Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Rēzeknē samazina finansējumu bērnu folkloras kopām

09.01.2020
Bērnu un jauniešu iesaiste kulturas tradīciju izziņa, folkloras tradīciju saglabāšana ir viens no stiprākajiem patriotisma pamatiem un jāunas paaudzes piesaistes punktiem dzimtajai vietai. Rēzeknē šo funkciju kopš 2003. gada sekmīgi īsteno interešu izglītības programma “Vīteri", kura darbojas Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs". 

Programma veicina bērnu un jauniesu iesaistīšanos tradicionalās mūzikas, dejas, ieražu, amatu un dzimtās valodas mutvārdu kultūras mantojuma apzināšanu, tā iedzīvināšanu mūsdienu kultūras kontekstā Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku procesā un integrēšanu citās sabiedrības kultūras dzīves norisēs. Folkloras draugu kopa un kapela “Vīteri" pulcē kopā jauniešus un bērnus, lai saglabātu latgalisko dziesmu, deju un Latgales novada tradīcijas. Pašlaik “Vīteru" dalībnieki ir 40 bērni un jaunieši un, gadiem ritot, to pulks pieaug. Tadādēļ mēģinājumi notiek atsevišķās grupās. Kolektīvs sanāk kopā un piedalās dažādos Rēzeknes pilsētas rīkotajos pasākumos, starptautiskos festivalos, “Pulkā eimu, pulka teku” konkursos, vada rotaļu programmas bērniem un pieaugušajiem, rīko danču vakarus jauniešiem, tematiskas gadskārtu nometnes. “Vīteru" bērni un jaunieši ir saņēmuši godalgotas vietas nacionālajā mērogā stāstnieku konkursos, folkloras konkursos. Kopas bērni un jaunieši veido pasākumus un koncertus gan koncertzalē Gors, gan piedalās pilsētas organizētajos pasākumos, gan popularizē Rēzeknes vārdu Latvijā un pasaulē. Folkloras kopa “Vīteri" jau vairākus gadus piedalās Vispārējos Dziesmu un deju svētkos, kā arī Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Folkloras kopas dalībnieku vecāki ar iesniegumu ir vērsušies pie:

Edmunda Teirumnieka Saeimas cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakomisijas vaditdja,

Aleksandra Bartaševiča
Rēzeknes pilsētas domes priekšēdētāja,

Arnolda Drelinga
Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja,

Jevgenijas Kuščas
Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeumuļs” vadītājas.

2019./2020. mācību gadam interešu izglītībai folkloras kopas vadītājas Sandra Stare un Elīna Reinika “Vīteru” programmas īstenošanai pieprasīja 32 stundas apmācības nedēļā, tomēr Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs Zeimuļs piešķīra tikai 16 stundas nodarbībām nedēļā. 2019. gada beigās nodarbību vadītājas ir saņēmušas e-pastu no izglītības metodiķes par būtisku stundu skaita samazinājumu, kopā 12 stundas, samazinājumam netiek sniegts pamatojums.

Samazinātais stundu skaits nav pietiekošs, lai “Vīterus” sagatavotu XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, nodrošinātu “Vīteru” bērnu un jauniešu sagatavošanu dalībai pilsētas, nacionālajiem un starptautiskajiem pasākumiem. Turklāt, Rēzeknes pilsētas lzglītības parvalde ir saņēmusi papildus finansējumu dalībnieku sagatavošanai XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Kapēc šajā kontekstā interešu programmu īstenotājs “Zeimuļs” samazina nodarbību skaitu kolektīvam “Vīteri”, kurš piedalās nacionala mēroga pasākumā — XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, “Vīteru” bērnu vecākiem nav skaidrs.

Esošais stundu skaits ir nepietiekošs, tapēc mēs lūdzam nevis samazināt stundu skaitu, bet gan to palielināt. Folkloras draugu kopai "Vīteri" piešķirt 32 stundas. Pieprasām saglabāt esošo stundu skaitu, lai nodrošinātu latgalisko tradīciju saglabāšanu, bērnu un jauniešu sagatavošanu XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.Foto : Folkloras kopa  "Vīteri"
Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-5 /5)
kaimiņš 12.01.2020 18:34
Vai kāds var iedot info, kādas ir kopējās tendences šajā sakarā. Vai tikai Vīteriem ir problēmas ar pieprasīto stundu skaitu vai ir arī citiem kolektīviem. Vai tas ir samazinājums salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, vai nē. No tā būtu atkarīga turpmākā rīcība.
aha! 13.01.2020 15:05
Nu i sasapņojies, lai Tev visu iedod! Rēzeknes dome (it kā) aicina apspriest jauno Rēzeknes zīmolu, piedāvājot tīrās šausmas. Kad cilvēki pajautāja, kas ir autors un cik pilsētniekiem tas izmaksāja, tika atbildēts, ka izstrādājusi kāda firma (neatceros, kāda), bet skaitli tā arī nenosauca. Tā ka gaidi ar maisu! Visu, visu pateiks:)
Rēzeknietis 13.01.2020 15:30
Rēzeknēšiem ir jāsaprot, ka nedz pensionāri nedz invalīdi, nedz bērni nav Rēzeknes pilsētas domes prioritāte, kura būtu jāatbalsta, bet gan veids kā iedzīvoties. Šajā gadījumā atņemot bērniem tiek finansēta "bezmaksas" Rēzeknes satiksme kā arī Rēzeknes iebetonēšana "Latgalija betons".
kaimiņš 13.01.2020 20:31
aha! 13.01.2020 15:05
Nu i sasapņojies, lai Tev visu iedod! Rēzeknes dome (it kā) aicina apspriest jauno Rēzeknes zīmolu, piedāvājot tīrās šausmas. Kad cilvēki pajautāja, kas ir autors un cik pilsētniekiem tas izmaksāja, tika atbildēts, ka izstrādājusi kāda firma (neatceros, kāda), bet skaitli tā arī nenosauca. Tā ka gaidi ar maisu! Visu, visu pateiks:)
Tak ar to info lai padalās kolektīvi. Pašreiz rodas iespaids, ka tieši jauniešu folklorai tiek piegriezts skābeklis, bet vai tā ir. Iespējams, ka arī citiem kolektīviem samazinājums.
SPOKS 14.01.2020 19:23
Iemāciet bērniem un jauniešiem darba mīlestību un kārtīgu uzvedību tad arī klaigājiet par dziedāšanu un dancošanu.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top