Sestdiena,
28.Novembris 2020
Vārda dienas: Olita, Rita, Vita, Варвара, Дмитрий, Гурий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Veselība

Ķīmiķe skaidro, kādi līdzekļi tiešām iznīcina vīrusus

14.04.2020
"Parastie tīrīšanas līdzekļi, ar kuriem esam pieraduši darboties, kas normālos apstākļos strādā ļoti labi, šobrīd nederēs," Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” atzīst ķīmiķe un vides zinātņu doktore Jana Simanovska. Viņa skaidroja, kam šobrīd pievērst uzmanību, izvēloties tīrīšanas līdzekļus.

Simanovska norādīja, ka ikdienā pati ir atturīga pret dezinfekcijas līdzekļu lietošanu, bet šobrīd ir ārkārtas situācija. Šobrīd nederēs tie tīrīšanas līdzekļi, kas nav paredzēti kā dezinfekcijas līdzekļi. Uz līdzekļa jābūt uzrakstītam, ka tas ir dezinfekcijas līdzeklis. Ir arī svarīgi, pret ko šis līdzeklis ir paredzēts.

"Ja mēs gribam  kaut ko iznīcināt, ir svarīgi izvēlēties pareizo līdzekli. Citādi būs maldīga sajūta, ka esam kaut ko darījuši, bet īstenībā aizsardzības nebūs nekādas," norādīja Simanovska.

"Ieteiktu cilvēkiem atcerēties, ka būtiskas ir divas vielas, no kurām vienai ir jābūt līdzekļa sastāvā. Vienā gadījumā tas ir spirts - etanols vai izopropanols un tam jābūt vismaz 70%," skaidroja Simanovska.

"Ja gribam vīrusu iznīcināt, ir nepieciešams pietiekami stiprs līdzeklis. Šis ir iemesls, kāpēc pašiem nevajag šķaidīt stipro alkoholu," uzsvēra ķīmiķe.

"Otra iespēja ir līdzeklis, kas satur nātrija hipohlorītu, kam jābūt vismaz 0,1%, tad tas arī strādā," sacīja Simanovska.

Ķīmiķe norāda, ka var izmantot arī ūdeņraža pārskābi ar vismaz 0,5% koncentrāciju. Tā gan nav Slimību profilakses un kontroles centra ieteikto līdzekļu klāstā, bet to iesaka citi uzticami avoti, pauda Simonovska.

Ķīmiķe vērsa uzmanību, ka veikalā ir redzējusi līdzekli "pret pandēmiju", bet tā sastāvā nebija norādītas vielas, ko šobrīd iesaka Pasaules Veselības organizācija.

Jāatceras, ka dezinfekcijas līdzekļus lieto uz nedzīvām virsmām. Antiseptiķus izmanto dzīviem audiem, arī mūsu ādai.

"Nevajag roku ādu mocīt ar dezinfekcijas līdzekļiem, rezultātā āda iekaisīs un būs vēl uzņēmīgāka pret apkārtējām infekcijām," atzina Simanovska.

Rokām parastās ziepes un ūdens ir pietiekami labi tīrīšanas līdzekļi, turklāt tas ir daudz saudzīgāk, atzina ķīmiķe.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Turpmāk par papīra formāta rēķiniem no "Rēzeknes siltumtīkli" papildus būs jāmaksā 0,45 eiro.
Apspriest
Aptauja
Kāda ir Jūsu attieksme pret Covid-19 vakcināciju?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Brīvdienās Latvijas teritorijā pakāpeniski ieplūdīs aukstāks gaiss
Ir pienākusi ziema. Aukstās naktis un saltie rīti ir kļuvuši par ikdienu. Līdz ar ziemu pieaug kovid-19 sirgstošo skaits. Lai pārvarētu kovid-19 sērgas otro vilni, ievērosim visus valdības ierobežojumus un mediķu rekomendācijas. Ieturēsim 2 metru distanci, nedrūzmēsimies. Rūpīgi mazgāsim rokas ar ziepēm un lietosim dezinfekcijas līdzekļus. Lietosim sejas un deguna aizsegus. Saslimšanas gadījumā apzinīgi ievērosim pašizolāciju. Būsim apzinīgi šajā krīzes brīdī. Sargāsim savu un apkārtējo veselību. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautas veselību un zemes aizsardzību! Iedegsim zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Iedegsim tumši zilu svecīti par godu Pērkonam. Iedegsim pelēku svecīti par godu Veļu Māte. Cerēsim, lūgsimies un ticēsim. Lūgsim Latvju Dievus no visas sirds! Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lai ticība Pērkonam kalpo mums par zobenu! Godināsim savus senčus un Latvju Dievus. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #Tēvzeme #Latvija #sentēvi #veselība #pagāni #Skolnieciņš Sīkāk...
Ievieš pabalstu bērna pieskatīšanai Covid-19 pandēmijas laikā
Mana mīļā latvju tauta, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Saglabāsim staltu stāju. Nebīsimies kovid-19 (covid-19) sērgas, pārvarēsim šo smagnējo laiku ar drosmi un godu. Nebūsim pārgalvīgi, būsim apzinīgi! Ievērosim visu valdības uzliktos ierobežojumus ārkārtas stāvokļa laikā. Dzīvosim saticīgi. Atbalstīsim trūcīgās un maznodrošinātās personas, kurām krīzes laikā klājas smagi. Nekašķēsimies, dzīvosim draudzīgi. Būsim iecietīgi un saprotoši cits pret citu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā visus Latvijas iedzīvotājus no kovid-19 sērgas. Iedegsim savā viensētā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Ziedosim sauju graudu ugunskurā par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim kadiķu zariņus un vērmeļu buntes, lai atgaiņātu visādus mošķus un nelaimes. Ticēsim Latvju Dieviem un savu senču varenībai. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #MežaMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #mīlestība #miers #sentēvi #svētbirzs #pagāni #Skolnieciņš Sīkāk...
Covid-19 atklāts 30 Rēzeknes slimnīcas darbiniekiem
Kovid-19 sērga ir skarusi daudzus no mums. Aizlūgsim Veļu Māti, lai sirgstošie drīzi izveseļotos. Aizlūgsim Veļu Māti par kovid-19 sērgā kritušajiem. Lūgsim Veļu Māti – Aizkapa Valdnieci!
«Nāves Dieviete, Aizkapa Valdniece, es lūdzu Tevi! Visvarenā Veļu Māte, es lūdzu Tevi! Dziedē sirgstošos un atbrīvo tos no kovid-19 sērgas važām. Sargā kovid-19 sērgā kritušo dvēselītes līdz nākamajai pārdzimšanai. Iznīcini kovid-19 sērgu tās paša saknē, visvarenā Veļu Māte. Dāvā manai tautai ilgu mūžu. Dāvā Latvijai Saules mūžu! Sargi mūs no priekšlaicīgas nāves. Lai Veļu Māte ir ar mums! Lai slavēta Veļu Māte mūžīgi mūžos!»
Ar Veļu Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētakmeņa [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#VeļuMāte #LatvjuDievi #LatvjuDievuSvētība #dosme #spēks #veselība #pagāni #kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #krīze #Skolnieciņš #svētakmens Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top