Otrdiena,
20.aprīlis 2021
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte, Данила, Георгий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
AKTUĀLI

Bezmaksas ēdināšana Rēzeknes PII: paraksti nodoti deputātiem

15.11.2019
Vairāk kā 500 aktīvāko Rēzekniešu parakstītā atklātā vēstule, ar aicinājumu nodrošināt bērnu bezmaksas ēdināšanu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs, 8. novembrī tika iesniegta pilsētas domes deputātiem.

Atklātajā vēstulē Rēzeknes iedzīvotāji aicina domes deputātus 2020.gada budžetā iekļaut finansējumu, lai segtu bērnu ēdināšanas izmaksas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Mazāk, kā viena mēneša laikā šo vēstuli parakstīja 571 rēzeknietis, kas priekš pilsētas ir ļoti ievērojams skaits.

Pilsētas domes deputātiem adresētajā vēstulē iedzīvotāji aicina segt bērnu ēdināšanas izdevumus, tādējādi mazinot izdevumu apjomu ģimenēmar pirmsskolas vecuma bērniem un nodrošinot vienādus apstākļusneskatoties uz ģimeņu materiālo stāvokli. Vēstules autori atzīmē, ka šāds solis būtu reāla palīdzība ģimenēm un tā rezultātā mazinātos faktori, kuru dēļ daudzi aktīvi iedzīvotāji atstāj pilsētu.

Bērnu ēdināšanas izmaksas Rēzeknes pirmsskolas mācību iestādēs ir vienas no augstākajām reģionā. Par viena bērna ēdināšanu ģimene Rēzeknē maksā 2.13 eiro dienā, kas sastāda 46,86 eiro mēnesī neatkarīgi no bērna vecuma.

Vairākās citās blakus esošajās pašvaldībās aprēķinot ēdināšanas izdevumus, tiek ņemts vērā bērna vecums. Jaunāko grupu audzēkņiem ēdināšanas izmaksas ir zemākas nekā vecāko grupu audzēkņiem.

Piemēram, ēdināšanas izmaksas pirmsskolas mācību iestādēs kaimiņu pašvaldībās:

Daugavpilī – 1,42 eiro dienā (31,24 eiro mēnesī);

Preiļos – vecuma grupā no 1,5 līdz 2 gadiem – 1,45 eiro dienā (31,90 eiro mēnesī), bet vecuma grupā no 3 līdz 6 gadiem –1,59 eiro dienā (34,98 eiro mēnesī);

Jēkabpilī – vecuma grupā no 1 līdz 3 gadiem – 1,42 eiro dienā (31,24 eiro mēnesī), bet vecuma grupā no 4 līdz 6 gadiem – 1,57 eiro dienā (24,54 eiro mēnesī);

Viļānos – vecuma grupā no 1 līdz 2 gadiem – 0,77 eiro dienā (16,94 eiro mēnesī), bet vecuma grupā no 3 līdz 6 gadiem – 0,91 eiro dienā (20,02 eiro mēnesī).

Šāda statistika neatstāja vienaldzīgus Rēzeknes iedzīvotājus,  tamdēļ aktīvāko pilsētnieku iniciatīvas grupa nolēma rīkoties, lai mainītu situāciju. Piemēram Ludzas, Rīgas, kā arī citas pašvaldības ir nodrošinājušas bērnu bezmaksas ēdināšanu, sedzot to no pašvaldības līdzekļiem.

Jāpiebilst, ka Rēzekne pastāvīgi ieņem zemāko reitingu darba samaksas un iedzīvotāju nodarbinātības līmenī, starp citām Latvijas pilsētām. Vēstules autori atzīmē, ka bērnu ēdināšanas izmaksu segšana no pašvaldības līdzekļiem būtu svarīgs faktors, kas pozitīvi ietekmētu ari demogrāfiskos rādītājus.

Rēzeknieši vieš cerību, ka deputāti viņu sadzirdēs - rīkosies sociāli atbildīgi un pieņems pareizu lēmumu par labu saviem vēlētājiem, par labu jaunajām ģimenēm un pilsētas nākotnei.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1 /1)
kaimiņš 11.12.2019 14:10
Iedzīvotājiem ieteiktu sākt ar to, ka noskaidrot, kurš uzņēmums ēdina, piegādā preces un tad kopējā aina tiks skaidrāka, kāpēc Rēzeknē viss maksā tik cik tas maksā.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vietējo pašvaldību vēlēšanas notiks 2021. gada 5. jūnijā.
Apspriest
Aptauja
Par kuru partiju plānojat balsot Rēzeknes pilsētas pašvaldības vēlēšanās 5. jūnijā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pie administratīvās atbildības saukti partijas Saskaņa deputāti
Kai jī ir apzarībūšīs,kap jūs visus paralizātu nu sputnik'a! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
куда делись коментарии испугались что написали про вас ПРАВДУ!!!Вот так всегда как напишут правду так её сразу уберут.А как начнут врать так её так приукрасят и по всем местам распишут что блевать хочется.какая власть такие законы!!! Sīkāk...
Rēzeknes namsaimnieks draud paaugstināt tarifu
Tad visām citām daudzdzīvokļu mājām ir jāatsakās no Namsaimnieka pakalpojumiem un vai nu pašiem pārņemt apsaimniekošanu vai pāriet pie citām firmām. Vienas mājas dēļ celt tarifus visiem tas gan ir "gudri" Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top