Pirmdiena,
6.jūlijs 2020
Vārda dienas: Anrijs, Arkādijs, Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

ATV skolēni paudīs viedokli par gaidāmajām ES vēlēšanām

16.01.2019
Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas locekle Baiba Miltoviča 17. janvārī ieradīsies Rēzeknē, lai Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnus sagatavotu jaunatnes plenārsesijai “#YEYSturns10: balsojiet par nākotni!”, kas 21. un 22. martā notiks Briselē. 

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola
, kas atrodas Rēzeknē, ir viena no trīsdesmit trim Eiropas skolām, kuru skolēnimartā ieradīsies Briselē, lai paustu savu viedokli, cerības un vēlmes attiecībā uz gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Skolēni nāks klajā ar trim priekšlikumiem saistībā ar viņu paaudzei svarīgākajiem jautājumiem, kas Eiropas Parlamentam būtu jārisina prioritārā kārtā. Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK) nodrošinās, ka šie priekšlikumi nonāk pie likumdevējiem.
 
Baiba Miltoviča palīdzēs 16 līdz 18 gadus vecajiem skolēniem sagatavoties martā gaidāmajai sanāksmei, kas notiks Briselē. Skolēni būs gatavi dalīties ar idejām par Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019. gadā un atbildēt uz konkrētiem jautājumiem, kam ir būtiska nozīme:
 
·         Kas, jūsuprāt, būtu jādara, lai palielinātu vēlētāju līdzdalību Eiropas Parlamenta vēlēšanās?
·         Kā mēs turpmāk varam stiprināt pārstāvības demokrātiju?
·         Kādi politiskās aktivitātes veidi pastāv līdztekus Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un kā jūs tajos iesaistītos?
 
Plenārsesijas “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi” laikā dalībnieki balsos par trim priekšlikumiem, ko Eiropas Parlaments varētu ņemt vērā savā Eiropas vēlēšanu kampaņā.
 
Vispārīga informācija

Pēc nejaušības principa elektroniski veicot atlasi, tika izvēlētas 33 skolas, kas piedalīsies šajā iniciatīvā. Tajā iesaistīsies pa vienai skolai no 28 ES dalībvalstīm un piecām kandidātvalstīm (Albānijas, bijušās Dienvidslāvijas Maķedonijas Republikas, Melnkalnes, Serbijas un Turcijas). Iniciatīvai atzīmējot 10. gadskārtu, tika saņemts līdz šim vislielākais pieteikumu skaits, proti, 1038 pieteikumi.
 
Pasākums “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi!”, ko organizē Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja — pilsoniskās sabiedrības viedokļa paudēja Eiropas līmenī —, ir svarīgākais jauniešiem paredzētais Komitejas pasākums.
 
Ar šo iniciatīvu EESK vēlas nodrošināt, ka jaunās paaudzes domas, pieredze un idejas tiek ņemtas vērā ES politikas veidošanā.
 
Sīkāka informācija par 2019. gada pasākumu “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi!” ir pieejama pasākuma oficiālajā mājaslapā, un 2018. gadā notikušā pasākuma video ir pieejams šeit.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 5
Aptauja
Vai Jūs atļaujaties peldēt, atrodoties alkohola reibumā?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Pilnīgs "bezpridzeļs"!!! Kādi pie velna perdeļi šito joku sastādīja??? Sīkāk...
Pēc karjeras ārzemēs gaida patīkama ziņa - nodokļu atmaksa
Visi, saka ka jāvēršas pie speciālista, bet kura iestāde Latvijā nodarbojas ar šo procesu? Sīkāk...
Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē: Dome ievieš jaunus grozījumus
Izskatās ka paris punkti ir ielikti bez lielas domāšanas. Kurš sastādija šito sarakstu??? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top