Trešdiena,
3.jūnijs 2020
Vārda dienas: Ineta, Inta, Intra, Константин, Елена Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Kā pareizi šķirot atkritumus pa konteineriem?

01.02.2019
Kur likt spoguļa stiklus, vienreizlietojamos traukus, sulas pakas vai skārdenes? Izrādās, daļai no šiem atkritumu ir vieta šķirošanas konteineros, bet daļa no tiem ir jāizmet kopējā konteinerā. LTV “Rīta panorāma” skaidroja, kā pareizi šķirot atkritumus. 

Arvien vairāk gan daudzdzīvokļu namu pagalmos, gan privātmājās parādās atkritumu šķirošanas konteineri. Tomēr reizēm rodas jautājums, kādus materiālus, kurā konteinerā atļauts izmest.
“Latvijas Zaļā punkta” direktors Kaspars Zakulis skaidroja, ka konteineros stiklam, kuram virsū ir zīmējums ar burkām un pudelēm, var mest iekšā stikla iepakojumu. :

“Šeit nav glāzes, šeit nav vāzes, šeit nav spoguļi, šeit nav logu stikli. Šeit ir tikai un vienīgi burkas un pudeles. Respektīvi, stikla iepakojums,” skaidroja Zakulis.

Pudelei, kas veidota no māla, šādā konteinerā nav īstā vieta.

Izmetot burciņas un pudeles, vajadzētu noskrūvēt vāciņus un korķīšus. Un nav jāuztraucas, ka pudeles konteinerā saplīst.

“Neskatāmies, lai plīst. Lauskas sakrītas, un jūs varat vairāk stikla salikt. Pudeles lai plīst. Tas ir ļoti labi. Tās tāpat beigās ir jāsaplēš, lai laistu krāsnī iekšā,” skaidroja Zakulis.

Nākamais konteiners – papīram un kartonam.

Taja var mest arī kaut kādus iepakojumus, kuros bijušas ķīmiskas vielas, piemēram, pulveris, jo iepakojums ir papīrs vai kartons, tas ir tukšs. “Ja tur nekā iekšā nav, tad vislabākais būtu saplacināt, un tas iet iekšā,” skaidroja Zakulis.

Tāpat šādos konteineros var mest, piemēram, piena vai kefīra iepakojumus, pirms tam noņemot korķīti un saplacinot.

Tas, ka uz iepakojuma ir neliela korķa vītnes plastmasas daļiņa, nav nekas briesmīgs, “šī daļiņa, kad izšķīdinās papīru, nonāks nost un tiks filtros noķerta”, stāstīja Zakulis.

Šajā konteinerā var mest arī sulas pakas.

Un visbeidzot konteiners plastmasas iepakojumam. Un uzsvars ir uz vārdu “iepakojums”, jo, piemēram, vienreiz lietojamie trauki šobrīd jāliek pie sadzīves atkritumiem.

Konteineros plastmasai, protams, var mest plastmasas pudeles. Tās arī vajadzētu saplacināt, un tad uzlikt korķīti. Arī plastmasas maisiņus un kastītes var mest šādā konteinerā.

Arī skārda bundžas var likt pie vieglā plastmasas iepakojuma, jo to uz šķirošanas līnijas varēs nošķirot.    Arī metāla vāciņus no burkām var likt pie vieglā iepakojuma, to atšķiros “ar magnētu, paņems un izraus laukā”, stāstīja Zakulis.

Viņš stāstīja arī, ka “tagad pēc jaunās modes” plastmasas un papīra konteineri tiek apvienoti vienā, kas “saucās vieglais iepakojums, mēs varam likt kopā plastmasu, papīru un metāla iepakojumu”.

Tikmēr šokolādes iesaiņojumu labāk mest kopējā konteinerā, tāpat zobu pastas tūbiņas un kafijas kapsulas.

Visus sašķirotos iepakojumus pirms tam vajadzētu izskalot ar ūdeni un nemest krējumu vai biezpienu plastmasas konteinerā.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs saņemat valsts pabalstus, saistībā ar COVID 19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Kultūras krācēs” (29.05.2020)
Jā, vajag raidījumu par to, kā krievi kopā ar vāciešiem 1939.gadā uzsāka 2.Pasaules karu, vēlāk krievi sastrīdējās ar vāciešiem, sāka savstarpēji karot un beigās krievi, ar ASV un daudzu valstu materiālo palīdzību, pašu izraisītajā karā uzvarēja? Sīkāk...
Rēzeknes slitumtīkli 2019. gadā: rekordzema peļņa
Doma nav slikta,jo faktiskā peļņa ir +175 tūkstoši. Un vēl. Priekš kam un kāpēc siltumtīkliem ir administratīvais personāls, ja parādu piedziņai tiek piesaistītas citas firmas. Vai tiešām siltumtīklu personāls tik ... neizglītots, ka nemāk uzrakstīt prasības pieteikumu zaudējumu piedziņai!? Protams, ja siltumtīklu radi, draugi vai paziņas arī grib nopelnīt, kāpēc nedot iespēju, nabagi samaksās arī šos tēriņus. Sīkāk...
“Kultūras krācēs” (29.05.2020)
Viņam "deņj pobedi" tagad visu vasaru un vēl rudenī, bez raidījumiem par to nekādi nevar... Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top