Piektdiena,
3.aprīlis 2020
Vārda dienas: Daira, Dairis, Хома, Кирилл, ЯКОВ Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Administratīvi teritoriālā reforma Latgalē

23.10.2019
Kas ir administratīvi teritoriālā reforma, ko tā paredz? Kā tā ietekmēs Latgales novadus un pilsētas? Kāpēc tā norit tieši šobrīd?– tie ir galvenie raidījuma robežjautājumi.Cik tālu šī VARAM ministrijas ideja ir šobrīd? Kā norit tās īstenošanās dzīvē? Vai ir kādas izmaiņas sākotnējos plānos?

Raidījumā tiks uzklausīti2Latgales novadu, 1 Vidzemes novada, kurus skar administratīvi teritoriālā reforma, pašvaldības pārstāvju (Rugāju novada pašvaldība, Rēzeknes novada pašvaldība, Varakļānu novada pašvaldība) un Varakļānu novada iedzīvotāju viedokļi par situāciju viņu dzīvesvietā šajā jautājumā.Aktuālā jautājuma iztirzājumā arī vietējo iedzīvotāju iniciatīvas novadu administratīvi teritoriālās reformas jautājumos tās ietekmēšanai pēc iedzīvotāju vajadzībām un kultūrvēsturiskās piederības (Viļānu novada Dekšāru pagasta iedzīvotāja Jolanta Smane un viņas iniciatīva iedzīvotāju parakstu vākšanā), varakļāniešu Andreja Svilāna, uzņēmēja Āra Sparāna u.c.viedokļi.


Ekspertu skatījums problēmu novēršanai un adekvātai administratīvi teritoriālās reformas norisei, kā atrisināt problēmjautājums,vai iedzīvotāju viedoklis ir svarīgs, vai Latgales vēsturiski teritoriālās robežas ir saistošas minētās reformas norisē, kādi ir ieguvumi reformas rezultātā, arī iespējamie zaudējumi -Vides aizsardzības un reģionālās attīstībasministrijas (VARAM) Reformu nodaļas vadītāja Arņa Šultaviedoklis.

Raidījums skatāms svētdien, 20.oktobrī plkst. 16:00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22:30 un piektdienā plkst. 11:30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 22.oktobrī plkst. 18:30, kā arī skatāms Latgolys entuziastu grupysBiļdiswww.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu. 

#SIF_MAF2019


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Cerams ka atticigās iestādes pakratīs kādreiz šo shēmu autorus ar visu komisiju, kas liek parakstus zem tām..... Sīkāk...
Rēķinu apmaksu var atlikt, līgumsodi netiks ieturēti
Kā var būt ,ka siltums strādā ar zaudējumiem????auuuu , kas pa delām...kad samazināsiet tarifu..katli jauni, iekārtas jaunas,, kur ieguvums??? Sīkāk...
Rēķinu apmaksu var atlikt, līgumsodi netiks ieturēti
Protams, ka var atlikt. Tik siltā ziemā "Siltums" uzvārījās piestādot rēķinus it kā ārā būtu -40, bet karstā ūdens vados nez kāpēc savairojās leģionellas (tātad ūdens temperetūra bija zemāka par noteikto)! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top