Ceturtdiena,
21.Novembris 2019
Vārda dienas: Andis, Zeltīte, Михаил, Гаврила Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Austrumu pierobežas informatīvā telpa

15.10.2019
Austrumu pierobežas informatīvā telpa, dzīvojot Eiropā pie Latvijas- Krievijas un Latvijas- Baltkrievijas robežas atšķiras no informatīvās telpas citviet Latvijā.  Daudzviet  Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio kanālus, kuros informē par notikumiem Latvijā, Latgalē, nevar uztvert, turklāt  bez maksas redzama tikai LTV1 un LTV7, dzirdams Latvijas Radio 4, atsevišķos apvidos vēl citas programmas, savukārt  no Baltkrievijas un Krievijas raidošo mediju piedāvājums ir plašs un uztveršana atbilstošā kvalitātē. Turklāt televīzijas un radio raidījumu skatīšanās un klausīšanās paradumi bieži vien ir stiprāki par vēlēšanos iepazīties ar jaunu saturu, turklāt valsts valodā.

Raidījumā robežjautājumi tēmas atklāsmei- Kāda ir informatīvās telpas un tās iespēju nozīme cilvēka dzīvē Latgales austrumu pierobežā?  Vai informatīvās telpas atšķirība  ir problēma? Kas to rada un nosaka? Kā tiek stiprināta Latvijas austrumu pierobežas telpa?  Vai tiek novērota citu valstu propaganda un ietekme uz  Latgales un Latvijas kultūrpolitikas procesiem? Ko dos jaunu telekomunikāciju torņu būvēšana un LTV programmu skatīšanās, klausīšanās nodrošināšana?

Aktuālā jautājuma iztirzājumā arī par divu telekomunikāciju torņu būvniecību austrumu pierobežas telpā (Viļakas novads un Skaistas pagasts), kuru būvniecībā tiks ieguldīti ievērojami līdzekļi, lai pierobežas informatīvā telpa būtu piepildīta ar Latvijas mediju saturu. Jaunie  telekomunikāciju torņi iecerēti kā informatīvās telpas kvalitatīvs nodrošinājums un  mediju satura dažādošana, piedāvājuma paplašināšana ar Latvijas mediju radīto saturu.

Viedokļus un risinājumus tēmas atklāsmē paudīs Latvijas Radio multimediju studijas vadītāja Renāte Lazdiņa,  Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas docente, Dr.sc.comm., Mg.philol. Sandra Murinska,  Latgales elektronisko mediju programmas autors un bijušais NEPLP loceklis Dainis Mjartāns,  Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļi Patriks Grīva un Ivars Āboliņš,  “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC ) valdes loceklis Ģirts Ozols, Biznesa augstskolas prorektors,  Dr.sc.comm.  Ainars Dimants u.c.

Raidījums skatāms svētdien, 13.oktobrī plkst. 16:00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22:30  un piektdienā plkst. 11:30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 15.oktobrī plkst. 18:30, kā arī  skatāms Latgolys entuziastu grupysBiļdiswww.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu.  Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” saturu atbild tā veidotāji- Latgolys entuziastu grupa Biļdis (Projekta līgums Nr.2019.LV/MA/017/24)

#SIF_MAF2019

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sarkanais Krusts aicina pārbaudīt veselību
Pilnībā piekrītu. Ļoti neērts laiks. Sīkāk...
Sarkanais Krusts aicina pārbaudīt veselību
Kādā veidā cilvēks var pārbaudīt veselību ,ja strādā no 8 līdz 17. Sīkāk...
4 novadi aicina apturēt pašreizējo VARAM reformas modeļa īstenošanu
Viss ir pareizi ne komunisma laiki. Mazak regionu vairak naudas jo uz zemes nestrada kolhozi. Privatizetas zemes augligakas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top