Pirmdiena,
30.Novembris 2020
Vārda dienas: Andrejs, Andrievs, Andris, Григорий, Никон, Лазарь Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Veselība

Tie pamatīgi kaitē tavai veselībai!

15.09.2016
Baltie rīsi ir viens no visvairāk izmantotajiem ēdieniem pasaulē. Tas var augt daudzās valstīs un klimatos, tam faktiski nav derīguma termiņa un to var viegli pagatavot. 

Vienam tie asociējas ar Spāniju un paelju, bet citam - ar Japānu, kur pie katras maltītes pasniedz rīsu porciju.


Kā norāda The Mind Unleashed, lielākā daļa cilvēku vienbalsīgi piekrīt - rīsi ir viens no vislabākajiem mums zināmajiem produktiem. Bet ja nu tie patiesībā mums reāli kaitē?

Kā būtu, ja tās baltās krāsas iegūšana pārstrādes procesā ir toksiska mūsu organismam?

Zemāk ir pieci fakti, kas apstiprina, ka baltie rīsi kaitē mūsu veselībai.

1. Baltie rīsi satur arsēnu
Tu jau filmās un citur būsi redzējis kastes, uz kurām attēlots galvaskauss un sakrustoti kauli vai arī beigta pele/žurka. Mēs jau saprotam, ka to saturs ir toksisks - piemēram, žurku inde. Tas ko lielākoties nezinām ir, ka to sauc par arsēnu un tas atrodams arī baltajos rīsos.

Lai arī tas ir tur ir pavisam nedaudz, tas tāpat atstāj negatīvu efektu uz cilvēka organismu - tas maina šūnu komunikāciju, kas var beigties ar vēzi vai diabētu, kā arī var veicināt asinvadu un plaušu saslimšanas.

2. Apstrādes procesā baltie rīsi zaudē gandrīz visu uzturvērtību
Apstrādes procesā soli pa solim baltie rīsi zaudē visu uzturvērtību. Tos novāc brūnus, sūta uz apstrādes vietām, kur tie iegūst balto krāsu. Sūtīšanas laikā rīsiem jau krītas uzturvērtība, tomēr to notur brūnais apvalks. Tomēr tieši to apstrādē noņem nost. Tiesa, lai to kompensētu, rīsiem bieži pievieno minerālus un vitamīnus.

3. Baltie rīsi palielina Otrā tipa diabēta risku
Tieši tā! Ar ķīmijām un toksīniem kā arsēns un faktu, ka rīsi ir vienkāršs karbohidrāts, ēdot daudz rīsus tu palielini savu risku iedzīvoties diabētā. Balto rīsu ēšana to palielina par galvu reibinošiem 50%.

4. Baltie rīsi ir viens no vadošajiem pārtikas saindēšanās iemesliem
Vai esi kādreiz apēdis suši un pēc tam juties ļoti slikti? Tu visticamāk pie tā vainoji zivi, tomēr patiesībā visticamāk vainīgi bija rīsi. Rīsi ir viens no galvenajiem saindēšanās ar pārtiku iemesliem. Rīsus bieži inficējas ar Bacillus Cereus sporām, kuras viegli izdzīvo sausās vietās, kā tava ceļojumu soma. Gatavošanas procesā tās neiet bojā - tieši pretēji, tās tiek aktivizētas un, ja pietiek laiks, var radīt apstākļus pārtikas saindēšanai.

Vienīgais veids kā no tā izbēgt ir pagatavotos rīsus cik vien ātri iespējams likt ledusskapī un neturēt tur ilgāk par pāris dienām.

5. Rīsi vienkārši ir lēti un barojoši
Daudzi padomās - vai tad tas nav labi!? Nē, jo ir ļoti viegli pārēsties rīsus, rezultātā neuzņemot uzturvielas no citiem produktiem, kā augļi un dārzeņi ar dzelzi un vitamīniem, vai gaļa un sieri ar proteīnu.

Baltie rīsi ir tik bieži izmantots pārtikas produkts, tomēr spēj radīt tik daudzas problēmas. Ar visiem riskiem veselībai, brīnums, ka to ēd vispār. Kādēļ riskēt ar ilglaicīgām veselības problēmam, lai ietaupītu dažus centus, ja var ēst veselīgu alternatīvu, kā piemēram pasta vai brūnie rīsi?

Focus.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Turpmāk par papīra formāta rēķiniem no "Rēzeknes siltumtīkli" papildus būs jāmaksā 0,45 eiro.
Apspriest
Aptauja
Kāda ir Jūsu attieksme pret Covid-19 vakcināciju?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Saeima apstiprina valsts aizsardzības koncepciju
Jā. Piekrītu visam teiktajam agstāk. Un vēl cītīgi jāgatavojas citplanētiešu uzbrukumam. Jo tas ir tikpat reāls, kā Krievijas iebrukums. :)) Sīkāk...
Brīvdienās Latvijas teritorijā pakāpeniski ieplūdīs aukstāks gaiss
Ir pienākusi ziema. Aukstās naktis un saltie rīti ir kļuvuši par ikdienu. Līdz ar ziemu pieaug kovid-19 sirgstošo skaits. Lai pārvarētu kovid-19 sērgas otro vilni, ievērosim visus valdības ierobežojumus un mediķu rekomendācijas. Ieturēsim 2 metru distanci, nedrūzmēsimies. Rūpīgi mazgāsim rokas ar ziepēm un lietosim dezinfekcijas līdzekļus. Lietosim sejas un deguna aizsegus. Saslimšanas gadījumā apzinīgi ievērosim pašizolāciju. Būsim apzinīgi šajā krīzes brīdī. Sargāsim savu un apkārtējo veselību. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautas veselību un zemes aizsardzību! Iedegsim zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Iedegsim tumši zilu svecīti par godu Pērkonam. Iedegsim pelēku svecīti par godu Veļu Māte. Cerēsim, lūgsimies un ticēsim. Lūgsim Latvju Dievus no visas sirds! Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lai ticība Pērkonam kalpo mums par zobenu! Godināsim savus senčus un Latvju Dievus. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #Tēvzeme #Latvija #sentēvi #veselība #pagāni #Skolnieciņš Sīkāk...
Ievieš pabalstu bērna pieskatīšanai Covid-19 pandēmijas laikā
Mana mīļā latvju tauta, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Saglabāsim staltu stāju. Nebīsimies kovid-19 (covid-19) sērgas, pārvarēsim šo smagnējo laiku ar drosmi un godu. Nebūsim pārgalvīgi, būsim apzinīgi! Ievērosim visu valdības uzliktos ierobežojumus ārkārtas stāvokļa laikā. Dzīvosim saticīgi. Atbalstīsim trūcīgās un maznodrošinātās personas, kurām krīzes laikā klājas smagi. Nekašķēsimies, dzīvosim draudzīgi. Būsim iecietīgi un saprotoši cits pret citu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā visus Latvijas iedzīvotājus no kovid-19 sērgas. Iedegsim savā viensētā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Ziedosim sauju graudu ugunskurā par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim kadiķu zariņus un vērmeļu buntes, lai atgaiņātu visādus mošķus un nelaimes. Ticēsim Latvju Dieviem un savu senču varenībai. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #MežaMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #mīlestība #miers #sentēvi #svētbirzs #pagāni #Skolnieciņš Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top