Ceturtdiena,
21.marts 2019
Vārda dienas: Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Лазарь, Афанасий, Панас Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Sociālā dienesta maksas pakalpojumi kļūs dārgāki

03.12.2018
23. novembrī pilsētas domes sēdē tika apstiprināti grozījumi pārvaldes „Sociālais dienests” maksas pakalpojumu cenrādī, raksta pašvaldības izdevumā.

Vairāki pakalpojumi, kas saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem netiek definēti kā sociālie, kļuva dārgāki. Jāatzīmē, ka pakalpojuma cena nepaaugstinājās, bet tai tika pievienots PVN (21%), jo pārvalde „Sociālais dienests” kļuvusi par pievienotās vērtības nodokļa maksātāju.

Piemēram, runa ir par ēdināšanas pakalpojumiem pārvaldes struktūrvienību viesiem (īpaša ēdienkarte), transporta izmantošanas pakalpojumiem Latvijas teritorijā, atskurbtuves pakalpojumam (teiksim, līdz šim tas maksāja 4,50 eiro stundā, savukārt no 2019. gada 1. Janvāra tā cena būs 5,45 eiro stundā ar PVN).

Par spīti tam, ka pārsvarā pakalpojumu, kas tiek klasificēti kā sociālie, vērtība saskaņā ar normatīvajiem aktiem paliek nemainīga, dažas vērā ņemamas atšķirības tomēr ir: sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojums Pensionāru sociālo pakalpojumu centrā un aprūpe mājās.

Sākot ar jauno gadu, pansionāta pakalpojuma cena pilngadīgām personām palielināsies no 434,11 līdz 449,92 eiro mēnesī.

Sociālās rehabilitācijas pakalpojums pansionātā Rēzeknē deklarētām pilngadīgām personām ar funkciju traucējumiem paliek bez maksas, savukārt ārpus Rēzeknes deklarētajiem pakalpojuma vērtība ir 293,64 eiro, tāpat kā līdz šim.

Būtiski pārstrādāta Aprūpes mājās biroja pakalpojumu sadaļa.

Paliek četri aprūpes līmeņi, taču klienti turpmāk tiks iedalīti tādos, kuru mēneša ienākumi nepārsniedz valstī noteikto minimālo mēnešalgu, un tādos, kuru ienākumi ir lielāki par minimālo algu.

Personām, kuru mēneša ienākumi ir mazāki par 430 eiro, maksa par aprūpes mājās pakalpojumu vidēji paaugstināsies par 9,06 procentiem:

1. līmenis – 9,60 eiro mēnesī (līdz šim 8,80 eiro), 2. līmenis – 14,40 eiro mēnesī (līdz šim 13,20 eiro), 3. līmenis – 19,20 eiro mēnesī (17,60 eiro), 4. līmenis – 2,75 eiro stundā (līdz šim 2,50 eiro stundā).

Cenu palielināšana ir saistīta ar lielām pakalpojuma izmaksām gan saimnieciskajā, gan administratīvajā ziņā.

No aprūpes mājās biroja klientiem, kuru mēneša ienākumi pārsniedz 430 eiro, tiks iekasēta pilna pakalpojuma vērtība: 1. līmenis – 72,32 eiro mēnesī, 2. līmenis – 113,52 eiro mēnesī, 3. līmenis – 144 eiro mēnesī, 4. līmenis – 4,09 eiro stundā.

Parasti šīs kategorijas klienti līdz ar citiem ieņēmumiem saņem speciālo valsts pabalstu (213,43 eiro mēnesī), kas ir domāts šādu pakalpojumu apmaksai. No 145 Aprūpes mājās biroja klientiem šai kategorijai atbilst 21 cilvēks.

Visi grozījumi un izmaiņas stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī.Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes atskurbtuvē nedēļas laika nonāk 16 cilvēki.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs interesējaties par pilsētas politisko dzīvi?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Skolotāju algām atrasti 1,7 miljoni eiro
No rubrikas: kad mēs augām. Vienā telpā, viens skolotājs mācīja 1-3 (2-4) klasi apm.25-30 skolniekus. Tikai 5. klasē bija priekšmetu skolotāji. Kuri gribēja mācīties, iemācījās. Vai tiešām tagad skolotāji tik mazgudri, ja nepārzina visus priekšmetus 3 (4) klases līmenī? Tad jau vajadzēs personālos skolotājus. Sīkāk...
Skolotāju algām atrasti 1,7 miljoni eiro
TIEM KAS NEDARA NEKO,UN MOKA BĒRNU.JO PAR SKOLOTĀJIM TOS VAR NOSAUKT LABI, KA DIVUS NO 100,PĀREJI PSIKPPĀTI ,ATROD NAUDU!ŠAUSMAS!!!!!!!!!!1 Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top