Trešdiena,
1.aprīlis 2020
Vārda dienas: Dagne, Dagnis, Иннокентий, Дарья, Клавдий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas ēkas pārbūves darbi nesākas kā plānots

03.01.2019
Rēzeknē, sākoties jaunajam mācību gadam, divas skolas uz remondarbu laiku tika slēgtas, lai veiktu tajās vērienīgu renovāciju. Kopumā vairāk nekā 850 audzēkņiem mācību process tika pārkārtots citās pilsētas izglītības iestādēs, būvdarbi gan abās skolās nesākās kā plānots. Rēzeknes 2.vidusskolā būvnieki uzsāka darbu septembrī, taču Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas ēkas pārbūves darbi kavējās visu mācību semestri, būvnieks tika noskaidrots vien aizvadītā gada decembrī, vairākus mēnešus skolas ēka stāvēja tukša, raksta portālā Lsm.lv.

Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijā janvāra pirmajā darba dienā pie skolas būvniekus vēl nemana. Ģimnāzijā veikt būvdarbus piedāvājumus iesniedza trīs pretendenti. Iepirkuma procesa izvērtēšana notika tik ilgi, jo vairākkārtīgi tika pieprasīti paskaidrojumi vērtējot gan tehnisko piedāvājumu, gan kvalifikācijas atbilstību. Visu izvērtējot par uzvarētāju iepirkumā kļuva SIA “Latvijas energoceltnieks”.

“4.decembrī bija noslēgts līgums ar “Latvijas energoceltnieku”, kuri ar jauno gadu janvāra sākumā sāks remontdarbus arī ģimnāzijā, mēs esam priecīgi, ka tagad beidzot tie darbi ir sākti, no mūsu puses gatavībā jau bija sen, bet diemžēl ar iepirkumiem mēdz tā būt, ka šis process ievelkas”, atzīst Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs.

Iepirkumam ievelkoties, ģimnāzijas telpas stāvēja tukšas, šīs skolas skolēniem mācību process tika pārcelts, sākoties pirmajam septembrim, uz 4.vidusskolu.

“Protams, mēs bijām ļoti optimistiski noskaņoti un jau vasarā pārvācāmies visi, jo projekts bija gatavs un varēja cerēt, ka vasarā sāksies darbi, tāpēc mēs rīkojāmies operatīvi un viss tika izcelts laukā un pārnests uz 4. vidusskolu, bet, kā izrādījās, mums vesels pusgads pa tukšo, līdz jaunajam gadam varējām mācīties tajās telpās”, atzīst Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings.

Rēzeknes 2. vidusskolas skolēni sadalīti pa trim skolām. Lai gan tās ir neērtības, sūdzību neesot, tomēr ir jārēķinās, ka tas ir pagaidu variants, jo šādā kārtībā mācību process notiek saspiestībā. Abu skolu vērienīgā renovācija paredz ēku siltināšanu, jaunas siltumapgādes un ventilācijas sistēmas izveidi, sporta infrastruktūras atjaunošanu, jaunu dabaszinātņu un matemātikas kabinetu iekārtošanu, jauna aprīkojuma un mēbeļu iegādi.

“Tagad ir uzņemts virziens uz jaunu izglītības saturu, kas tiks balstīts uz jēgpilnu izglītību, balstīts uz kompetencēm, ļoti labi, ka šis te projekts sakrīt arī ar skolu modernizācijas projektu, jo daudzas lietas tiks iedzīvinātas šajās izglītības iestādēs gan moderni transformējami kabineti, kad mēs varēsim viņus ļoti viegli pielāgot pāru grupu darbiem, transformēt par tādu vidi, kur var normāli pēc jaunajiem standartiem un jaunām metodēm apgūt priekšmetus, arī tādas iespējas dabā mācīties, būs arī tehniski tas viss aprīkots, jaunas tehnoloģijas, kā mēs runājām ar ministrijas ierēdņiem, ka piegādās it tehnoloģijas, ka tām jābūt nevis šodienai, bet rītdienai”, norāda Arnolds Drelings.

Jāteic, iepirkuma procedūras laikā arī darbu summa abās skolās kļuva lielāka. Ģimnāzijā prognozētā līguma summa pieauga par miljonu, sasniedzot 7 miljonus 494 tūkstošus eiro, savukārt Rēzeknes 2.vidusskolā plānoto 2,9 miljonu eiro vietā galīgā līgumcena pieauga līdz 3 miljoniem 45 tūkstošiem, šajā skolā darbus veic būvfirma SIA “Latgalija”. To, vai būvfirmām izdosies darbus pabeigt līdz jaunajam mācību gadam, lai skolēniem nenāktos mācības turpināt citu skolu telpās, rādīs laiks.

“2.vidusskolā ir vienošanās ar būvniekiem, ka plānots pabeigt 2.vidusskolas remontdarbus līdz 1.septembrim, lai pirmajā septembrī var atsākt mācības normālā procesā, savukārt ģimnāzijā skaidrs, ka centīsimies pēc iespējas ātrāk remondarbus veikt un kaut kādā veidā virzīt, lai nākamgad varētu skolēni mācīties, bet negribas nekādus solījumus vai konkrētus darbus nosaukt, līgumā minētais termiņš ir 12 mēneši kopš būvdarbu uzsākšanas”, stāsta Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis Kārlis Pozņakovs.

Rēzeknē uz abu renovēto skolu bāzes paredzēts izveidot reģionālas un valstiskas nozīmes izglītības centrus ar modernu infrastruktūru un maksimāli piepildītām vidusskolas klasēm.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
!!! 03.01.2019 09:40
Nu nu, dzīvosim, redzēsim...:D:D
***** 03.01.2019 12:49
Cienījamie portāla veidotāji, Tas ka Jūs izdzēsāt nevēlamu komentāru ar virkni jautājumu pilsētas vadībai lietas būtību nemaina, Jautājumi pilsētniekiem sakrājušies un paliek,Divkosība un laipošana diemžēl šādās lietās neder,Ja pacēlāt problēmu ,tad vismaz atrodiet sevī spēkus vispusīgi paanalizēt tās būtību un sekas un izprast to līdz galam.Gribās būt labiem un pūkainiem - rakstiet laika prognozes un par kultūras un sporta aktivitātēmu pilsētā. šeit diemžēl ar viduscelu tā ir, kā ir-.respekts zudis,
??? 03.01.2019 13:34
***** 03.01.2019 12:49
Cienījamie portāla veidotāji, Tas ka Jūs izdzēsāt nevēlamu komentāru ar virkni jautājumu pilsētas vadībai lietas būtību nemaina, Jautājumi pilsētniekiem sakrājušies un paliek,Divkosība un laipošana diemžēl šādās lietās neder,Ja pacēlāt problēmu ,tad vismaz atrodiet sevī spēkus vispusīgi paanalizēt tās būtību un sekas un izprast to līdz galam.Gribās būt labiem un pūkainiem - rakstiet laika prognozes un par kultūras un sporta aktivitātēmu pilsētā. šeit diemžēl ar viduscelu tā ir, kā ir-.respekts zudis,
Tad rakstiet atkārtoti savu komentāru. Kur problēma?
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Kovšu ezerā turpinās būvdarbi
Tas ir labi ka ir darbs. Tikai viss labums no firmas darba aiziet uz krievzemi. Spriežot pēc nosaukuma, firma reģistrēta Sebežā, Ostrovā vai kur, tikai ne Latvijā. LATGALIJA Sīkāk...
Latvijā Covid-19 apstiprina vēl 22 cilvēkiem, kopā 398 saslimušie
Kurš pilsētā kontrolē pusaudžu pulcēšanās vietas pie Rēzeknes augstskolas, lai iegriežas tās pagalmā vakara un nakts stundās. Pusaudžu bars, mūzika un skaļa bļaustīšanās. Sīkāk...
Rēzeknē izveidots Covid-19 analīžu nodošanas punkts
Tad iedod man arī zirgu. Izskatās, ka tev daudz tādu :DD Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top