Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

“Rēzeknes siltumtīkli”: mainīsies tarifs - lētāk nebūs

21.02.2020
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi jaunus siltumenerģijas ražošanas tarifus AS "Rēzeknes siltumtīkli". Siltumenerģijas gala tarifu iedzīvotājiem šis lēmums neietekmē, un skaitļi rēzekniešu rēķinos par siltumu nepalielināsies.

Kā uzsvēra SIA “Rēzeknes siltumtīkli” valdes loceklis Aldis Mežals, jauno siltumenerģijas ražošanas tarifu stāšanās spēkā nekādā veidā neietekmēs siltumenerģijas gala tarifu, kas šobrīd ir 52,14 EUR/MWh. Atgādināsim, ka siltumenerģijas tarifu iedzīvotājiem veido četras galvenās daļas – ražošana, sadale, piegāde un realizācija. Šobrīd ir apstiprināta tikai viena komponente – ražošanas tarifs. Jaunais gala tarifs stāsies spēkā tikai pēc tam, kad Regulators būs apstiprinājis pārējās tarifa sastāvdaļas. Šajā sezonā tas nenotiks. Jau tagad var teikt, ka jaunais gala tarifs būs zemāks par esošo.

“Lai nākotnē garantētu tarifa stabilitāti, Ziemeļu rajonā ir uzsākta koka šķeldas katlumājas būvniecība. Vipingā jau kopš pagājušā gad strādā granulu katlumāja. Šķeldas un granulu izmantošana atbilst daudz augstākām ekoloģiskajām prasībām. No šīm izejvielām ražotā enerģija ir daudz lētāka, nekā izmantojot dabasgāzi. Tāpat nav nepieciešamības iegādāties emisijas kvotas,” teica A.Mežals.

Siltumenerģijas ražošanas tarifs SIA “Rēzeknes siltumtīkli” koģenerācijas stacijās Rīgas ielā un N.Rancāna ielā no šā gada 1. aprīļa būs 37,07 EUR/MWh, bet Atbrīvošanas alejā – 39,67 EUR/MWh. Jāatzīmē, ka līdz ar ražošanas tarifa apstiprināšanu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija pieņēma lēmumu atļaut SIA “Rēzeknes siltumtīkli” turpmāk pašai apstiprināt saražotās siltumenerģijas tarifus gadījumos, kad mainās kurināmā un pārdotās elektroenerģijas cenas.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
Aina 06.05.2020 20:19
Kā tiek nolasīti siltuma skaitītāja rādītāji,ja katram dzīvoklim ir savs skaitītājs! Vai rādītājus jānodod mājas vecākajam? Paldies.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top