Pirmdiena,
22.jūlijs 2019
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina, Александра, Кирилл, Федор, Панкрат Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknes novadā lemj par speciālo internātpamatskolu optimizāciju

21.02.2019
Rēzeknes novada domes 21. februāra sēdē pieņemts lēmums par Maltas speciālās internātpamatskolas nosaukuma maiņu un par Tiskādu un Adamovas speciālās internātpamatskolas likvidāciju. 

Plānots, ka novadā būs viena speciālā skola - Rēzeknes novada speciālā pamatskola Maltā, savukārt Tiskādos tiks realizētas šīs skolas izglītības programmas, kuras līdz šim tika realizētas abās slēgtajās skolās.

Lai sagatavotu lēmuma projektu, Rēzeknes novada pašvaldība 2018. gada 17. oktobrī izveidoja darba grupu, kura izvērtēja speciālo izglītības iestāžu darbību funkcionālā un finansiālā griezumā, kā arī tika novērtēts katras skolas infrastruktūras stāvoklis.

Šobrīd minētajās skolās kopējais audzēkņu skaits ir 252. Tiskādu speciālajā internātpamatskolā mācās 50 bērni ( 22 bērni ir no Rēzeknes novada, 28 bērni ir no citām pašvaldībām), Adamovas speciālajā internātpamatskolā mācās 72 ( 9 ir no Rēzeknes novada, bet 63 - no citam pašvaldībām), savukārt Maltas speciālajā internātpamatskolā šobrīd ir 128 skolēni ( no Rēzeknes novada ir 22 bērni, no citām pašvaldībām – 59, vēl 47 skolēni ar īpašām vajadzībām apgūst amatus arodklasēs).  Skolu darbību finansē no valsts budžeta proporcionāli audzēkņu skaitam mērķdotācijas formā.

Darba grupa secināja, ka, sarūkot izglītojamo skaitam speciālajās izglītības iestādēs, attiecīgi tiek samazināta mērķdotācija skolu darbībai. Tikai 2019. gada astoņu mēnešu darbam pašvaldības budžetā bija jāparedz papildus 50000 EURO skolu ikdienas uzturēšanai – skolēnu ēdināšanai, algām, apkurei, tehniskajiem izdevumiem.

Atbilstoši spēkā esošajiem normatīviem, no 2020. gada 1. septembra valsts budžetā netiks paredzēts finansējums izglītības programmām, kuras šobrīd realizē Adamovā un Tiskādos.

Novada pašvaldība izstrādā skolu likvidācijas plānu, kurā noteiks ar skolu slēgšanu saistīto darbu realizēšanas laiku un atbildīgās personas. Novada pašvaldības vadība, tiekoties ar visu minēto skolu darbiniekiem, ir izrunājusi reformu nepieciešamību. Skolu kolektīvi izprot optimizācijas nepieciešamību un ir gatavi iesaistīties turpmākajā reorganizācijas procesā.

Tuvākajā laikā tiks izvērtēti risinājumi Adamovas skolas infrastruktūras turpmākai izmantošanai.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
... 22.02.2019 20:42
Kaut kas traks.
Šsssssssss 23.02.2019 16:21
Šsssssss uzvaras gājiens turpinās!
Likvidēt! Optimizēt!
Kad optimizēsiet novada aparātu!??
Doma 26.02.2019 09:18
Šsssssssss 23.02.2019 16:21
Šsssssss uzvaras gājiens turpinās!
Likvidēt! Optimizēt!
Kad optimizēsiet novada aparātu!??
Bet kam vajadzīga skola ar 50 audzēkņiem? Turklāt abas šīs skolas- gan Adamovā, gan Tiskādos- nekādus gaišos prātus neskolo. Nekas vairāk kā slogs nodokļu maksātājiem tās nav.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Vairak ticams butu ja viņa viņu ar kukuli apmierinaja. Kur nu arsts pacientam maksatu absurds. Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Cik tev tas ģestapovietis samaksāja... Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Es par dakteri Tihonovu varu tekt tikai labu kā par speciālistu tā arī par cilvēku.Kad es pagājušajā gadā biju uzņemšanas nodaļa ar smagu sirdslēkmi,dakters izdarīja visu nepieciešamo,bija iejūtīgs un cilvēcīgs. arī procedūru surds pārbaudei viņš veica prasmīgi.'
Varētu būt ka dzejniece nebūdama speciāliste medicīnā nepamatoti uzbruka dakterim. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top