Otrdiena,
1.Decembris 2020
Vārda dienas: Arnolds, Emanuels, Платон, Роман Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Veselība

Mugurkaula diska trūces operācijas bez vecuma ierobežojuma

16.01.2020
No šī gada mugurkaula diska trūces operāciju no valsts budžeta apmaksā bez vecuma ierobežojuma. Tas nozīmē, ka ar ārstu konsilija lēmumu valsts apmaksātu operāciju varēs saņemt arī pensionāri.

Rēzeknes slimnīcas Neiroķiruģijas-neiroloģijas nodaļas vadītājs, neiroķirurgs Imants Oļševskis teic, ka tā ir brīnišķīga iespēja senioriem, par valsts budžeta līdzekļiem, būtiski uzlabot dzīves kvalitāti.

Kas ir diska trūce?

Par diska trūci sauc situāciju, kad starpskriemeļu diska ārējais gredzens ieplīst un diska gredzena iekšpusē esošais kodols caur plīsuma vietu izspiežas ārpus gredzena. Gadījumā, ja diska gredzena plīsums un kodola izspiešanās notiek nerva tuvumā un nervs tādējādi tiek nospiests – rodas diska trūces simptomi, kurus nosaka nerva nospiedums – sāpes pa attiecīgā nerva gaitu (jostas gadījumā – visi nervi iet uz kāju). Nereti ir situācijas, kad diska trūce izveidojas vietā, kur tuvumā nav nervu, tādā gadījumā diska trūce var būt pilnīgi bez simptomiem.

Dr. I. Oļševskis, attīstot mugurkaula ķirurģiju un veicot sarežģītas liela apjoma operācijas, atzīst, ka viena no izplatītākajām ir nervu saknītes atbrīvojoša operācija pie starpskriemeļu diska plīsumiem.

Kādos gadījumos ir jāveic diska trūces operācija?

Operācija ir veicama, ja ir:

Muguras sāpes, turklāt šo sāpju dēļ ir izteikti ierobežotas ikdienas aktivitātes, piemēram, iešana, stāvēšana;
Sāpes kājā, kas ir daudz izteiktākas nekā muguras sāpes;
Progresē (pasliktinās) neiroloģiskā simptomātika (muskuļu vājums un/vai notirpums kājā);
Parādās urinācijas un vēdera izejas traucējumi.

Ja ir kāds no iepriekš aprakstītajiem simptomiem, pirmkārt, nepieciešams apmeklēt ģimenes ārstu, kurš centīsies izprast sāpju simptomus un noformēs nosūtījumus veikt papildu konsultācijas vai diagnostiskos izmeklējumus. Bet, kā atzīst dr. I. Oļševskis: “Ne vienmēr vajadzīga operācija, tas ir galējais variants. Sākumā diska trūces gadījumā izmantojam medikamentus un fizioterapiju. Diemžēl smagākos gadījumos šīs metodes nelīdz, sāpju dēļ pasliktinās dzīves kvalitāte, tāpēc jāiejaucas ķirurģiski,” pamato neiroķirurgs, „Bet, ņemot vērā nelielo traumatismu šīs operācijas gaitā, kā arī relatīvi īso operācijas laiku, pacienti pēcoperācijas periodā jūtas labi. Jau nākamā dienā pēc diska trūces operācijas viņi ceļas kājās un uzsāk aktivitātes,” norāda dr.Oļševskis.

Pieteikties konsultācijai pie dr. Imanta Oļševska  iespējams, zvanot uz Rēzeknes slimnīcas Zvanu centra tālruni 6880505 vai arī klātienē reģistratūrā.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Turpmāk par papīra formāta rēķiniem no "Rēzeknes siltumtīkli" papildus būs jāmaksā 0,45 eiro.
Apspriest
Aptauja
Kāda ir Jūsu attieksme pret Covid-19 vakcināciju?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Saeima apstiprina valsts aizsardzības koncepciju
Jā. Piekrītu visam teiktajam agstāk. Un vēl cītīgi jāgatavojas citplanētiešu uzbrukumam. Jo tas ir tikpat reāls, kā Krievijas iebrukums. :)) Sīkāk...
Brīvdienās Latvijas teritorijā pakāpeniski ieplūdīs aukstāks gaiss
Ir pienākusi ziema. Aukstās naktis un saltie rīti ir kļuvuši par ikdienu. Līdz ar ziemu pieaug kovid-19 sirgstošo skaits. Lai pārvarētu kovid-19 sērgas otro vilni, ievērosim visus valdības ierobežojumus un mediķu rekomendācijas. Ieturēsim 2 metru distanci, nedrūzmēsimies. Rūpīgi mazgāsim rokas ar ziepēm un lietosim dezinfekcijas līdzekļus. Lietosim sejas un deguna aizsegus. Saslimšanas gadījumā apzinīgi ievērosim pašizolāciju. Būsim apzinīgi šajā krīzes brīdī. Sargāsim savu un apkārtējo veselību. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautas veselību un zemes aizsardzību! Iedegsim zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Iedegsim tumši zilu svecīti par godu Pērkonam. Iedegsim pelēku svecīti par godu Veļu Māte. Cerēsim, lūgsimies un ticēsim. Lūgsim Latvju Dievus no visas sirds! Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lai ticība Pērkonam kalpo mums par zobenu! Godināsim savus senčus un Latvju Dievus. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #Tēvzeme #Latvija #sentēvi #veselība #pagāni #Skolnieciņš Sīkāk...
Ievieš pabalstu bērna pieskatīšanai Covid-19 pandēmijas laikā
Mana mīļā latvju tauta, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Saglabāsim staltu stāju. Nebīsimies kovid-19 (covid-19) sērgas, pārvarēsim šo smagnējo laiku ar drosmi un godu. Nebūsim pārgalvīgi, būsim apzinīgi! Ievērosim visu valdības uzliktos ierobežojumus ārkārtas stāvokļa laikā. Dzīvosim saticīgi. Atbalstīsim trūcīgās un maznodrošinātās personas, kurām krīzes laikā klājas smagi. Nekašķēsimies, dzīvosim draudzīgi. Būsim iecietīgi un saprotoši cits pret citu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā visus Latvijas iedzīvotājus no kovid-19 sērgas. Iedegsim savā viensētā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Ziedosim sauju graudu ugunskurā par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim kadiķu zariņus un vērmeļu buntes, lai atgaiņātu visādus mošķus un nelaimes. Ticēsim Latvju Dieviem un savu senču varenībai. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #MežaMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #mīlestība #miers #sentēvi #svētbirzs #pagāni #Skolnieciņš Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top