Sestdiena,
28.Novembris 2020
Vārda dienas: Olita, Rita, Vita, Варвара, Дмитрий, Гурий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Veselība

Kā nepārēsties Ziemassvētkos?

20.12.2016
Tā jau ir, ka, Ziemassvētkus svinot un jauno gadu gaidot, biežāk ejam cits citu apciemot, piedalāmies dažādos pasākumos, kur parasti neiztiek arī bez brangas svētku maltītes.

Daudzi cilvēki gaida šo pieēšanās periodu kā kaut ko neizbēgamu, vieni pirms svētkiem badojas, citi, tieši otrādi, sāk ēst vairāk un apgalvo, ka tas esot treniņš viņu gremošanas sistēmai.Dažs vēl atceras, cik slikti jutās pēc pagājušo svētku pārmērībām, un ir apņēmies, ka šogad neļaus savai negausībai sabojāt prieku.

Gatavojoties priecīgai gada nogalei, dietoloģe Vidaga Skuja sniedza padomu, ka, lai cilvēks labi justos un būtu vesels līdz sirmam vecumam, viņam ik dienu nepieciešams pilnvērtīgs uzturs, kas jāuzņem pienācīgā daudzumā, laikā un vietā," uzsver ārste, "uzturvielām ir jānodrošina ikdienas enerģijas patēriņš un šūnu jaunbūve, tātad visi dzīvības procesi, beidzot ar nederīgo atlieku vielu izdalīšanu.

Ēšanas process katram cilvēkam arī ir viena no dzīves baudām, un, protams, Ziemassvētkos un gadumijā parasti pulcējamies pie klātiem galdiem. Ziemassvētku vakars – tie ir skaisti, ģimeniski svētki, jo sevišķi, ja galds pārdomāti ir klāts tā, lai pārēšanās nedraudētu. Ja vien namamāte neservē ģimenes mielastam gan zirņu pikas ar taukiem, gan treknus sautētus kāpostus un cūkas cepeti, gan citus gardus ēdienus, kas, manuprāt, visi kopā vienā ēdienreizē ir stipri par daudz tilpuma un kalorāžas ziņā. Vai tiešām tik svarīgi vienmēr šajos gaišajos svētkos radīt pārbagāta mielasta galda iespaidu? Un ja vēl visus šos kārumus pagaršo vienā vakarā!? Tad pat pilnīgi veselam cilvēkam pašsajūta pēc celšanās no galda nebūs laba, pārēšanās var izraisīt spiediena sajūtu pakrūtē, vemšanu, caureju un citas nelaimes. Nemaz jau nerunājot par tādiem maltītes dalībniekiem, kuri cieš no kādas slimības.

Lai namamāte tiktu ar darbiem galā laikus, varētu galdā pasniegt auksto gaļu, siļķi kažokā, vairāku veidu salātus (to visu jau var pagatavot iepriekšējā dienā un uzglabāt ledusskapī), siltus, tikko ceptus pīrādziņus, varbūt arī vārītus zirņus ar taukiem vai cūkgaļas cepeti ar sautētiem kāpostiem, smaržīgu ārstniecības augu tēju, žāvētus augļus un citus tamlīdzīgus labumus. Būtiskākais – lai mums ir skaisti servēts galds, jauks noskaņojums, mirdzošas svecītes eglītē un klusa Ziemassvētku mūzika fonā. Baudiet ēdienus, bet nepārēdieties.

Mūsdienu dzīves realitāte diemžēl ir tāda, ka daudziem cilvēkiem ārsts ieteicis atturēties no produktiem, kas bagāti ar holesterīnu, arvien vairāk kļūst cukura diabēta pacientu, ir arī celiakijas slimnieki. Kādus ēdienus varam celt galdā šādiem viesiem? Pārējie maltītes dalībnieki viņus reizēm nesaprot, saka – ko nu niekojies, no vienas reizes nekas nenotiks, ja neēdīsi – apvainosi namamāti..

Bieži vien svētkos neiztiek bez alkohola glāzītes. Domāju, ka Ziemassvētkiem piestāv tikai karstvīns, ko labāk iemalkot maltītes vidū un nobeigumā, jo tukšā dūšā lietots alkohols uzsūcas ļoti strauji jau no kuņģa gļotādas, tā maksimālā koncentrācija asinīs tiek sasniegta pēc 1 – 2 stundām. Gāzēti alkoholiskie dzērieni (šampanietis u.c.) uzsūcas daudz ātrāk. Ieteikt alkoholu negribu nevienam, kaut gan, lietojot mazās devās un reti, tam ir arī zināma labvēlīga ietekme: alkohola iespaidā paplašinās smadzeņu asinsvadi, un tādējādi tiek atviegloti sabiedriskie kontakti, alkohols arī var mazināt trauksmaino depresiju veciem cilvēkiem.
Interneta resursi


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Skolnieciņš no Pokaiņiem 18.10.2020 20:26
Ziemassvētki ir ziemas saulgriežu laiks. Ziemassvētki ir par godu ziemai - gada aukstākajam un baltākajam gadalaikam. Ziemassvētkos ir jālūdz Latvju Dievus. Šajā laikā ir jāgodina Dabas Māte par mums sniegto dzīvību. Protams, nedrīkst aizmirst Latvju Dievus un mūsu senčus. Šajā saltajā laikā ir jāiededz majās krāsainas sveces par godu Latvju Dieviem. Jākvēpina kadiķa zariņš un vērmelīte, lai atgaiņātu mošķus, kas uzglūn no tumsas. Kā arī jāziedo Latvju Dieviem, izberot sauju monētu zem egles mežā. Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un piepildīs mūsu sapņus! Mīlēsim cits citu un savas zemītes aizstāvjus - Latvju Dievus.
Sirsnīgi, Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs
(Skauģu Skauģis)
#ZiemasSvētki #ziema #DabasMāte #LatvjuDievi #PozitīvāEnerģija #ZemesSpēks #LatvjuDievuSvētība
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Turpmāk par papīra formāta rēķiniem no "Rēzeknes siltumtīkli" papildus būs jāmaksā 0,45 eiro.
Apspriest
Aptauja
Kāda ir Jūsu attieksme pret Covid-19 vakcināciju?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Brīvdienās Latvijas teritorijā pakāpeniski ieplūdīs aukstāks gaiss
Ir pienākusi ziema. Aukstās naktis un saltie rīti ir kļuvuši par ikdienu. Līdz ar ziemu pieaug kovid-19 sirgstošo skaits. Lai pārvarētu kovid-19 sērgas otro vilni, ievērosim visus valdības ierobežojumus un mediķu rekomendācijas. Ieturēsim 2 metru distanci, nedrūzmēsimies. Rūpīgi mazgāsim rokas ar ziepēm un lietosim dezinfekcijas līdzekļus. Lietosim sejas un deguna aizsegus. Saslimšanas gadījumā apzinīgi ievērosim pašizolāciju. Būsim apzinīgi šajā krīzes brīdī. Sargāsim savu un apkārtējo veselību. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautas veselību un zemes aizsardzību! Iedegsim zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Iedegsim tumši zilu svecīti par godu Pērkonam. Iedegsim pelēku svecīti par godu Veļu Māte. Cerēsim, lūgsimies un ticēsim. Lūgsim Latvju Dievus no visas sirds! Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lai ticība Pērkonam kalpo mums par zobenu! Godināsim savus senčus un Latvju Dievus. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #Tēvzeme #Latvija #sentēvi #veselība #pagāni #Skolnieciņš Sīkāk...
Ievieš pabalstu bērna pieskatīšanai Covid-19 pandēmijas laikā
Mana mīļā latvju tauta, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Saglabāsim staltu stāju. Nebīsimies kovid-19 (covid-19) sērgas, pārvarēsim šo smagnējo laiku ar drosmi un godu. Nebūsim pārgalvīgi, būsim apzinīgi! Ievērosim visu valdības uzliktos ierobežojumus ārkārtas stāvokļa laikā. Dzīvosim saticīgi. Atbalstīsim trūcīgās un maznodrošinātās personas, kurām krīzes laikā klājas smagi. Nekašķēsimies, dzīvosim draudzīgi. Būsim iecietīgi un saprotoši cits pret citu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā visus Latvijas iedzīvotājus no kovid-19 sērgas. Iedegsim savā viensētā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Ziedosim sauju graudu ugunskurā par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim kadiķu zariņus un vērmeļu buntes, lai atgaiņātu visādus mošķus un nelaimes. Ticēsim Latvju Dieviem un savu senču varenībai. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #MežaMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #mīlestība #miers #sentēvi #svētbirzs #pagāni #Skolnieciņš Sīkāk...
Covid-19 atklāts 30 Rēzeknes slimnīcas darbiniekiem
Kovid-19 sērga ir skarusi daudzus no mums. Aizlūgsim Veļu Māti, lai sirgstošie drīzi izveseļotos. Aizlūgsim Veļu Māti par kovid-19 sērgā kritušajiem. Lūgsim Veļu Māti – Aizkapa Valdnieci!
«Nāves Dieviete, Aizkapa Valdniece, es lūdzu Tevi! Visvarenā Veļu Māte, es lūdzu Tevi! Dziedē sirgstošos un atbrīvo tos no kovid-19 sērgas važām. Sargā kovid-19 sērgā kritušo dvēselītes līdz nākamajai pārdzimšanai. Iznīcini kovid-19 sērgu tās paša saknē, visvarenā Veļu Māte. Dāvā manai tautai ilgu mūžu. Dāvā Latvijai Saules mūžu! Sargi mūs no priekšlaicīgas nāves. Lai Veļu Māte ir ar mums! Lai slavēta Veļu Māte mūžīgi mūžos!»
Ar Veļu Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētakmeņa [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#VeļuMāte #LatvjuDievi #LatvjuDievuSvētība #dosme #spēks #veselība #pagāni #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #krīze #Skolnieciņš #svētakmens Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top