Svētdiena,
5.jūlijs 2020
Vārda dienas: Andžejs, Andžs, Edīte, Esmeralda, Евсей, Зиновий, Галактион, Зинаида Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Informācijas diena Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija

09.04.2019
5.aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) rīkoja Informācijas dienu, kuru apmeklēja vairāk nekā 100 jaunieši no tuvākām un tālākām vietām. Latgales vidusskolu klašu grupas kopā ar audzinātājiem piedalījās aktivitātēs, lai noskaidrotu sev interesējošos jautājumus par studiju iespējām. Tālākie potenciālie RTA studenti bija mērojuši ceļu no Cēsīm, Ogres un Rīgas, galvenokārt, lai uzzinātu par studijām maģistrantūras programmās valsts finansētajās budžeta vietās. 

Kā informē RTA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lolita Kivleniece-Kuzņecova Moderno studiju vidi, mūsdienīgo laboratoriju aprīkojumu un draudzīgo atmosfēru Informācijas dienas dalībnieki varēja iepazīt, piedaloties orientēšanās spēlē „Atrodi, uzzini, izvēlies!”. RTA fakultāšu mācībspēki, studenti un darbinieki piedāvāja aizraujošas aktivitātes, individuālas sarunas, konsultācijas, lai palīdzētu jauniešiem izdarīt pareizo izvēli un neapjukt informācijas gūzmā. 

Ekonomikas un pārvaldības fakultāte gaidīja jauniešus, lai stāstītu par jurista profesijas priekšrocībām, informētu par studijām tādās studiju programmās kā „Vadības zinātne”, „Ekonomika”, „Uzņēmējdarbība” u.c. Inženieru fakultātē studējošie jauniešus sagaidīja ar sev raksturīgo „ekipējumu”, varēja pielaikot būvdarbu vadītāja ķiveri, saslēgt elektrisko shēmu, redzēt vides inženiera darba lauku, kā arī vairāk uzzināt par programmētāja studijām un karjeras iespējām darba tirgū. Savukārt Izglītības, valodu un dizaina fakultātes pārstāvji centās atbildēt uz jautājumu „Cik svešvalodas jāzina tulkotājam”, skaidroja sociālā darbinieka uzdevumus un skolotāja profesijas izaicinājumus nākotnē. Tiem jauniešiem, kuri interesējās par dizainu, bija iespēja iesaistīties modes radīšanā un uzdot jautājumus par interjera dizainera konkurētspēju Latvijas un ārvalstu darba tirgū. 


Aktīvākie orientēšanās spēles dalībnieki varēja pagūt apmeklēt Konfūcija klasi, studiju inovāciju  centru „SalesLabs” un Multisensoro telpu, par katra kontrolpunkta apmeklējumu nopelnot papildu punktus. RTA iepazīšanas spēle azartiskākos jauniešus mudināja uzzināt pēc iespējas vairāk par akadēmiju un tās sniegtajām iespējām. Maksimālais punktu skaits, ko varēja iegūt šajā spēlē, bija 155. Ar 95 punktiem galveno balvu – dāvanu karti 30 eiro vērtībā – saņēma Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas 12. klases skolēns Jānis Ļubimovs. 

Pozitīvā atmosfērā pulcējoties RTA centrālās ēkas pagalmā un izbaudot pavasarīgo laiku, tika sadalītas arī citas balvas. Radošo darbu konkursa „Avīzei „RTA Dialogi” – 20!” galvenā balva tika piešķirta Līvānu novada Rudzātu vidusskolas 11. klases skolēnam Dāvidam Rubenam (konsultants – skolotāja Iveta Kārkle), savukārt par dalību konkursā sešas veicināšanas balvas saņēma Riebiņu vidusskolas jaunieši, divi Rēzeknes tehnikuma audzēkņi, kā arī viena Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne. 

RTA Studējošo padomes konkursa „Kā piesaistīt studentus RTA?” balva – 3D printeris – nonāca Špoģu vidusskolas īpašumā.  

Jaunieši nesteidzīgi cienājās ar tēju un pankūkām, apmainījās ar dzirdēto un piedzīvoto Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā. Informācijas diena noslēdzās RTA bibliotēkā – te bija iespēja satikt mākslinieci Dainu Eglīti, kuras gleznu izstāde „Mums apkārt” līdz 30. aprīlim apskatāma RTA bibliotēkā.

Gribas novēlēt jauniešiem izdarīt pareizo izvēli, sekot savām interesēm, pretendēt uz valsts finansētajām budžeta vietām Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un nenokavēt dokumentu iesniegšanas laiku no 2. līdz 9. jūlijam!Foto : Māris Justs, Natālija Brokāne


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Pēc karjeras ārzemēs gaida patīkama ziņa - nodokļu atmaksa
Visi, saka ka jāvēršas pie speciālista, bet kura iestāde Latvijā nodarbojas ar šo procesu? Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Izskatās ka paris punkti ir ielikti bez lielas domāšanas. Kurš sastādija šito sarakstu??? Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Tik daudz aizliegumu,bet kad visu nakti blaustiisanaas ,auto riepu kauksana,lamaasanaas,muuzika no katra auto salona savaa zanraa un valodaa,to neviens ne redz ne dzird.....un taa tas ir katru nakti no 22.00 liidz 8 .00,pie nakts alkohola veikala pie Dzetas tirgus,un nevienu domes paarstaavi,ne kaartiibas sargu tas neuztrauc....un mums Pulveza Brieza 29\31ielas iedziivotaajiem neguleejusiem riita jaaiet darbaa. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top