Piektdiena,
20.Septembris 2019
Vārda dienas: Ginters, Guntra, Marianna, Иавн, Макар, Лука Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Godinās labākos Latgales skolotājus

05.09.2019
Līdz 9. septembrim tiek gaidīti pieteikumi Nikodema Rancāna vārdā nosauktā konkursa ietvaros, lai jau piekto gadu pēc kārtas tiktu pasniegtas balvas labākajiem Latgales pedagogiem.

Nominantus pieteikt var piecās kategorijās: par latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novadmācības popularizēšanu un ieviešanu mācību vai studiju vidē; par inovācijām izglītības procesā; par mūsdienīgu un radošu pieeju skolēnu darba tikuma audzināšanā un amatu apmācībā; par veiksmīgu debiju (pretendē pedagogi, kuru darba stāžs nepārsniedz trīs gadus) un par latgaliskās vides radīšanu un latgalisko vērtību stiprināšanu pirmsskolas izglītības iestādēs. Piektā nominācija ir nākusi klāt pēc pašu pedagogu lūguma. Papildus var tikt piešķirtas arī citas balvas pēc izvērtēšanas žūrijas ieskatiem.

Nikodema Rancāna konkursa balvu ir iedibinājusi Latgaliešu kultūras biedrība (LKB) un konkursa rīkošanu realizē sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) un visām Latgales pašvaldībām. Šogad Latgales plānošanas reģiona Attīstības padome (LPRAP) ir iesaistījusies konkursa sarīkošanā – vislielākais paldies par to! Konkursa mērķis – ir stiprināt pedagoga profesijas prestižu un atpazīstamību sabiedrībā, godinot izcilu veikumu pedagoģiskajā darbībā, latviskās un latgaliskās kultūras tradīciju ieaudzināšanu jaunajā paaudzē.

Ar konkursa nolikumu un tam pievienoto pieteikuma anketu var iepazīties LKB interneta mājas lapā http://latgalisubidreiba.mozello.lv, kā arī Latgales plānošanas reģiona tīmekļa vietnē www.lpr.gov.lv.

Izcilais Romas katoļu garīdznieks un pedagogs Nikodems Rancāns (1870–1933) ir Latgales pirmās atmodas darbinieks ar iespaidīgu devumu Latgales kultūrā un izglītībā. Nikodema Rancāna balvas pretendentus vairākās nominācijās, pieminot viņa daudzveidīgo pedagoģisko darbību, izvērtēs LPRAP apstiprināta žūrija, kuras sastāvā aicināti Izglītības un zinātnes ministrijas, Latgales pašvaldību pārstāvji, izglītības un kultūras darbinieki. Balvas pasniegšanas svinīgā ceremonija katru gadu tiek rīkota kādā no Latgales pašvaldībām. Jau iepriekš ir noteikts, ka šogad noslēguma pasākums tiks rīkots 22.septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas telpās. Iepriekšējos gados balvas pasniegšanas ceremonija ir notikusi gan Rēzeknē, gan Ludzā, Viļānos un Preiļos.

Esiet atsaucīgi un netaupiet labos vārdus skolotājiem, kas ik gadu stiprina Latvijas sabiedrību un gādā par jaunās paaudzes izglītošanu! Apskatiet nolikumu, aizpildiet pieteikumu un nosūtiet to līdz 9. septembrim!

Sīkāka informācija pa tālruni 26393531 vai rakstot uz epastu latgalisubidreiba@gmail.comRezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Katram pirmklasniekam, Rēzeknes pilsētas dome izsniegs dāvanu karti 20 eiro vērtībā, skolas preču iegādei.
Apspriest
Aptauja
Kur Jūs šogad pavadījāt vasaras atvaļinājumu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
Kamdeļ školos, a na skūlos????munuprot to lobok skan...tai ko vinis Latgaļišu volūdis nimoz nav....kotra puse runoj sovodok. Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
Lai tā arī būtu,bet man tomer tas angliskojums vai vāciskojums labak patik ....nekā tavs krieviskojums..... Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
Un vārds skūla ir angliskojums (skūl) vai vāciskojums (šūle)? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top