Ceturtdiena,
18.jūlijs 2019
Vārda dienas: Rozālija, Roze, Анна, Кирилл, Панас, Анисим, Сергей, Елизавета Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Vispiesārņotākais gaiss Latvijā ir Rīgā, Liepājā un Rēzeknē

27.06.2019
Vispiesārņotākais gaiss Latvijā ir Rīgā, Liepājā un Rēzeknē, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstīja VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

Pēc viņas teiktā, galvenie gaisa piesārņojuma avoti šajās pilsētās nav tikai ostas un rūpnieciskie objekti, jo lielāku piesārņojuma īpatsvaru rada tieši transports un sadzīviskas lietas, tai skaitā apkures sistēmas.

Baklāne-Ansberga pastāstīja, ka tieši vasaras mēnešos VVD tradicionāli saņem visvairāk sūdzību no iedzīvotājiem par gaisa piesārņojumu. Šovasar īpaši aktīvi ar šādiem pieteikumiem dienestā vēršas Rīgas, Liepājas un Ventspils iedzīvotāji, kuri nav apmierināti ar putekļiem, kas rodas no ogļu pārkraušanas ostās.

VVD vadītāja apliecināja, ka gaisa kvalitātes uzlabošanas nolūkā dienests ir sācis aktīvu sadarbību ar Rīgas, Liepājas un Ventspils brīvostām. "Ostu pārvaldes ir atsaucīgas un gatavas sadarboties, uzstādot papildus dažādus tehniskos līdzekļus, lai mēs varētu aktīvāk reaģēt un nepieļaut šo piesārņojumu," pastāstīja Baklāne-Ansberga.

Kā ziņots, valdība Baklāni-Ansbergu VVD ģenerāldirektores amatā apstiprināja 30.aprīlī, bet reāli darbu viņa sāka tikai maija otrajā pusē. Pēc apstiprināšanas amatā Baklāne-Ansberga uzsvēra, ka liels izaicinājums būs sabalansēt sabiedrības, uzņēmējdarbības un tautsaimniecības intereses.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Rēzeknietis 01.07.2019 13:39
VVD vienkārši jāpaskatās Rēzeknes kartē, vai jāatbrauc un jāpaskatās uz vietas situāciju tad varēs spriest par to, kas rada šo lielo piesārņojumu, nevis spriest no Rigas, augtos krēslos sēdēdami.
Pirmkārt, dzelzceļš, Rēzekne1, Rēzekne2, Rēzekne3 stacijas, nepārtraukta kravas un pasažieru vilcienu kustība, ar vilcieniem, kuru izmešu daudzums simtiem reižu pārsniedz visas pieļaujamās normas, pārvietojoties pa tranzīta autoceļiem un dzelzceļu, Varšava-St.Pēterburga, Maskava-Rīga.
Otrkārt, autotransporta blīvums pilsētas ielās.
Treškārt, pilsētas zaļās rotas apzināta-noziedzīga iznīcināšana.
Viss notiek pēc principa, ja esi bagāts, vari samaksāt par piesārņojuma kvotām, tad maksā un piesārņo, un viss kārtībā, bet gaiss no tā tīrāks nekļūs. VVD ir dūša vērsties tikai pret pašu neaizsargātāko iedzīvotāju slāni, parastiem strādniekiem, pensionāriem, maznodrošinātajiem, bezdarbniekiem u.c. Pēc demogrāfiskās situācijas statistikas datiem, pēc pārsdesmiti gadiem, tos palikušos krāšņu kurinātājus varēs uz pierkstiem saskait.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs redzat iespējas, biznesa attīstīšanai Rēzeknē?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Jabrauc uz Angliju to velna Londonu vai tad ? No turienes vairak ticamak šis projekts. Maskavas zem zemes metro. Kur tad patriotisms ? Sīkāk...
Rēzekniešus aicina piedalīties protesta zibakcijā pie domes
Nesaprotu, kur te domei ir izdevīgums? Netīra pilsēta? Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Tā mums arī vajag. Slikti bija vecais saraksts, vajadzēja bļaut uz katra stūra, cik slikti, tagad jaunais, arī slikti. Tāda mūsu tauta, no kuras puses lai bučo, vusur pakaļa! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top