Vārda dienas: Betija, Elizabete, Liza, Līze, Клавдия, Александра, Павел Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sports

Rēzekniešu dalība Latvijas Jaunatnes Olimpiādē

14.07.2017
Trīs dienas, 7. - 9. jūlijā, vairākās Latvijas pilsētās norisinājās Latvijas Jaunatnes Olimpiādes (LJO) sacensības gandrīz 30 sporta veidos.

Rēzeknes pilsētu LJO pārstāvēja Rēzeknes BJSS basketbola, grieķu-romiešu cīņas, peldēšanas, tenisa un vieglatlētikas nodaļu audzēkņi, informē Rēzeknes pilsētas Sporta pārvaldes pārstāve Valentīna Svilāne- Dūda.

No vieglatlētikas sacensībām Ogrē ar divām medaļām mājās atgriezās Jānis Seņkāns (treneris Ignats Cipruss), kurš izcīnīja zelta medaļu 1500 m skrējienā 4:17,59) un sudraba medaļu 800 m skrējienā (2:00,66).

Otru zelta medaļu Rēzeknei izcīnīja Regnārs Kirejevs grieķu-romiešu cīņā (treneris Levnards Čačs) svara kategorijā līdz 85 kg. Regnāra komandas biedram Tomašam Žukovam bronzas godalga svara kategorijā līdz 58 kg. Piekto vietu savā svara kategorijā (līdz 63 kg) izcīnīja Kirils Dobriņins. Šīs sacensības norisinājās Cēsīs.

Basketbola sacensībās 3x3 formātā, kurās arī norisinājās Cēsīs, drīkstēja piedalīties 2002.-2003.gadā dzimušie zēni, Rēzekni pārstāvēja 2003.gad dzimušo zēnu komanda - Kristaps Arbidāns, Kārlis Kristiāns Dundurs, Dāvis Ralfs Stivriņš un Renārs Saukāns trenera Alekseja Grehova vadībā. Pēc veiksmīgām spēlēm priekšsacīkstēs, rēzeknieši kvalificējās izslēgšanas spēlēm. Astotdaļfināla spēlē ar rezultātu 14:5 uzvarēja Jelgavas komandu, pēc tam ceturtdaļfinālā piekāpās Ādažu novada komandai ar rezultātu 15:17 un kopvērtējumā izcīnīja astoto vietu 28 komandu konkurencē.

Peldēšanas sacensības norisinājās Jelgavā. Ceturto vietu 100 m peldējumā tauriņstilā (1:02,58) izcīnīja Iļja Daņilovs (treneris Sergejs Kudrjavcevs), Iļjam arī septītā vieta 100 m brasā (1:10,15). Gļebs Bondarevs 100 m uz muguras (1:09,78) finišēja vienpadsmitais, bet 200 m uz muguras (2:32,68) – divpadsmitais.

Sacensības tenisā norisinājās Cēsīs un tur dalīto 5.-8. vietu izcīnīja Ņikita Kupičs (treneris Sergejs Vasiļjevs). Pirmjā kārtā Ņikita uzvarēja Jelgavas tenisistu ar rezultātu 6-1; 6-0, bet 2.kārtā piekāpās Ādažu novada sportistam ar rezultātu 0-6; 0-6. Savukārt Nikita Lepmets pirmajā kārtā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 6:4; 2-6; 1-6 un no tālākām cīņā izstājās ar dalīto 9.-16.vietu. Pirmās kārtas spēlēs zaudējumus piedzīvoja arī māsas Anastasija un Katerina Žuravļovas un abām dalītā 9.-16.vieta Latvijas Jaunatnes olimpiādē.

Vieglatlētikā devīto vietu 800 m skrējienā (2:32,48) izcīnīja Megija Medne, viņai arī 15.vieta 400 m skrējienā.