Pirmdiena,
6.aprīlis 2020
Vārda dienas: Dzinta, Filips, Vīlips, Zinta, Артем, Захар, Петро, Яков Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

ATV skolēni paudīs viedokli par gaidāmajām ES vēlēšanām

16.01.2019
Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas locekle Baiba Miltoviča 17. janvārī ieradīsies Rēzeknē, lai Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas skolēnus sagatavotu jaunatnes plenārsesijai “#YEYSturns10: balsojiet par nākotni!”, kas 21. un 22. martā notiks Briselē. 

Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola
, kas atrodas Rēzeknē, ir viena no trīsdesmit trim Eiropas skolām, kuru skolēnimartā ieradīsies Briselē, lai paustu savu viedokli, cerības un vēlmes attiecībā uz gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Skolēni nāks klajā ar trim priekšlikumiem saistībā ar viņu paaudzei svarīgākajiem jautājumiem, kas Eiropas Parlamentam būtu jārisina prioritārā kārtā. Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK) nodrošinās, ka šie priekšlikumi nonāk pie likumdevējiem.
 
Baiba Miltoviča palīdzēs 16 līdz 18 gadus vecajiem skolēniem sagatavoties martā gaidāmajai sanāksmei, kas notiks Briselē. Skolēni būs gatavi dalīties ar idejām par Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019. gadā un atbildēt uz konkrētiem jautājumiem, kam ir būtiska nozīme:
 
·         Kas, jūsuprāt, būtu jādara, lai palielinātu vēlētāju līdzdalību Eiropas Parlamenta vēlēšanās?
·         Kā mēs turpmāk varam stiprināt pārstāvības demokrātiju?
·         Kādi politiskās aktivitātes veidi pastāv līdztekus Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un kā jūs tajos iesaistītos?
 
Plenārsesijas “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi” laikā dalībnieki balsos par trim priekšlikumiem, ko Eiropas Parlaments varētu ņemt vērā savā Eiropas vēlēšanu kampaņā.
 
Vispārīga informācija

Pēc nejaušības principa elektroniski veicot atlasi, tika izvēlētas 33 skolas, kas piedalīsies šajā iniciatīvā. Tajā iesaistīsies pa vienai skolai no 28 ES dalībvalstīm un piecām kandidātvalstīm (Albānijas, bijušās Dienvidslāvijas Maķedonijas Republikas, Melnkalnes, Serbijas un Turcijas). Iniciatīvai atzīmējot 10. gadskārtu, tika saņemts līdz šim vislielākais pieteikumu skaits, proti, 1038 pieteikumi.
 
Pasākums “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi!”, ko organizē Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja — pilsoniskās sabiedrības viedokļa paudēja Eiropas līmenī —, ir svarīgākais jauniešiem paredzētais Komitejas pasākums.
 
Ar šo iniciatīvu EESK vēlas nodrošināt, ka jaunās paaudzes domas, pieredze un idejas tiek ņemtas vērā ES politikas veidošanā.
 
Sīkāka informācija par 2019. gada pasākumu “Jūsu Eiropa, jūsu lēmumi!” ir pieejama pasākuma oficiālajā mājaslapā, un 2018. gadā notikušā pasākuma video ir pieejams šeit.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Latvijā nomirusi sirmgalve, kurai bija Covid-19
ha-ha- nekāda korona viņai nebija, 99 gadi Sīkāk...
Rēzeknes domei ir 64 000 eiro “Open place” rīkošanai
Ārpus savas "derevņas" kino festivāls nevienam nav zināms, pat ne Latgales līmenī. Šķiet, ka neko vairāk par izbraukuma plezīru dažiem Krievijas artistiem un kopēju fotosesiju vietējiem zīmuļiem tas nenozīmē. Ja mūsu varasvīri tā mīl kino, vai nebūtu labāk organizēt izklaides pasākumus pašmāju - Latvijas kino un teātra personībām, kuras šobrīd nedzīvo spoži? Sīkāk...
Daugavpils mērs Elksniņš plāno veidot savu organizāciju
Atradies politikas jauneklis. Kā tomēr derētu 34.gada variants, lai noliktu pie vietas anarhistus, kuri sevi dēvē par demokrātiem. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top