Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Rēzeknes pilsētas dome neplāno finansēt latviešu valodas apguvi

10.09.2020
Rēzeknes mazākumtautību skolās no jaunā mācību gada papildus būs iespējams apgūt krievu valodu un literatūru, fakultatīva formātā. Šim nolūkam pašvaldība no pilsētas budžeta ir piešķīrusi vairāk nekā 5 tūkstošus eiro.

Daudzi bērni no krievvalodīgajām ģimenēm nerunā valsts valodā, un visa viņu saskarsmes pieredze latviešu valodā notiek tikai skolā skolotāju. Šis fakts bieži negatīvi ietekmē jauniešu tālākizglītību izglītības iestādēs, kurās mācība notiek tikai valsts valodā.

Liela daļa vecāku sūta savus bērnus uz latviešu valodas privātnodarbībām, un vienas nodarbības cena ir no 5 līdz 10 eiro.

Ņemot vērā nodarbību skaitu nedēļā, nav grūti aprēķināt krievvalodīgo vecāku izdevumus, par papildus valsts valodas apguvi. Turklāt, liela daļa nemaz nevar atļauties algot privātskolotāju.

Kad pašvaldībā tika lemts par papildu 40 stundām nedēļā krievu valodas un literatūras nodarbībām nacionālo minoritāšu skolās, domes opozīcijas deputāta Jāzepa Korsaka  viedoklis bija atšķirīgs.

“Aplūkojot pēdējo gadu centralizēto skolu eksāmenu rezultātus, ir skaidrs, ka skolām būtu jāpievērš lielāka uzmanība latviešu valodas mācīšanai. Un būtu labi šo naudu izmantot papildu latviešu valodas mācīšanai skolēniem, kā arī skolotāju zināšanu līmeņa celšanai,” šādu viedokli pauda Korsaks.

Savukārt Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Lidija Ostapceva jau paspējusi sevi popularizēt. Turklāt krievvalodīgo auditoriju viņa uzrunāja ar saukli "Krievu valodai būt Rēzeknes skolās", bet latviešu auditorijai viņa minēja tikai to, ka nacionālo minoritāšu skolās tiks ieviestas papildu izvēles stundas.

Žurnālisti uzdeva jautājumu arī Rēzeknes pilsētas mēram Aleksandram Bartaševičam, vai Rēzeknes pilsētas domes plānos ietilpst papildu bezmaksas latviešu valodas nodarbību organizēšana Rēzeknes iedzīvotājiem.

A.Bartaševičs lika saprast, ka Rēzeknes dome neko tādu nav plānojusi.

Ja krievvalodīgajiem bērniem aktuālākas ir valsts valodas zināšanas, tad nav skaidrs, pēc kādiem kritērijiem vadās pašvaldība, piešķirot naudu krievu valodas papildu nodarbībām, kad acīmredzama problēma mazākumtautību skolu audzēkņiem  ir ar valsts valodas zināšanām.

Vēlamies atgādināt, ka mūsu pilsētā ir vismaz 5 kopienas (Rēzeknes krievu kopiena, Slāvija, Krievu kultūras centrs u.c.), kuras nodarbojas ar kultūrvēsturisko saišu uzturēšanu, dažādu pasākumu rīkošanu un finansējumu savām aktivitātēm saņem no pilsētas domes. 


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Starp citu 10.09.2020 17:27
Kā saka: nekā personīga, tā ir TIKAI politika. Tā ir iedarbīga metode, kā iedzīvotājus paturēt Krievijas ietekmes zonā. Ja kāds gribētu savas saknes, tad arī brauktu pie savām saknēm. Tāpēc politikas veidotāji par "sakņu" kopšanu rūpējas tikai vienai valodai. Citu valodu konkurence nav vajadzīga, pat traucējoša.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top