdi.

Neilgi pēc tam kļuva zināms par vēl kāda cita Latgalē cienījama cilvēka - profesionāla mednieka Arņa Žeiera nāvi. Līdz ar Arņa nāvi Latvijas mednieku ģimene zaudēja vienu no zinošākajiem un profesionālākajiem medību speciālistiem, kurš arī bija apveltīts ar lielu centību un sirsnīgu viesmīlību.

A.Žeiers kopš 1999. gada strādāja AS “Latvijas valsts meži” par Austrumu medību reģiona vadītāju.

11.Mēs arī esam mazliet pastrādājuši

Noslēgumā vēlamies atzīmēt, ka mūsu mediju grupa, kurā ietilpst ziņu portāli Rezekneszinas.lv un Daugavpilszinas.lv, radio “Ef-Ei” un “Divu krastu radio”, šajā gadā ir veiksmīgi piedalījusies dažādos projektus uz konkursu pamata.

Mēs priecājamies, ka pasūtītāji ir devuši priekšroku tieši mūsu koncepcijām. Tas bija liels izaicinājums, un mēs sev pierādījām, ka mediju var pastāvēt arī bez politiskas ietekmes.

Arī komerciālās reklāmas klātbūtne ir laba zīme, kas atspoguļo mūsu augstos reitingus. Mēs augstu vērtējam partneru vēlmi sadarboties ar mums. Paldies viņiem par to!

Apsveicam jūs visus ar gaidāmajiem svētkiem un ceram, ka nākamais gads katram no mums nesīs mazāk sarūgtinājumu, bet gan vairāk prieka ziņu! Savukārt, mēs turpināsim strādāt un ziņot patiesību par to, kas notiek mūsu pilsētā. Mūsu galvenā bagātība ir lasītāji un radio klausītāji.

Novēlam jums panākumus jaunajā gadā – tas noteikti būs labāks!Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Skolnieciņš no Pokaiņu meža 01.01.2021 10:10
Mani mīļie tautieši, nedusmosimies uz mūsu valdību - Egilu Levitu, Krišjāni Kariņu un Ilzi Viņķeli. Mūsu valdība rūpējas par tautas drošību un labklājību. Kaut gan daudziem no mums ārkārtas stāvokļa pagarināšana ir apgrūtinoša un nepatīkama, tomēr būsim saprotoši un ievērosim visus ārkārtas stāvokļa ierobežojumus. Ierobežojumi nav uzlikti izklaides pēc, bet gan lai pasargātu sabiedrības drošību un veselību. Svētku laikā ievērosim komandantstundas ierobežojumus. Būsim apzinīgi. Atstāsim savas dusmas šajā baltās, metāliskās Žurkas gadā. Neņemsim dusmas sev līdzi nākamajā 2021. gadā! Piedosim mūsu valdībai tās kļūdas un noziegumus pret savu tautu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi palīdz mūsu valdībai apjēgt tās kļūdas, nepilnības un pastrādātos noziegumus pret savu tautu! Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi dod mūsu prezidentam, premjerministram, ministriem, Saeimas deputātiem, augsta ranga ierēdņiem, drošībniekiem un alkatīgajiem uzņēmējiem gaišu prātu, cilvēcību un taisnīguma izjūtu! Augstākie spēki (Latvju Dievi) visu saliks pa savām vietām. Lūgsim visvarenos Latvju Dievus, lai nākamais baltā, metāliskā Vērša gads būtu laimīgs un veiksmīgs katram no mums! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi ir ar mums! Visa slava Latvju Dieviem!!!
Ar Latvju Dievu gudrību, Skolnieciņš no Pokaiņu meža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#VēršaGads #Vērsis #2021.gads #01.01.2021. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #brīvība
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top