Piektdiena,
3.jūlijs 2020
Vārda dienas: Benita, Everita, Sulamīte, Verita, Глеб, Мефодий, Гурий, Инна Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Ilga Šuplinska vizītē apmeklēja Rēzeknes novadu

26.02.2019
22. februārī Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) vizītē apmeklēja Rēzeknes novadu. Vizītes mērķis bija iepazīties ar Rēzeknes novada izglītības jomas stratēģiju un izvērtēt pašvaldību gatavību reformām, informē Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Selecka.

Ministre apmeklēja Tiskādu speciālo internātpamatskolu, kur direktors Žanis Feldmanis iepazīstināja ar skolas specifiku, izrādīja skolas telpas. Ž. Feldmanis pastāstīja, ka skolā mācās skolēni gan no Rēzeknes novada, gan citam pašvaldībām, arī tādi, kuri pirms tam mācījušies citās mācību iestādēs, taču tajās nespēja tikt gala ar šo skolēnu uzvedības un mācību traucējumiem, bet Tiskādos ir uzkrātas zināšanas un iemaņas, kā sadarboties ar grūti audzināmiem bērniem. Skolā ir lieliska materiāli tehniskā bāze – baseins, burbuļvannas. To izmantošana  ļauj kompleksā veidā risināt bērnu uzvedības un veselības problēmas.

Kā nākamo I. Šuplinska apmeklēja Maltas speciālā internātpamatskolu, kuras darbības profils ir speciālā pamatizglītība bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem, ka arī kvalifikācijas līmeņa profesionālā izglītība un interešu izglītība. Ministre apskatīja mācību telpas, skolas direktors Georgs Ignatjevs izradīja arī darbnīcas, kurās dažādus arodus apgūst jaunieši ar īpašām vajadzībām. G.Ignatjevs atzina, ka profesijas, koapgūst jaunieši- šuvēji, kokapstrādes speciālisti, pavāri- iri visai pieprasītas darba tirgū.

Ministrei koncertu sniedza skolas vokāli instrumentālais ansamblis pasniedzēja Jura Dervanova vadībā.

Tad I. Šuplinska ieradās Adamovas speciālajā internātpamatskolā, kur direktora vietniece Zigrīda Vasiļkova pastāstīja par skolas specifiku. Tāpat ministre tikās ar pedagogiem, ar kuriem tika pārrunāts Rēzeknes novada pašvaldības 21. februāra domes sēdē pieņemtais lēmums par speciālo internātpamatskolu optimizāciju. Ministre atzina, ka šobrīd ļoti daudzām pašvaldībām ir jāizvērtē skolu tīkls, domājot par kvalitāti. Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs sacīja, ka saskaņā ar likumu izglītības iestādēm nepieciešams  atteikties no specializācijas, un iekļaut audzēkņus parastā skolā.

Vizītes noslēgumā ministre I. Šuplinska piedalījās Rēzeknes novada pašvaldības Jaunatnes gada balvas laureātu apbalvošanas ceremonijā Bērzgales kultūras namā.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Neviena no pašvaldību slimnīcām nav saņēmusi solītās kompensācijas
nu KĀ var nesolīt !?!?!?!? Sīkāk...
Varakļānus iekļauj Rēzeknes novadā
Nu i sarakstīji murgu, bez loģikas, dīvaina tova dūmošana,nav vordu. Sīkāk...
“Excelsus” iepriecinās ar koncertiem Rēzeknes pagalmos
Žēl gan, ka nav norādīts pagalms. Instrumentālais ansamblis ir LIELISKS, viņu izpildījums vienmēr ir baudījums. Ansambļa dalībnieku spēle ir perfekta, izjusta, rotaļīga un apburoša! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top