Vārda dienas: Muntis, Verners, Михаил, Кирилл, Зиновий, Архип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sports

Latvijas hokejisti spoži sasniedz ceturtdaļfinālu

16.05.2018
Teicami spēles plānu īstenojusī Latvijas hokeja valstsvienība otrdien Herningā ar 1:0 uzvarēja mājinieci Dāniju grupas kārtas noslēgumā un sasniedza pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu, kur iekļuva pirmo reizi kopš 2009.gada. Cīņā par vietu pusfinālā Latvijas izlase ceturtdien tiksies ar otras apakšgrupas uzvarētājiem zviedriem.

Uzvaras vārtus Latvijai pirmajā trešdaļā guva Andris Džeriņš, bet vārtos lielisku spēli aizvadīja Elvis Merzļikins, kurš palika nepārspēts. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina aizsargu Gunti Galviņu.

Latvijas hokejisti drošāk iejutās spēlē un pirmajā trešdaļā vairāk kontrolēja ripu, tomēr abas komandas spēlēja piesardzīgi, piedomājot par savu vārtu drošību. Labu iespēju uzbrukumiem nebija daudz, un pārliecinoši darbojās abi vārtsargi.

Tomēr dāņu kļūda savā zonā maksāja mājiniekiem vārtu zaudējumu - teicams metiens no zonas vidus izdevās Andrim Džeriņam. Trešdaļas turpinājumā Dānijai uzbrukumā nekas nozīmīgs neizdevās, turpretim mājinieku vārtsargs Frederiks Andersens vairākkārt glāba savu komandu.

Pēc pārtraukuma spēku samērs izlīdzinājās un vairāki bīstami uzbrukumi izdevās gan Latvijas izlasei, gan dāņiem, kuri centās spēlēt ātrāk. Bīstamākā epizode bija pie Elvja Merzļikina sargātajiem vārtiem, kad ripai tukšos vārtos neļāva ieslīdēt Ralfs Freibergs.

Pēdējā trešdaļā Latvijas izlasei smagākais pārbaudījums bija izturēt pāris pēdējās minūtes, kad Dānijas izlase mača izskaņā nomainīja vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju. Visus mājinieku uzbrukumus ar vienotiem komandas spēkiem izdevās noslāpēt, kas ļāva grupā iegūt 4.vietu un ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu.

Ceturtdaļfinālā Latvijas hokejisti tiksies ar pašreizējo čempioni Zviedriju, kam cīņā par pusfinālu zaudēja 2004.gadā Čehijā. Savukārt 2009.gadā Šveicē pasaules čempionāts Latvijai beidzās pēc zaudējuma ceturtdaļfinālā pret Kanādu.

Kopenhāgenā no A apakšgrupas ceturtdaļfinālā iekļuva Zviedrija, Krievija, Čehija un Šveice.

Divos ceturtdaļfināla pāros spēlēs ASV-Čehija un Somija-Šveice, savukārt kanādieši samēros spēkus pret Krieviju, kas cīņā par 1.vietu grupā ar 1:3 zaudēja Zviedrijai.

Pasaules čempionātā pusfināli būs sestdien, bet medaļu ieguvēji kļūs zināmi svētdien finālspēlēs.

Avots: LSM.lv  (autors: Gundars Galkins)