Vārda dienas: Andis, Zeltīte, Михаил, Гаврила Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
Sports

Veterāni sporto un gūst medaļas

20.07.2016
Jūlija sākums bija ražīgs ne vien ar dažādiem sporta pasākumiem, bet arī ar iegūtām balvām šajos pasākumos.

Rēzeknieši ņēma dalību sekojošos pasākumos:Latvijas pašvaldību sporta veterānu-senioru 53.sporta spēļu finālsacensības, sacensību programmas ietvaros jau trešo gadu organizētajās sacensībās Kopā mēs varam un Baltijas valstu čempionāts vieglatlētikā veterāniem.

Divas dienas, 16.-17. jūlijā Aizkraukle uzņēma Latvijas sporta veterānus basketbolā, minifutbolā, rokasbumbā, vieglatlētikā un volejbolā. Rēzeknes sporta veterāni Latvijas pašvaldību sporta veterānu-senioru 53.sporta spēļu finālsacensībās piedalījās minifutbolā 40+ vecuma grupā un vieglatlētikā.

Ar zelta medaļām mājās atgriezās Rēzeknes minifutbola komanda, kura savā vecuma grupā 40+ divās spēlēs izcīnīja uzvaras – ar rezultātu 5:0 pār Jūrmalas komandu un ar 4:3 – pār Daugavpils komandu, bet ar Olaines futbolistiem nospēlēja neizšķirti. Ar sakrātiem 7 punktiem rēzekniešiem pirmā vieta, otrajā vietā Daugavpils komanda ar 4 punktiem, trešajā vietā Olaines komanda ar 2 punktiem un ceturtajā vietā Jūrmalas komanda arī ar 2 punktiem, bet sliktāku vārtu attiecību. Par čempioniem kļuva Ilmārs Logins, Vilnis Kučāns, Vladislavs Ļeonovs, Arnis Aleksandrovičs, Aleksandrs Jarockis, Sergejs Zimovs, Igors Ježkovs, Aļģis Tautkus un Vadims Sadkovskis.

Vieglatlētikā četras zelta godalgas izcīnīja Mārīte Kozlovska, kura savā vecuma grupā finišēja pirmā gan 100m, gan 200m, gan 400m, gan 800m distancēs. Trīskārša uzvara vesera mešanā spēcīgajiem rēzekniešiem (savās vecuma grupās) – Jurijam Jemeļjanovam, Aleksandram Lisovam un Ilmāram Madžulim, sudraba medaļa – Valērijam Ādmidiņam. Divas sudraba medaļas vēl izcīnīja Aleksandrs Lisovs – 400m skrējienā un trīssoļlēkšanā. Divas godalgas izcīnīja Aigars Skrebeļs – sudraba medaļu tāllēkšanā, bet bronzas – augstlēkšanā. Bronzas godalgu piecu kilometru soļošanā izcīnīja Valērijs Ādmidiņš. Zelta medaļu 200m skrējienā izcīnīja rēzekniešu jaunākā sporta veterāne Diāna Ķirsone. Sudraba godalgu augstlēkšanā izcīnīja Ilona Vasiļkova, bet bronzas godalgas 200m skrējienā Valentīna Balševica un Valentīna Svilāne-Dūda.

Vieglatlētikas sacensību programmas ietvaros jau trešo gadu tiek organizētas sacensības “Kopā mēs varam”, kuru mērķis ir ar sporta aktivitātēm bērniem audzināt izpratni par vecāku aktīvā dzīvesveida motīviem un sajust gandarījumu no līdzdalības. Sacensībās varēja piedalīties bērni no 5 līdz 12 gadu vecumam kopā ar vienu no vecākiem vai vecvecākiem 100m skrējienā un tāllēkšanā. 100m distancē pirmo 50 m veica bērns, bet otros – pieaugušais. Tāllēkšanā bērns un pieaugušais veica pa trim lēcieniem.

Šajā gadā sacensībās piedalījās arī divas Rēzeknes ģimenes – Aleksandra Lisova meita Olga ar deviņgadīgo mazmeitu Aleksandru un Aigars Skrebeļs ar desmitgadīgo dēlu Adrianu. Lai vecāku un vecvecāku sportot prieks saista arī jaunos sacensību dalībniekus!

Jūlija sākumā Viļņā notikušajā Baltijas valstu čempionātā vieglatlētikā veterāniem četras zelta godalgas izcīnīja Mārīte Kozlovska, kura absolūtajā vērtējumā, ņemot vērā vecuma koeficientus, bija pirmā 100m, 200m un 400m distancēs, bet ceturto zelta medaļu Mārīte izcīnīja kopā ar Ludmilu Nefjodovu-Volkovu, Ilonu Kojaloviču un Laini Kraiceri 4x100m stafetē.

Jāpiezīmē, ka 200m skrējienā Mārīte ar rezultātu 32,56 laboja pašas sasniegto Latvijas rekordu vecuma grupā 65+ (iepriekšējos rekords tika labots 12.jūnijā Valmierā). Šajā gadā Mārīte ir labojusi vairākus Latvijas rekordus vecuma grupā 65+, 18.jūnijā Preiļos Līgu un Jāņu čempionātā vieglatlētikā veterāniem gan 100m skrējienā (15,80), gan 400m skrējienā (1:13,36)..

Apsveicam Mārīti ar nozīmīgu jubileju sporta veterānu kustībā – šogad aprit 30 gadi, kā viņa sekmīgi piedalās sporta veterānu sacensībās. Viņas kontā ir daudz veiksmīgu startu gan Latvijas, gan Eiropas un pasaules mērogā. Mārītes sasniegumu sarakstā arī vēl vairāki Latvijas rekordi:

200m skrējienā -          2001.gadā Brisbenā vecuma grupā 50+ (29,49)

2015.gadā Bauskā vecuma grupā 60+ (32,32)