Sestdiena,
4.aprīlis 2020
Vārda dienas: Ārvalda, Ārvalds, Herta, Valda, Василина, Сергей, Клавдий, Василий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Ilga Šuplinska vizītē apmeklēja Rēzeknes novadu

26.02.2019
22. februārī Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) vizītē apmeklēja Rēzeknes novadu. Vizītes mērķis bija iepazīties ar Rēzeknes novada izglītības jomas stratēģiju un izvērtēt pašvaldību gatavību reformām, informē Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Selecka.

Ministre apmeklēja Tiskādu speciālo internātpamatskolu, kur direktors Žanis Feldmanis iepazīstināja ar skolas specifiku, izrādīja skolas telpas. Ž. Feldmanis pastāstīja, ka skolā mācās skolēni gan no Rēzeknes novada, gan citam pašvaldībām, arī tādi, kuri pirms tam mācījušies citās mācību iestādēs, taču tajās nespēja tikt gala ar šo skolēnu uzvedības un mācību traucējumiem, bet Tiskādos ir uzkrātas zināšanas un iemaņas, kā sadarboties ar grūti audzināmiem bērniem. Skolā ir lieliska materiāli tehniskā bāze – baseins, burbuļvannas. To izmantošana  ļauj kompleksā veidā risināt bērnu uzvedības un veselības problēmas.

Kā nākamo I. Šuplinska apmeklēja Maltas speciālā internātpamatskolu, kuras darbības profils ir speciālā pamatizglītība bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem, ka arī kvalifikācijas līmeņa profesionālā izglītība un interešu izglītība. Ministre apskatīja mācību telpas, skolas direktors Georgs Ignatjevs izradīja arī darbnīcas, kurās dažādus arodus apgūst jaunieši ar īpašām vajadzībām. G.Ignatjevs atzina, ka profesijas, koapgūst jaunieši- šuvēji, kokapstrādes speciālisti, pavāri- iri visai pieprasītas darba tirgū.

Ministrei koncertu sniedza skolas vokāli instrumentālais ansamblis pasniedzēja Jura Dervanova vadībā.

Tad I. Šuplinska ieradās Adamovas speciālajā internātpamatskolā, kur direktora vietniece Zigrīda Vasiļkova pastāstīja par skolas specifiku. Tāpat ministre tikās ar pedagogiem, ar kuriem tika pārrunāts Rēzeknes novada pašvaldības 21. februāra domes sēdē pieņemtais lēmums par speciālo internātpamatskolu optimizāciju. Ministre atzina, ka šobrīd ļoti daudzām pašvaldībām ir jāizvērtē skolu tīkls, domājot par kvalitāti. Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs sacīja, ka saskaņā ar likumu izglītības iestādēm nepieciešams  atteikties no specializācijas, un iekļaut audzēkņus parastā skolā.

Vizītes noslēgumā ministre I. Šuplinska piedalījās Rēzeknes novada pašvaldības Jaunatnes gada balvas laureātu apbalvošanas ceremonijā Bērzgales kultūras namā.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Un tas ir sliktāk nekā, ja darbus veiktu kāda Rīgas firma! Sīkāk...
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Cerams ka atticigās iestādes pakratīs kādreiz šo shēmu autorus ar visu komisiju, kas liek parakstus zem tām..... Sīkāk...
Rēķinu apmaksu var atlikt, līgumsodi netiks ieturēti
Kā var būt ,ka siltums strādā ar zaudējumiem????auuuu , kas pa delām...kad samazināsiet tarifu..katli jauni, iekārtas jaunas,, kur ieguvums??? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top