Trešdiena,
24.jūlijs 2019
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Ольга, Ефимия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

ATV skolēni paudīs viedokli par gaidāmajām ES vēlēšanām

16.01.2019
Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas locekle Baiba Miltoviča 17. janvārī ieradīsies Rēzeknē, lai Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnus sagatavotu jaunatnes plenārsesijai “#YEYSturns10: balsojiet par nākotni!”, kas 21. un 22. martā notiks Briselē. 

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola
, kas atrodas Rēzeknē, ir viena no trīsdesmit trim Eiropas skolām, kuru skolēnimartā ieradīsies Briselē, lai paustu savu viedokli, cerības un vēlmes attiecībā uz gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Skolēni nāks klajā ar trim priekšlikumiem saistībā ar viņu paaudzei svarīgākajiem jautājumiem, kas Eiropas Parlamentam būtu jārisina prioritārā kārtā. Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK) nodrošinās, ka šie priekšlikumi nonāk pie likumdevējiem.
 
Baiba Miltoviča palīdzēs 16 līdz 18 gadus vecajiem skolēniem sagatavoties martā gaidāmajai sanāksmei, kas notiks Briselē. Skolēni būs gatavi dalīties ar idejām par Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019. gadā un atbildēt uz konkrētiem jautājumiem, kam ir būtiska nozīme:
 
·         Kas, jūsuprāt, būtu jādara, lai palielinātu vēlētāju līdzdalību Eiropas Parlamenta vēlēšanās?
·         Kā mēs turpmāk varam stiprināt pārstāvības demokrātiju?
·         Kādi politiskās aktivitātes veidi pastāv līdztekus Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un kā jūs tajos iesaistītos?
 
Plenārsesijas “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi” laikā dalībnieki balsos par trim priekšlikumiem, ko Eiropas Parlaments varētu ņemt vērā savā Eiropas vēlēšanu kampaņā.
 
Vispārīga informācija

Pēc nejaušības principa elektroniski veicot atlasi, tika izvēlētas 33 skolas, kas piedalīsies šajā iniciatīvā. Tajā iesaistīsies pa vienai skolai no 28 ES dalībvalstīm un piecām kandidātvalstīm (Albānijas, bijušās Dienvidslāvijas Maķedonijas Republikas, Melnkalnes, Serbijas un Turcijas). Iniciatīvai atzīmējot 10. gadskārtu, tika saņemts līdz šim vislielākais pieteikumu skaits, proti, 1038 pieteikumi.
 
Pasākums “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi!”, ko organizē Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja — pilsoniskās sabiedrības viedokļa paudēja Eiropas līmenī —, ir svarīgākais jauniešiem paredzētais Komitejas pasākums.
 
Ar šo iniciatīvu EESK vēlas nodrošināt, ka jaunās paaudzes domas, pieredze un idejas tiek ņemtas vērā ES politikas veidošanā.
 
Sīkāka informācija par 2019. gada pasākumu “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi!” ir pieejama pasākuma oficiālajā mājaslapā, un 2018. gadā notikušā pasākuma video ir pieejams šeit.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Ārsts Georgijs Tihonovs atstādināts no darba Rēzeknes slimnīcā
Tur vēl veselu rindu vajadzētu atstādināt - nepatīk savs darbs, maza alga, taisiet privātpraksi, nevis pazemojiet cilvēkus! Četri gadi pagājuši vēl nevar iztiesāt iepriekšējo cilvēka novešanu līdz letālam iznākumam, kauns atbildīgajām iestādēm. Gaida kamēr sāksies linča tiesas? Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Visīstākais stulbums!!! Gribētos redzēt šo "gudro" personu, kura izdomāja šo sistēmu!
Bet mūsu mēra kungs pat reportierim neko nespēj atbildēt par šo visu, nemaz nerunājot, ka tāds cilvēks ir pilsētas saimnieks! KAUNS par mūsu pilsētu!!!! Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Mēs arī ar to sastapamies.Viņš visus sūta ārstēties pie ģimenes ārsta.Lai gan smagā HOPS formā vajadzētu hospitalizēt lai naņemt slimības обострение vajadzētu stacionārā. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top