Trešdiena,
16.oktobris 2019
Vārda dienas: Daiga, Dinija, Денис, Иван Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknieši piedalās Latvijas Robotikas čempionātā

27.02.2019
23. februārī Siguldas Sporta centrā, piedaloties rekordlielam dalībnieku skaitam, notika Latvijas Robotikas čempionāta trešais posms „Siguldas Robotu kauss 2019”. Ar 417 robotiem Lego robotu un elektronikas robotu kategorijās startēja bērni un jaunieši no visas Latvijas, kā arī plašā skaitā no Lietuvas. Čempionāta mērķis ir pilnveidot bērnu un jauniešu tehniskās zināšanas un prasmes, kā arī veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm un robotiku. Dalībnieki demonstrēja iemaņas tādās robotikas disciplīnās kā sumo, minisumo, iRobot sumo, līnijsekošana, līnijlabirints, folkrace, freestyle, dronu sacensība, VEX sacensība, MAKEblock challange.

Rēzekni turnīrā Lego sumo disciplīnā pārstāvēja Juris Vaņkovs, Krišjānis Laizāns, Kristaps Salmanis un Rolands Lesničijs, sava pedagoga Edmunda Kadakovska vadībā. 

Edmunds Kadakovskis stāsta, ka rēzekniešiem Siguldas turnīrs bija otrais, jo pirmajā turnīrā Rīgā piedalīties nesanāca: ”Kopumā ir pieci posmi cīņai par Latvijas robotikas čempiona titulu, mūsu audzēkņu no ARPC ”Zeimuļs” pārstāvētajā Lego sumo disciplīnā vērā tiek ņemti trīs labākie rezultāti no pieciem.

Šoreiz Lego sumo disciplīnā piedalījās vairāk nekā 130 dalībnieki. Jaunākajā grupā (1.-5. klase) piedalījās Kristaps Salmanis un Rolands Lesničijs, šoreiz Rolands diemžēl palika bez ieskaites punktiem Latvijas robotikas čempionāta kopvērtējumā, savukārt Kristaps godam palika tieši aiz goda pjedestāla (pirmajām 4. vietām) iegūstot 5. vietu un piekāpjoties tieši Siguldas posma uzvarētājam, vērtīgi gūstot 12 punktus  kopvērtējumam, kas uz doto mirkli dod 2. vietu Latvijas čempionāta kopvērtējumā.  Iegūta jauna pieredze un iedvesma ierakstīt Rēzeknes vārdu top 5 Latvijā! Jāpiebilst, ka otrajā Latvijas robotikas čempionāta posmā Preiļos pirms pāris nedēļām arī gūti panākumi - attiecīgi Kristaps ieguva 3. vietu (15 punkti) un Rolands 4. vietu (13 punkti). Liels prieks, ka abi puiši neskatās pagātnē un kaļ plānus atlikušajiem diviem posmiem, no kuriem viens notiks tepat Maltā.

Runājot par vecāko grupu  (6.-12. klase), kurā startēja Krišjānis Laizāns un Juris Vaņkovs (abi mācās 6. klasē) ņemot vērā, to, ka abi pirmo gadu piedalās vecākajā grupā kopā ar vidusskolniekiem, nebūtu pareizi prasīt augstus rezultātus, tomēr šajā posmā Juris ieguva dalīto 5. vietu un ļoti vērtīgus 12 punktus Latvijas robotikas čempionāta ieskaitē, Krišjānim šoreiz apakšgrupā dalītā 2. vieta, bet savstarpējo cīņu rezultāts liedza cīnīties par vietām kopvērtējumā. Jāpiebilst, ka Krišjānis iepriekšējā posmā Preiļos ieguva 5. vietu un iekrāja 12 punktus. Ņemot vērā, ka gan Juris, gan Krišjānis cīnās ar vecākiem pretiniekiem, katra uzvara ir kā mazi svētki. Man kā skolotājam Latvijas robotikas čempionāta posms Siguldā bija pārsteidzoši viegls, grūti ir tad, kad mani audzēkņi cīnās savā starpā (kā tas bija Preiļu posmā), tad vienkārši gribas aizvērt acis -  emocijas dara savu!

Vārds Lego pārsvarā visiem saistās ar spēlēšanos, Lego klucīšu likšanu, bet tas tā nav! Jau Lego robotikas pulciņā saviem audzēkņiem caur šiem „klucīšiem” mācu gan sociālās un komunikācijas prasmes, gan komandas veidošanas pamatprincipus, attīstu radošo un loģisko domāšanu.


Foto : Diāna Selecka
Rezekneszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Katram pirmklasniekam, Rēzeknes pilsētas dome izsniegs dāvanu karti 20 eiro vērtībā, skolas preču iegādei.
Apspriest
Aptauja
Kā, ziemas sezonā Jūs tiekat galā ar rēķiniem par apkuri?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
"Saskaņas" vēstnesis par 150 000 EUR?
Var taču redzēt, ka teksts ir pilnīgs bezsakars un tulkots ar google translate. Sīkāk...
"Saskaņas" vēstnesis par 150 000 EUR?
Neviens vairs netic šādām muļķībām, vai tiešām Jums nav ko darīt, kā apkrāpt cilvēkus? Ejiet taču strādāt.Izdomājuši kaut kādas nereālas summas, kas Jūs Dievi esat kaut kādi? Pat bankas bez visādiem dokumentiem tādas milzīgas aizdevuma summas nedos, neko jau nerunājot par Jūsu "pavisam neaizdomīgais" e-pasts.


Smiekli nāk. Sīkāk...
Raidejums "Pi myusim Latgolā" gostūs pi Andra Slišāna
Tiešām? Man personīgi nav laika. Uzzināt par ko plēšas latgalieši ir interesanti. Un cepuri nost Andrim, lai visas ieceres izdodas ! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top