Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Valsts mantas izšķērdēšana: KNAB soda Rēzeknes mēru

08.06.2020
Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs noteica Rēzeknes pašvaldības kapitālsabiedrību – "Rehabilitācijas centrs "Rāzna"", "Rēzeknes siltumtīkli", "Rēzeknes ūdens", "Rēzeknes namsaimnieks", "Rēzeknes satiksme" valdes locekļiem un SIA "Rēzeknes slimnīca" valdes priekšsēdētājai atvaļinājuma pabalstu 50% apmērā no valdes locekļa noteiktās mēnešalgas papildus noteiktajai mēneša atlīdzībai.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kārtējo reizi piesprieda naudas sodu Rēzeknes mēram A.Bartaševičam par interešu konflikta likuma pārkāpšanu.

Zināms, ka A.Bartaševičam jau tika piespriests naudas sods 2020. gada aprīlī 230 eiro apmērā.

Pašvaldību uzņēmumu valdes locekļi (pēc Lursoft datiem):

- Rehabilitācijas centrs Rāzna - Diāna Gavare-Karpova;
- Rēzeknes ūdens - Gunārs Spradzenko;
- Rēzeknes slimnīca - Marita Zeltiņa, Ivars Zvīdris;
- Rēzeknes satiksme - Jevgeņijs Koršenkovs;
- Rēzeknes namsaimnieks - Pēteris Dzalbe;
 
Īpaši jāatzīmē,  Pēteris Dzalbe, kurš ir “plaša profila speciālists”. Papildus amatam Rēzeknes namsaimniekā, viņam pieder šādi Daugavpilī reģistrēti uzņēmumi:

- SIA Latgales reklāma;
- SIA M.D. Māja;
- SIA izdevniecība Miljons;
- SIA Actus Energy.
 
Kā uzsver KNAB, A.Bartaševičs, kā Rēzeknes mērs un tās kapitālsabiedrību kapitāla daļu turētāja pārstāvis neievēroja Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā un Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumā noteiktās prasības. Šādi viņš pārkāpis likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" valsts amatpersonai noteiktos ierobežojumus rīkoties ar publiskas personas institūcijas finanšu līdzekļiem, norādīja birojā.

A.Bartaševičs ir sociāldemokrātiskās partijas Saskaņas loceklis. 2009. gada jūnijā viņš tika ievēlēts Rēzeknes pilsētas domē. Būdams neapstrīdams vēlēšanu favorīts, A.Bartaševičs tika izvēlēts par pilsētas domes vadītāju, 2009. gada 1. jūlijā.

Tāpat viņš kļuva par Finanšu un budžeta komitejas priekšsēdētāju, pievienojās Pilsētas attīstības, infrastruktūras un sabiedriskās kārtības komitejai.

Rēzeknes pašvaldības priekšsēdētājs ne vienu reizi vien ir pārkāpis likumu un izmantojis amata pilnvaras saviem un partijas Saskaņa mērķiem.

Tā, piemēram, pavisam nesen, sociālajos tīklos Saskaņas partijas biedri reklamēja partijas videokonferenci. Fotogrāfijā bija redzams, ka partijas Saskaņa pārstāvji – Ivans Ribakovs, Aleksejs Stecs un Aleksandrs Bartaševičs nekautrējas izmantot Rēzeknes pašvaldības materiāli tehnisko bāzi un telpas, savas partijas “pasēdēšanām”.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-4 /4)
Naivais 08.06.2020 13:09
Valsts manta izšķērdēta. Ir recidīvs. Nu, un tad? Tak deržatj?
Nipelis 08.06.2020 19:56
Ko turet Xbartasevica kepu? Ne es labak paskatisos Petrosjana anekdotes tur vairak taisnibas
error 10.06.2020 22:55
Morāle kāda? Laiku pa laikam samaksā simbolisku sodu aptuveni 200 un razbazarivaj tālāk?
Vera 12.06.2020 22:48
a vai, a vai, našmuki, našmuki!
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top