Piektdiena,
17.Janvāris 2020
Vārda dienas: Dravis, Tenis, Артем, Денис, Климент, Панас, Архип Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Latgales sabiedrisko organizāciju darbība

01.10.2019
Bieži vien sabiedrisko organizāciju darbība rosina un risina ne tikai lokālas grupas intereses, bet reģionam svarīgus robežjautājumus. Raidījumā –pāris sabiedrisko organizāciju, konkrēti- biedrību,  kuru nosaukumā ietverts vārds  Latgale, latgalieši  loma Latgales sociāli politisko u.c. jautājumu risināšanā reģionālā vai pat valsts mērogā, mērķi, paveiktais un ieceres Latgales labā, ietekme sabiedriskās domas veidošanā. 

Kā jau norāda biedrību nosaukumi, todarbības un redzeslokā ir Latgale, ar to saistītie jautājumi, reģiona intereses– biedrība “Latgolys Saeima” (Valdis Labinskis), biedrība “Latgaliešu kultūras biedrība” (Juris Viļums, Ilga Šuplinska), biedrība “Latgalieši” (Pēteris Keišs), biedrība “Latgales kultūras centra izdevniecība” (Jānis Elksnis) u.c. Raidījumā minēto biedrību pārstāvji pauž savus uzskatus gan par biedrības, kuru pārstāv,  darbības specifiku, iespējām, ambīcijām izaugsmei, gan iespējām sadarboties ar citām biedrībām un paveikt kopā lielākus un pamanāmākus darbusLatgales reģiona attīstības interesēs.

Raidījumā aktualizētie pamatjautājumi- vai Latgales sabiedrisko organizāciju aktivitātes, problēmjautājumu risināšana (latgaliešu rakstu valodas jautājumi, Latgales kongresa simtgadē pieņemtās rezolūcijas virzība)  tiek aktualizētas un  risinātas, cik tās ir aktuālas sabiedrībai, kādi ir Latgales sabiedriski politiskie jautājumi, ko akcentē un risina sabiedriskās organizācijas Latgalē, kā izdodas rast finansējumu, cik lielā mērā to darbība var būt neatkarīga no politiskajiem spēkiem un finansējuma? 

Risinājumus un eksperta viedokli izsaka sociologs, politologs Dmitrijs Oļehnovičs par vietējo sabiedrisko organizāciju darbu un nozīmi. Viedoklis par to, vai b-bām izdodas ko risināt sabiedrības labā, vai šīs organizācijas darbojas savas- šauras interešu grupas vārdā, vai risina visam reģionam aktuālus jautājumus, cik lielā mēra izvirzītie mērķi, uzdevumi, vārdi sakrīt ar darbiem, paveikto, vai b-bas intereses sakrīt ar sabiedrības interesēm.

Raidījums skatāms svētdien, 29.septembrī plkst. 16:00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22:30  un piektdienā plkst. 11:30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 1.oktobrī plkst. 18:30, kā arī  Latgolys entuziastu grupysBiļdiswww.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu.  Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” saturu atbild tā veidotāji- Latgolys entuziastu grupa Biļdis (Projekta līgums Nr.2019.LV/MA/017/24)


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest
Aptauja
Kuru autoservisu Jūs izmantojat?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Latvija vēlas kļūt par klimata politikas virzītāju
Viss ir ļoti vienkārši. Klimata izmaiņas un kontrole ir viena liela, globāla OIK. Tāpat kā no Latvijas OIK dažiem "atlec" ievērojams miljonu prieciņš, tā no globālās OIK 'atlec' tai pietuvinātajiem, bet jau miljardos mērāmi prieciņi. Sīkāk...
Latvija vēlas kļūt par klimata politikas virzītāju
Mes jau esam ,sen jau .OIK maksajam nepajokam.......es nezinu kapec musejiem ta vajaga izlekt Piemeram Lukstins ir tik daudz ieviesis ka vel ne viena valsti ta nav...kapec jabut lielakam katolim par Romas pavestu??? Sīkāk...
Zivju resursu kontrole Rāznas ezerā kļūst arvien mūsdienīgāka
Nezin kāpēc, bet jo stingrāk aizsargā un apsargā zivju resursus, jo zivju kļūst mazāk. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top