Trešdiena,
23.oktobris 2019
Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis, Андрей, Евлампий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Latgales sabiedrisko organizāciju darbība

01.10.2019
Bieži vien sabiedrisko organizāciju darbība rosina un risina ne tikai lokālas grupas intereses, bet reģionam svarīgus robežjautājumus. Raidījumā –pāris sabiedrisko organizāciju, konkrēti- biedrību,  kuru nosaukumā ietverts vārds  Latgale, latgalieši  loma Latgales sociāli politisko u.c. jautājumu risināšanā reģionālā vai pat valsts mērogā, mērķi, paveiktais un ieceres Latgales labā, ietekme sabiedriskās domas veidošanā. 

Kā jau norāda biedrību nosaukumi, todarbības un redzeslokā ir Latgale, ar to saistītie jautājumi, reģiona intereses– biedrība “Latgolys Saeima” (Valdis Labinskis), biedrība “Latgaliešu kultūras biedrība” (Juris Viļums, Ilga Šuplinska), biedrība “Latgalieši” (Pēteris Keišs), biedrība “Latgales kultūras centra izdevniecība” (Jānis Elksnis) u.c. Raidījumā minēto biedrību pārstāvji pauž savus uzskatus gan par biedrības, kuru pārstāv,  darbības specifiku, iespējām, ambīcijām izaugsmei, gan iespējām sadarboties ar citām biedrībām un paveikt kopā lielākus un pamanāmākus darbusLatgales reģiona attīstības interesēs.

Raidījumā aktualizētie pamatjautājumi- vai Latgales sabiedrisko organizāciju aktivitātes, problēmjautājumu risināšana (latgaliešu rakstu valodas jautājumi, Latgales kongresa simtgadē pieņemtās rezolūcijas virzība)  tiek aktualizētas un  risinātas, cik tās ir aktuālas sabiedrībai, kādi ir Latgales sabiedriski politiskie jautājumi, ko akcentē un risina sabiedriskās organizācijas Latgalē, kā izdodas rast finansējumu, cik lielā mērā to darbība var būt neatkarīga no politiskajiem spēkiem un finansējuma? 

Risinājumus un eksperta viedokli izsaka sociologs, politologs Dmitrijs Oļehnovičs par vietējo sabiedrisko organizāciju darbu un nozīmi. Viedoklis par to, vai b-bām izdodas ko risināt sabiedrības labā, vai šīs organizācijas darbojas savas- šauras interešu grupas vārdā, vai risina visam reģionam aktuālus jautājumus, cik lielā mēra izvirzītie mērķi, uzdevumi, vārdi sakrīt ar darbiem, paveikto, vai b-bas intereses sakrīt ar sabiedrības interesēm.

Raidījums skatāms svētdien, 29.septembrī plkst. 16:00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22:30  un piektdienā plkst. 11:30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 1.oktobrī plkst. 18:30, kā arī  Latgolys entuziastu grupysBiļdiswww.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu.  Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” saturu atbild tā veidotāji- Latgolys entuziastu grupa Biļdis (Projekta līgums Nr.2019.LV/MA/017/24)


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Katram pirmklasniekam, Rēzeknes pilsētas dome izsniegs dāvanu karti 20 eiro vērtībā, skolas preču iegādei.
Apspriest
Aptauja
Kā, ziemas sezonā Jūs tiekat galā ar rēķiniem par apkuri?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Smaga avārija uz Rēzekne-Daugavpils šosejas
Audi automašīnai stūre bija labajā pusē un pārgalvīģi veica apdzīšans manevru. Rezultāts ļoti bēdīgs. Sīkāk...
Smaga avārija uz Rēzekne-Daugavpils šosejas
Ļoti skumji. Sīkāk...
Jaundzimušajiem no 2020.gada vairs nepiešķirs nepilsoņa statusu
Šitie mazie tāpat nebūs lojāli šai valstij ,kā i viņu izdzimteņu vecāki. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top