Trešdiena,
8.jūlijs 2020
Vārda dienas: Ada, Adele, Antra, Петр, Давид Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Administratīvi teritoriālā reforma Latgalē

23.10.2019
Kas ir administratīvi teritoriālā reforma, ko tā paredz? Kā tā ietekmēs Latgales novadus un pilsētas? Kāpēc tā norit tieši šobrīd?– tie ir galvenie raidījuma robežjautājumi.Cik tālu šī VARAM ministrijas ideja ir šobrīd? Kā norit tās īstenošanās dzīvē? Vai ir kādas izmaiņas sākotnējos plānos?

Raidījumā tiks uzklausīti2Latgales novadu, 1 Vidzemes novada, kurus skar administratīvi teritoriālā reforma, pašvaldības pārstāvju (Rugāju novada pašvaldība, Rēzeknes novada pašvaldība, Varakļānu novada pašvaldība) un Varakļānu novada iedzīvotāju viedokļi par situāciju viņu dzīvesvietā šajā jautājumā.Aktuālā jautājuma iztirzājumā arī vietējo iedzīvotāju iniciatīvas novadu administratīvi teritoriālās reformas jautājumos tās ietekmēšanai pēc iedzīvotāju vajadzībām un kultūrvēsturiskās piederības (Viļānu novada Dekšāru pagasta iedzīvotāja Jolanta Smane un viņas iniciatīva iedzīvotāju parakstu vākšanā), varakļāniešu Andreja Svilāna, uzņēmēja Āra Sparāna u.c.viedokļi.


Ekspertu skatījums problēmu novēršanai un adekvātai administratīvi teritoriālās reformas norisei, kā atrisināt problēmjautājums,vai iedzīvotāju viedoklis ir svarīgs, vai Latgales vēsturiski teritoriālās robežas ir saistošas minētās reformas norisē, kādi ir ieguvumi reformas rezultātā, arī iespējamie zaudējumi -Vides aizsardzības un reģionālās attīstībasministrijas (VARAM) Reformu nodaļas vadītāja Arņa Šultaviedoklis.

Raidījums skatāms svētdien, 20.oktobrī plkst. 16:00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22:30 un piektdienā plkst. 11:30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 22.oktobrī plkst. 18:30, kā arī skatāms Latgolys entuziastu grupysBiļdiswww.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu. 

#SIF_MAF2019


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Vairākām Rēzeknes ielām tiks veikta virsmu apstrāde
Prātiņ, nāc mājās! Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Kauns par tādie SA demagogiem. Ir tāds teiciens, kurā ne vietā bučo vusur pakaļa. Kopa namsaimnieks, slikti bija, tagad cliner, arī slikti, bet kā par sētnieku stādāt vajadzētu, uzreiz citu dziesmu sāktu dziedāt. No malas visi gudri kritizēt, ja pašam rokas no pakļas aug... Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Domei nevis pieņemt šos bezjēdzīgos noteikumus, bet cītīgi kontrolēt kā firma Clen-R uzkopj pilsētu. Kauns un bezatbildība. Agrāk sētnieki visu sakopa, bet tagad atkritumi mētājas mēnešiem un rezultātā nekas netiek savākts. Bet kā tiek pļauta zāle, tas ir ārpus kādas kritikas, kopā ar zemi. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top