Trešdiena,
25.Novembris 2020
Vārda dienas: Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne, Савва, Иван Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Veselība

Kā cīnīties ar bezmiegu?

30.11.2016
Kvalitatīvs miegs ir ļoti būtisks gan cilvēka labsajūtai, gan produktivitātei, gan veselības stāvoklim kopumā.

Ko darīt, ja piemeklējis hronisks bezmiegs, kas neļauj iemigt un liek nomodā pavadīt neskaitāmas nakts stundas?
Par to pastāsta farmaceite Iveta Zicāne.


Kas ietekmē spēju iemigt?
Aizvadītajā dienā piedzīvotais stress, pārdzīvojumi, kas saglabā trauksmes sajūtu arī gulētiešanas laikā, uzņemtais uzturs – tie ir daži no faktoriem, kas var ietekmēt spēju naktī iemigt. Lai kādi būtu iemesli nomodā pavadītajām naktīm, ir vērts atcerēties, ka pirms gulētiešanas jāizvairās no līdzekļiem, kas uzbudina nervu sistēmu, piemēram, stipras tējas vai kafijas. Grūti aizmigt var būt arī gadījumos, ja pirms došanās pie miera notiesāta pārāk liela maltīte vai tieši pretēji – māc izsalkums. Jāņem vērā, ka miega traucējumus var veicināt arī atsevišķi medikamenti.

Kad ķerties pie miega preparātiem?
Kā norāda farmaceite Iveta Zicāne, reizēs, kad miega traucējumi ir īslaicīgi, lieti var noderēt kāda no nomierinošajām zāļu tējām. Piemēram, jau gultā atrodoties izdzerta tēja, kuras sastāvā ir melisa, mātere, vilkābele, piparmētra, iedarbosies nomierinoši un palīdzēs organismu sagatavot labam nakts miegam. Miegam labāk sagatavoties var palīdzēt arī vieglas fiziskas aktivitātes, arī izstaipīšanās, kas palīdz atslābināt ķermeni no dienas laikā uzkrātā saspringuma. Ja bezmiegs kļuvis regulārs, konsultējoties ar ārstu vai farmaceitu, var sākt lietot kādu no aptiekā pieejamajiem bezrecepšu medikamentiem vai uztura bagātinatājiem.

„Aptiekās pieejamie līdzekļi iedalāmi vairākās grupās – nomierinoši augu sastāvdaļu preparāti, nomierinoši un nervu sistēmu nostiprinoši augu preparāti, nomierinoši un miegu veicinoši augu preparāti, kā arī miegu veicinoši preparāti. Nomierinošu efektu uz organismu, līdz arī to miega kvalitātes uzlabojumus sniedz arī magniju saturoši preparāti. Nomierinošo preparātu sastāvā ir dabīgie ārstniecības augi, savukārt nomierinošos un nervu sistēmu nostiprinošos preparātos līdzās ārstniecības augiem izmantoti arī vitamīni un aminoskābes. Tikmēr miegu veicinošos preparātos sastāvi ir atsķirīgi. Ir līdzekļi, kuru sastāva pamatā ir augi, citos tās ir aminoskābes (triptofāns kombinācijā ar augiem), bet vēl citos – miega hormons melatonīns,” paskaidro farmaceite I.Zicāne. 

Farmaceite paskaidro, ka no miega preparātu lietošanas nav speciāli jāvairās, jo atbilstoši izvēlēti līdzekļi palīdzēs saglabāt dabisku miega fāžu ritmu un neizsauks miegainību nākamajā dienā. Nereti cilvēki izmanto šāda veida preparātus arī tālāku ceļojumu laikā, kad jāpielāgojas citai laika joslai. Īpaša piesardzība būtu jāievēro grūtniecēm un jaunajām māmiņām zīdīšanas laikā, kā arī cilvēkiem ar alkohola atkarību.

Hroniska bezmiega gadījumā bezrecepšu līdzekļus ieteicams lietot līdz trīs nedēļām. Ja šajā periodā miega ritms nav stabilizējies, noteikti jādodas pie ģimenes ārsta, kuram pacients būtu jānosūta pie psihiatra, kas attiecībā no apstākļiem var nozīmēt recepšu medikamentus jeb tā dēvētās miega zāles. Ja ārsts nozīmē lietot recepšu medikamentus, jāatceras, ka tie ir stiprāki nekā bezrecepšu zāles, tāpēc, nepareizi lietojot, var izraisīt atkarību un dažādas blaknes. Izplatītāko blakusparādību vidū var būt galvassāpes un reibonis, miegainība dienas laikā, kā arī bezmiega paasinājums un nogurums. Tāpat tās var nelabvēlīgi ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus. Tā kā miega līdzekļi var nomākt elpošanu, jāievēro piesardzība gadījumā, ja ciešat no elpošanas funkciju traucējumiem. Miega zāles nav ieteicams lietot kopā ar alkoholu.
Rezekneszinas.lv 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Turpmāk par papīra formāta rēķiniem no "Rēzeknes siltumtīkli" papildus būs jāmaksā 0,45 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Kāda ir Jūsu attieksme pret Covid-19 vakcināciju?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Turpmāk par papīra formāta rēķiniem no "Rēzeknes siltumtīkli" papildus būs jāmaksā 0,45 eiro.
Kredietvoorstel tussen particulieren U heeft een lening nodig voor de bouw, een vastgoedproject, de oprichting van uw bedrijf, de terugkeer naar uw persoonlijke activiteiten die u wilt uitvoeren. U die problemen heeft, u heeft onbetaalde uren, u heeft andere problemen gehad. Ik sta klaar om je te helpen. U zou mij moeten kunnen terugbetalen en zeer kosteneffectief aan mijn voorwaarden moeten kunnen voldoen. Het zal uw leven gemakkelijker maken. Neem contact met mij op voor meer informatie!
mail: coralielinberg@yahoo.com Sīkāk...
Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas centrs tiks modernizēts
Beidzot es redzu, ka kaut kas ,lēnām Latvijā virzās uz priekšu.Es esmu par vienotu programmu suņkopības apmācības virzieniem un attīstībai.Uz šo brīdi ir viss sadalīts pa specifikai un notiek resoru cīņa,kas ir "gudrāks",bet rezultātu nav.Jums nav arī pieredzes apmaiņas un ir redzams pēc dažādu kinoloģisko dienestu suņu pielietojuma,ka viņi tiek gatavoti jau izbraukumu vietā nāvei.Nav darbinieka fiziskā aizsardzība nopersonu uzbrukuma.No Eiropas nāk iekšā nepareiza suņu apmācības metodika,kas var novest pie milzīgām problēmām.
Tā nav kritizēšana,bet draudzīgs ieteikums.
Ar cieņu un sapratni Sīkāk...
Ministru prezidenta apsveikums Latvijas valsts proklamēšanas gadadienā
Ilgi gaidītie Valsts svētki ir jau pienākuši. Šodien, 18.novembrī, mūsu tautai ir īpaša diena. Pirms 102. gadiem mūsu tauta atguva savu dzimto zemi, mūsu tauta atkal kļuva brīva. Dibinot Latvijas Republiku, latvieši atguva savu senču zemi, kuru iebrucēji (sākot ar krustnešu un kristīgo misionāru laikiem) bija nozaguši. Mēs atguvām to, kas pieder mums. Mēs esam saimnieki savā zemē. Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums. Novērtēsim savu senču pūliņus latvietības saglabāšanā un latvju zemes nosargāšanā. Cienīsim un mīlēsim Latviju. Būsim draudzīgi un vienoti ne tikai svētku reizēs, bet arī ikdienā. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautas labklājību, kā arī par valsts attīstību. Iekursim ugunskuru savas viensētas pagalmā par godu Latvju Dieviem! Ziedosim sauju graudu, sauju monētu un paciņu sviesta ugunskurā. Kvēpināsim kadiķu zariņus un vērmeļu buntes. Lūgsim Latvju Dievus no visas sirds! Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons aizsargā mūsu valsts robežas! Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sniedz mūsu tautai labu veselību! Lūgsim Laimu, lai Laima sniedz mums bagātību un veiksmi! Lūgsim Veļu Mātei, lai Veļu Māte sniedz mūsu tautai Saules mūžu! Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Godināsim savus senčus kapiņos. Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos! Lai slavēta Latvija mūžīgi mūžos!
Ar sentēvu gudrību, Skolnieciņš no svētezera [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#Tēvzeme #LatvijasRepublika #Latvija #18.11.1918. #18.novembris #latvieši #latvietība #LatvjuTauta #sentēvi #drosme #patriotisms #pagāni #svētezers #LatvjuDievuSvētība #iecietība #sapratne #LatvjuDievi Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top