Trešdiena,
1.aprīlis 2020
Vārda dienas: Dagne, Dagnis, Иннокентий, Дарья, Клавдий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Vispiesārņotākais gaiss Latvijā ir Rīgā, Liepājā un Rēzeknē

27.06.2019
Vispiesārņotākais gaiss Latvijā ir Rīgā, Liepājā un Rēzeknē, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pastāstīja VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

Pēc viņas teiktā, galvenie gaisa piesārņojuma avoti šajās pilsētās nav tikai ostas un rūpnieciskie objekti, jo lielāku piesārņojuma īpatsvaru rada tieši transports un sadzīviskas lietas, tai skaitā apkures sistēmas.

Baklāne-Ansberga pastāstīja, ka tieši vasaras mēnešos VVD tradicionāli saņem visvairāk sūdzību no iedzīvotājiem par gaisa piesārņojumu. Šovasar īpaši aktīvi ar šādiem pieteikumiem dienestā vēršas Rīgas, Liepājas un Ventspils iedzīvotāji, kuri nav apmierināti ar putekļiem, kas rodas no ogļu pārkraušanas ostās.

VVD vadītāja apliecināja, ka gaisa kvalitātes uzlabošanas nolūkā dienests ir sācis aktīvu sadarbību ar Rīgas, Liepājas un Ventspils brīvostām. "Ostu pārvaldes ir atsaucīgas un gatavas sadarboties, uzstādot papildus dažādus tehniskos līdzekļus, lai mēs varētu aktīvāk reaģēt un nepieļaut šo piesārņojumu," pastāstīja Baklāne-Ansberga.

Kā ziņots, valdība Baklāni-Ansbergu VVD ģenerāldirektores amatā apstiprināja 30.aprīlī, bet reāli darbu viņa sāka tikai maija otrajā pusē. Pēc apstiprināšanas amatā Baklāne-Ansberga uzsvēra, ka liels izaicinājums būs sabalansēt sabiedrības, uzņēmējdarbības un tautsaimniecības intereses.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Rēzeknietis 01.07.2019 13:39
VVD vienkārši jāpaskatās Rēzeknes kartē, vai jāatbrauc un jāpaskatās uz vietas situāciju tad varēs spriest par to, kas rada šo lielo piesārņojumu, nevis spriest no Rigas, augtos krēslos sēdēdami.
Pirmkārt, dzelzceļš, Rēzekne1, Rēzekne2, Rēzekne3 stacijas, nepārtraukta kravas un pasažieru vilcienu kustība, ar vilcieniem, kuru izmešu daudzums simtiem reižu pārsniedz visas pieļaujamās normas, pārvietojoties pa tranzīta autoceļiem un dzelzceļu, Varšava-St.Pēterburga, Maskava-Rīga.
Otrkārt, autotransporta blīvums pilsētas ielās.
Treškārt, pilsētas zaļās rotas apzināta-noziedzīga iznīcināšana.
Viss notiek pēc principa, ja esi bagāts, vari samaksāt par piesārņojuma kvotām, tad maksā un piesārņo, un viss kārtībā, bet gaiss no tā tīrāks nekļūs. VVD ir dūša vērsties tikai pret pašu neaizsargātāko iedzīvotāju slāni, parastiem strādniekiem, pensionāriem, maznodrošinātajiem, bezdarbniekiem u.c. Pēc demogrāfiskās situācijas statistikas datiem, pēc pārsdesmiti gadiem, tos palikušos krāšņu kurinātājus varēs uz pierkstiem saskait.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Tas ir labi ka ir darbs. Tikai viss labums no firmas darba aiziet uz krievzemi. Spriežot pēc nosaukuma, firma reģistrēta Sebežā, Ostrovā vai kur, tikai ne Latvijā. LATGALIJA Sīkāk...
Latvijā Covid-19 apstiprina vēl 22 cilvēkiem, kopā 398 saslimušie
Kurš pilsētā kontrolē pusaudžu pulcēšanās vietas pie Rēzeknes augstskolas, lai iegriežas tās pagalmā vakara un nakts stundās. Pusaudžu bars, mūzika un skaļa bļaustīšanās. Sīkāk...
Rēzeknē izveidots Covid-19 analīžu nodošanas punkts
Tad iedod man arī zirgu. Izskatās, ka tev daudz tādu :DD Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top