Piektdiena,
19.jūlijs 2019
Vārda dienas: Digna, Jautrīte, Kamila, Антон, Валентин, Василий, Ульяна Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sports

Eiropas sporta nedēļa Rēzeknē

14.09.2016
No 17. līdz 23. septembrim Latvijā otro gadu pēc kārtas notiks Eiropas Sporta nedēļa.

Tā ir Eiropas Komisijas ierosināta iniciatīva ar mērķi motivēt cilvēkus vairāk un biežāk būt kustīgiem, veicināt sportošanu un fizisko aktivitāti, kā arī – vairot izpratni par kustīguma ieguvumiem veselībai, darba spējām, vispārējai dzīves kvalitātei.

 


Šī gada Eiropas Sporta nedēļas pasākumu vienotais aicinājums Latvijā ir: „Esi kustīgs. Esi vesels.” Kampaņas mērķis – pakāpeniski mainīt sabiedrības attieksmi un paradumus, mācot un izglītojot aktīvu dzīvošanu bērniem agrā vecumā ģimenē, tad bērnudārzā un skolā, mudinot domāt par savu strādājošo fizisko aktivitāti uzņēmumos un iestādes, visbeidzot, radot labvēlīgus apstākļus sportošanai arī pilsētvidē.

Lai noskaidrotu, vai Rēzekne piedāvā saviem iedzīvotājiem aktivitātēs šīs Sporta nedēļas laikā, sazinājāmies ar pasākumu organizatoriem un sniedzam nelielu ieskatu plānotajās aktivitātēs. 

Arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija ir iesaistījusies šajā pasākumā, šogad no 19. līdz 21. septembrim notiks dažādas Eiropas Sporta nedēļas aktivitātes, informē RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvji.
 
19. septembrī no plkst. 13.00 līdz 14.00 RTA, 124. auditorijā būs tikšanās ar vieglatlēti, šī gada Rio olimpisko spēļu dalībnieci Guntu Latiševu-Čudari, kura dalīsies savā pieredzes stāstā un atbildēs uz klātesošo jautājumiem.
 
20. septembrī plkst. 18.00 pie Inženieru fakultātes (stāvlaukumā) notiks strītbola turnīrs (reģistrācija no plkst. 17.00). Līdzjutēji varēs iesaistīties atraktīvos konkursos, pierādot savu izveicību.

21. septembrī RTA docētāji un studenti aicināti iesaistīties aktivitātēs „Diena bez lifta” un „Saskaiti savus soļus!”.
 
Savukārt Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldes vadītāja vietniece Valentīna Svilāne-Dūda informē, ka Eiropas Sporta nedēļas pasākumi notiks no 17.līdz 23.septembrim. Tradicionāli, svētki noslēgsies ar mēneša pirmspēdējā piektdienā, 23.septembrī, svinot Olimpisko dienu.  
 
V.Svilāne-Dūda atzīmē, rēzekniešiem Sporta nedēļas laikā tiks piedāvāta plaša un daudzveidīga programma, jau šo sestdien, 17.septembrī plkst. 11.00 notiks sacensības petankā jeb mauriņa boulingā. Interesants ir fakts, ka ar šo sporta veidu rēzekniešus iepazīstināja Eiropas Tautu festivāla dalībnieki.
 
17.septembrī notiek pasākums ‘Nūjo vesels Rēzeknē!’, plkst. 12 Sporta pārvaldes stadionā (18. Novembra iela 39) informatīvi praktiskais pasākums iesācējiem un plkst.13 pasākums pieredzējušiem nūjotājiem – pārgājiens ar pauzi Pleikšņu kalnā, pārgājiena aptuvenais garums – 10km, maršruta ir daudzveidīgs un nūjotājiem tiks dota iespēja izbaudīt arī skaistas ainavas.
 
22.septembrī notiks orientēšanās sacensību 2.posms Vipingas mežā, pirmais šo sacensību posms notiks 15.septembrī Rogovkā, savukārt trešais posms 29.septembrī - Ančupānos. Šī orientēšanās seriāla 'Ezerzeme' organizators E.Kļaviņs uzsver, ka šogad tiek atjaunota orientēšanas sporta aktualitāte un ļoti cer, ka izdosies veiksmīgi to izdarīt, piesaistot jaunus interesentus un dalībniekus.
 
Arī Rēzeknes novads gatavojas Eiropas sporta nedēļai, sestdien, 17.septembrī Audriņu pagasta pamatskolas stadionā notiks futbola turnīrs Rēzeknes novada jauniešiem vecumā no 15 līdz 26 gadu vecumam, kur komandas sastāvā jābūt vismaz vienai meitenei. Audriņu pamatskolas stadions būs gatavs uzņemt 8 komandas. 

Pasākumu kalendārs

Rezeknesszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Kultūras notikumu apskats Latgalē (18.07.2019)
Cienījamā moderatore! Latviešu valodā, nosaucot gada skaitļus, jāsaka "Tūkstoš...", nevis "tūkstots". Citā variantā var teikt arī , piemēram, "viens tūkstotis seši simti astoņas tonnas".
Sīkāk...
Latgales kongresa simtgades piemineklis Rēzeknē nonācis pabērna lomā
Nē, aļoša tiek berzts un pucēts, puķes tiek stādītas un uzpasētas. Te tak guberņa... Sīkāk...
Latgales kongresa simtgades piemineklis Rēzeknē nonācis pabērna lomā
Tur jau tā nelaime, ka mēs ceļam, ceļam (it kā tas nebūtu slikti), bet apsaimniekot visu uzcelto un esošo Dome nav spējīga. Kādas ir Dārzu ielas ietves pēc SIA"Clean" ziemas sniega tīrīšanas? Kāds skats paveras Rēzeknes II rajonā, kur kādreiz atradās Smoļicka kunga privātprakse? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top