Piektdiena,
19.jūlijs 2019
Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila, Антон, Валентин, Василий, Ульяна Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sports

Noslēdzies Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latgales fināls

17.04.2018
Latvijas Skolu šaha olimpiādes trešais reģionu fināls Latgalē kopā pulcēja 60 skolēnus no Maltas, Rēzeknes, Tilžas, Daugavpils, Krāslavas, Viļāniem un Verēmu pagasta, no kuriem 1.-3. vietu ieguvēji piedalīsies Latvijas finālā, Rīgā.

Piektdien, 13. aprīlī Maltas vidusskolas sporta zālē tika aizvadīts Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latgales reģiona fināls.

Latgales reģiona finālu ar svinīgo uzrunu atklāja Rēzeknes novada BJSS direktors Aldis Ciukmacis, kurš ļoti viesmīlīgi izrādīja Maltas vidusskolas moderno, daudzfunkcionālo sporta halli un visu sporta kompleksu kopumā, arī šaha un dambretes klubu, dienesta viesnīcu.


„Maltas vidusskolā šaham ir ļoti labs atbalsts, mums ir savas telpas, kas aprīkotas ar labu tehniku. Piemēram, ir pieejama interaktīvā tāfele, ko izmantojam uzdevumu risināšanai. Bērnus šāds šaha apmācības veids ļoti aizrauj! Interesanti, ka Maltā mums galvenais konkurējošais sporta veids, īpaši meitenēm, ir futbols, uz kuru pēc 4. klases pāriet gandrīz visas jaunās šahistes," stāsta turnīra galvenais tiesnesis un Maltas šaha kluba treneris Anatolijs Jasinskis.


Vissvairāk godalgoto medaļu un tiesības spēlēt Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā izcīnīja tuvākie pieci kaimiņi no Rēzeknes un tikpat no Viļāniem.


Tiesības piedalīties Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā izcīnīja:
10.–12. klašu grupā meitenēm:
1. Ločmele Rebeka, Tilžas vidusskola, (2 punkti)
2. Irina Čamova, Viļānu vidusskola, (1 punkti)

10.–12. klašu grupā zēniem:
1. Melnis Artūrs, Tilžas vidusskola, (6 punkti)
2. Zakutajevs Vadims, Viļānu vidusskola, (3 punkti)


5.–9. klašu grupā meitenēm:
1. Smirnova Jekaterina, Rēzeknes 3. vidusskola, (5 punkti)


5.–9. klašu grupā zēniem:
1. Siliņš Juris , Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija, (6,5 punkti)
2. Nazarovs Romans, Rēzeknes 3. vidusskola, (6 punkti)
3. Otzulis Raivis, Rēzeknes 2. vidusskola, (4,5 punkti)

1.–4. klašu grupā meitenēm:
1. Gruznova Kristīne, Maltas vidusskola, (7 punkti)
2. Kuzņecova Jeļizaveta, Viļānu vidusskola, (6 punkti)
3. Samuilova Milena, Viļānu vidusskola, (4 punkti)

1.–4. klašu grupā zēniem:
1. Čakovs Valērijs, Rēzeknes 6. Vidusskola, (6,5 punkti)
2. Jakubsevičus Raimonds, Daugavpils Krievu licejs, (6 punkti)
3. Sondors Vjačeslavs, Viļānu vidusskola, (5 punkti)


Bērniem pēc spēlēm tika skaistas piemiņas veltes, loģisko domāšanu attīstoši kāršu komplekti, veselīgas un uzturvielām bagātīgas brokastu pārslas, saldumi no Karameļu darbnīcas un, protams, ļoti skaistas medaļas godalgotajām vietām, kā arī visiem dalībniekiem treneriem, tiesnešiem.


Treneriem, kuri bērniem māca pirmos soļus šaha pasaulē organizatori uzdāvināja aprīlī iznākušo Jāna Elvesta grāmatu un darba burtnīcu "Šaha ģimnāzija".


Kad lielās cīņas par vietām uz Latvijas finālu bija beigušās, bērniem tika piedāvāta vienreizēja iespēja piedalīties simultanta spēlē pret Latvijas 2017. gada sieviešu čempioni šahā Lindu Krūmiņu un Latvijas 2012. gada čempionu šahā vīriešiem, spēcīgu Latvijas lielmeistaru, rēzeknieti – Ilmāru Starostīti. Šāda iespēja tika 30 sacensību dalībniekiem un īpašajai viešņai – rēzeknietei Annai Kazmerikai, kura ļoti vēlējās izmantot iespēju un uzspēlēt ar Latvijas čempioni.


Organizatori īpaši uzslavē Annas ļoti rūpīgo attieksmi pret šaha spēli, jo viņa pierakstīja partiju un droši noturēja neizšķirtu.


"Vienlaicīgajā spēlē pie 16 galdiņiem pret Lindu trim bērniem izdevās noturēt vienādu figūru materiālu un vienoties ar Latvijas sieviešu čempioni par neizšķirtu. Savukārt ar lielmeistaru Ilmāru tikai vienam no 15 tika šāda laime – neizšķirts ar lielmeistaru. Visi bērni ieguva Transporta sakaru institūta dāvātos Yo-yo un bērniem, kuri noturēja neizšķirtus papildus tika uzdāvināti BRAIN GAMES loģisko kāršu spēļu komplekti, un visam klāt bija sirsnīgs rokas spiediens no Latvijas čempioniem un personīgi parakstīts diploms ar autogrāfu," stāsta Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore Nellija Maklakova. 

Publicitātes foto
rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairāku Latgales pilsētu pasta nodaļām pagarina darbalaiku
Rēzeknes 1.pasta nodaļa strādā no pirmdienas līdz piektdienai, no 8:00-18:00. Sīkāk...
Kultūras notikumu apskats Latgalē (18.07.2019)
Cienījamā moderatore! Latviešu valodā, nosaucot gada skaitļus, jāsaka "Tūkstoš...", nevis "tūkstots". Citā variantā var teikt arī , piemēram, "viens tūkstotis seši simti astoņas tonnas".
Sīkāk...
Latgales kongresa simtgades piemineklis Rēzeknē nonācis pabērna lomā
Nē, aļoša tiek berzts un pucēts, puķes tiek stādītas un uzpasētas. Te tak guberņa... Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top