Vārda dienas: Mariss, Matīss, Modris, Лукьян Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sports

Vaičule labo 1976. gada Latvijas rekordu

04.03.2019
Skotijas pilsētā Glāzgovā aizvadīti pusfināla skrējieni 400 metru disciplīnā sievietēm Eiropas čempionātā telpās. Gunta Vaičule savā skrējienā ieņēma sesto vietu, līdz ar to nekvalificējās finālam un sacensības noslēdza 14.vietā.

Savā priekšskrējienā Vaičule ar rezultātu 52,66 sekundes finišā izcīnīja otro vietu un laboja Intas Kļimovičas 1976.gadā uzstādīto Latvijas rekordu. Starp visām dalībniecēm Latvijas sprinterei piektais labākais rezultāts.

Eiropas čempionāta pusfinālā piedalās 18 sportistes, kuras sadalītas trīs skrējienos. Lai kvalificētos finālam, savā skrējienā bija jāuzrāda pirmais vai otrais labākais rezultāts. Vaičule piedalījās pirmajā skrējienā, starp kura dalībniecēm viņai otrais labākais personīgais rekords.

Pēc pirmajiem 200 metriem Latvijas sportiste ieņēma piekto vietu, taču finišā sestais laiks (53.53), gandrīz par sekundi atpaliekot no iepriekš uzstādītā valsts rekorda , kas vietu finālā nedod. Pēc atlikušajiem skrējieniem noskaidrots, ka Gunta Vaičule EČ pabeidz 14.vietā.