Svētdiena,
5.jūlijs 2020
Vārda dienas: Andžejs, Andžs, Edīte, Esmeralda, Евсей, Зиновий, Галактион, Зинаида Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknē skolas gaitas uzsākuši 372 pirmklasnieki

03.09.2019
2.septembri, Rēzeknes pilsētas izglītības iestādēs, mācību gaitas uzsākuši 372 pirmklasnieki, bet 10. klasēs – 254 skolēni. Kā norāda Rēzeknes domē, precīzs pirmklasnieku skaits būs zināms uz 5.septembrī, kad būs apstiprinātas visas ziņas VIIS sistēmā.

Izglītības iestāžu reorganizācija ir neizbēgama, 5. un 6. vidusskolas kļūs par pamatskolām, 3. vidusskola tiks apvienota ar 2. vidusskolu un rezultātā būs vidusskola, bet divās iestādēs: 3. vidusskolas telpās atradīsies 1.–6. klases, savukārt 2. vidusskolas telpās – 7.–12. klases. Savukārt audzēkņu trūkuma dēļ tiks slēgta 4. vidusskola, raksta Rēzeknes pašvaldības 31.augusta izdevumā.

Izglītības iestāžu reorganizāciju, komentē arī Rēzeknes Izglītības pārvaldes direktors Arnolds Drelings.

„Tas, ka pilsētas izglītības sistēmai ir nepieciešama reorganizācija, nav apšaubāms fakts. To apstiprina arī izglītības iestāžu klašu komplektācija, uzsākot jauno mācību gadu. Jau vairāk nekā gadu ilgst pašvaldības izglītības iestāžu vadītāju un Izglītības pārvaldes speciālistu darbs pie situācijas analīzes un ceļu meklējumiem, kā šo procesu veikt. Saprotams, ka katra izglītības iestāde «velk deķīti» uz savu pusi un vēlas tādu reorganizācijas modeli, lai netiktu skarts viņu skolas statuss vai kā citādāk mainīta ierastā kārtība, taču dzīve pati ienes zināmu skaidrību problēmu risināšanā. Izglītības pārvalde kopā ar skolu direktoriem jau iepriekšējā mācību gadā lēma nemainīt skolu statusu šim mācību gadam, bet tajā pašā laikā pašvaldība ar savu lēmumu uzliek par pienākumu komplektēt izglītības iestāžu klases atbilstoši noteiktajiem normatīviem.

Vairākas pilsētas skolas ar šo pienākumu nav tikušas galā (kaut gan pašas iesniedz datus par klašu piepildījumu) un tāpēc, uzsākot jauno mācību gadu, netiks atvērta 1. klase Rēzeknes 4. vidusskolā (pamats – skolas iesniegums par to, ka nav iespējams izpildīt domes lēmuma prasības), netiks atvērta 10. klase Rēzeknes 6. vidusskolā (skolas iesniegums ar prasību atvērt klasi ar 16 skolēniem 20 skolēnu vietā netika saskaņots), Rēzeknes 5. vidusskolā 2 klašu vietā tiek atvērta viena 10. klase. Tika saņemti kopā 6 izglītības iestāžu iesniegumi, kas liecina par to, ka pārmaiņas sistēmā patiesi ir nepieciešamas.

Negribu apsteigt notikumu dabisku virzību, bet visticamāk, ka pašvaldības lēmumi būs atbilstoši IZM iesniegtajiem izglītības iestāžu reorganizācijas plāniem, kas paredzēja Rēzeknes 4. vidusskolas likvidāciju, Rēzeknes 5. un 6. vidusskolas pārveidi par pamatskolām, jautājums par Rēzeknes 2. un 3. vidusskolas apvienošanu vai statusa maiņu vēl darba un pārrunu procesā. Visticamākais scenārijs, ka ar 2020. gada 1. septembri pašvaldībā paliks trīs vidusskolas: Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija, Rēzeknes 2.vidusskola un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija, pārējās izglītības iestādes būs ar citu statusu.

Vēl jāpiebilst (negribu maldināt izglītojamos un viņu vecākus), ka IZM neizskata jautājumu (netiks piešķirta mērķdotācija) par to, ka skolu statusa maņas rezultātā izglītojamiem būtu iespēja pabeigt 10.–12. klasē uzsāktās mācības.”

2019./2020. mācību gadā vispārējā izglītības iestāžu tīklā 14 skolas ir likvidētas un vēl vairāki desmiti mācību iestāžu tiek reorganizētas, liecina informācija Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) mājaslapā.

Šogad vasarā likvidētas 14 skolas:

Jaunmuižas pamatskola Skrundas novadā, Jūrmalas vakara vidusskola (programmu īstenošanu pārņem Majoru vidusskola), Ozolu sākumskola Valkas novadā, Liepājas internātpamatskola, Andzeļu pamatskola Dagdas novadā, Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra (Kudrjašova) Grāveru pamatskola Aglonas novadā, Šķeltovas pamatskola Aglonas novadā, Tiskādu speciālā internātpamatskola Rēzeknes novadā (programmu turpinātās Maltas speciālajā internātpamatskolā, tostarp arī Tiskādu speciālās internātpamatskolas adresē), Adamovas speciālā internātpamatskola Rēzeknes novadā, Ludzas novada vakara vidusskola (izglītības programmu nodrošinās Ludzas 2. vidusskola), A.Spāģa Dunalkas pamatskola Durbes novadā, Mētrienas pamatskola Madonas novadā, Rīgas 29. vidusskola (programmu īstenošanu pārņem Rīgas 46. vidusskola), Tilžas internātpamatskola Balvu novadā.

Šajās skolās audzēkņu skaits bija no septiņiem (Ozolu sākumskolā) līdz 171 (Jūrmalas vakara vidusskolā).

Tāpat šogad pašvaldības lēmušas par 15 izglītības iestāžu, tostarp četru bērnudārzu apvienošanu, izveidojot septiņas izglītības iestādes. Vēl 23 skolas un bērnudārzi pievienoti citām mācību iestādēm.

Vēl 12 mācību iestādes reorganizētas, mainot to izglītības pakāpi: četras vidusskolas pārveidotas par pamatskolām, piecas pamatskolas – par sākumskolām, divas sākumskolas – par bērnudārziem, viena sākumskola – par pamatskolu.


Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pēc karjeras ārzemēs gaida patīkama ziņa - nodokļu atmaksa
Visi, saka ka jāvēršas pie speciālista, bet kura iestāde Latvijā nodarbojas ar šo procesu? Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Izskatās ka paris punkti ir ielikti bez lielas domāšanas. Kurš sastādija šito sarakstu??? Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Tik daudz aizliegumu,bet kad visu nakti blaustiisanaas ,auto riepu kauksana,lamaasanaas,muuzika no katra auto salona savaa zanraa un valodaa,to neviens ne redz ne dzird.....un taa tas ir katru nakti no 22.00 liidz 8 .00,pie nakts alkohola veikala pie Dzetas tirgus,un nevienu domes paarstaavi,ne kaartiibas sargu tas neuztrauc....un mums Pulveza Brieza 29\31ielas iedziivotaajiem neguleejusiem riita jaaiet darbaa. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top