Ceturtdiena,
21.Novembris 2019
Vārda dienas: Andis, Zeltīte, Михаил, Гаврила Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Administratīvi teritoriālā reforma Latgalē

23.10.2019
Kas ir administratīvi teritoriālā reforma, ko tā paredz? Kā tā ietekmēs Latgales novadus un pilsētas? Kāpēc tā norit tieši šobrīd?– tie ir galvenie raidījuma robežjautājumi.Cik tālu šī VARAM ministrijas ideja ir šobrīd? Kā norit tās īstenošanās dzīvē? Vai ir kādas izmaiņas sākotnējos plānos?

Raidījumā tiks uzklausīti2Latgales novadu, 1 Vidzemes novada, kurus skar administratīvi teritoriālā reforma, pašvaldības pārstāvju (Rugāju novada pašvaldība, Rēzeknes novada pašvaldība, Varakļānu novada pašvaldība) un Varakļānu novada iedzīvotāju viedokļi par situāciju viņu dzīvesvietā šajā jautājumā.Aktuālā jautājuma iztirzājumā arī vietējo iedzīvotāju iniciatīvas novadu administratīvi teritoriālās reformas jautājumos tās ietekmēšanai pēc iedzīvotāju vajadzībām un kultūrvēsturiskās piederības (Viļānu novada Dekšāru pagasta iedzīvotāja Jolanta Smane un viņas iniciatīva iedzīvotāju parakstu vākšanā), varakļāniešu Andreja Svilāna, uzņēmēja Āra Sparāna u.c.viedokļi.


Ekspertu skatījums problēmu novēršanai un adekvātai administratīvi teritoriālās reformas norisei, kā atrisināt problēmjautājums,vai iedzīvotāju viedoklis ir svarīgs, vai Latgales vēsturiski teritoriālās robežas ir saistošas minētās reformas norisē, kādi ir ieguvumi reformas rezultātā, arī iespējamie zaudējumi -Vides aizsardzības un reģionālās attīstībasministrijas (VARAM) Reformu nodaļas vadītāja Arņa Šultaviedoklis.

Raidījums skatāms svētdien, 20.oktobrī plkst. 16:00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22:30 un piektdienā plkst. 11:30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 22.oktobrī plkst. 18:30, kā arī skatāms Latgolys entuziastu grupysBiļdiswww.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu. 

#SIF_MAF2019


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sarkanais Krusts aicina pārbaudīt veselību
Pilnībā piekrītu. Ļoti neērts laiks. Sīkāk...
Sarkanais Krusts aicina pārbaudīt veselību
Kādā veidā cilvēks var pārbaudīt veselību ,ja strādā no 8 līdz 17. Sīkāk...
4 novadi aicina apturēt pašreizējo VARAM reformas modeļa īstenošanu
Viss ir pareizi ne komunisma laiki. Mazak regionu vairak naudas jo uz zemes nestrada kolhozi. Privatizetas zemes augligakas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top