Piektdiena,
3.aprīlis 2020
Vārda dienas: Daira, Dairis, Хома, Кирилл, ЯКОВ Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Pasniegti Rēzeknē novada atzinības raksti

22.11.2018
Sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, svinīgā sarīkojumā 17. novembrī Latgales vēstniecībā GORS tika pasniegts Rēzeknē novada augstākais apbalvojums – Atzinības raksts. To šogad par īpašiem nopelniem Rēzeknes novada attīstībā saņēma 20 iedzīvotāji, kuru profesionalitāte, godprātība, radošums un aktivitāte ir balsts Latvijas valsts izaugsmei un labklājībai. Lai pasvītrotu šīs jubilejas nozīmību, īpaši tika sumināti novadnieki, kas aktīvi piedalījās valsts tapšanā un veidošanā, tostarp Latvijas Tautas frontes un 1991. gada barikāžu dalībnieki, kā arī tie, kuri šobrīd sniedz nozīmīgu ieguldījumu tautsaimniecības, izglītības, kultūras u.c. jomās.

Atzinības rakstu saņēma pensionēta skolotāja, sabiedriskā darbiniece Anna Babre, pensionārs, zemnieks Ernests Klīdzējs, ārsts, grupas “Helsinki-86” dalībnieks, viens no Latvijas Tautas frontes dibinātājiem Juris Galerijs Vidiņš, Dricānu pagasta zemnieks Andris Eriņš, Stružānu pagasta pensionāre Zinaīda Deksne, Zemessardzes 32. Kājnieku bataljona Veterānu apvienības priekšnieks Antons Cauņa, Latvijas armijas virsnieks Staņislavs Leimanis, Bērzgales pagasta šoferis Arturs Gailums, bijušais Ilzeskalna pagasta padomes priekšsēdētājs, pagasta šoferis Juris Gailums, Kaunatas pagasta konsultatīvās padomes loceklis Arturs Baltiņš, SIA “Avikon” automobiļu, traktortehnikas vadītājs Vladislavs Tarvids, Tiskādu vidusskolas laborants, elektriķis, Tiskādu vecticībnieku draudzes priekšsēdētājs Viktors Šcerbakovs, Maltas bērnu un jauniešu centra vadītāja Vija Daņilova, Kaunatas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja un folkloras kopu vadītāja Sandra Viša, Gaigalavas pamatskolas direktore Ināra Ūsīte, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras Latgales nodaļas vadītāja, vecākā eksperte ģeoinformācijas pakalpojumu attīstības jautājumos Andra Zubko- Melne, uzņēmēja, tūrisma informācijas speciāliste Ligita Harčevska, Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnesis Valerijans Jonikāns, akciju sabiedrības “Latvijas valsts finieris” padomes loceklis Jānis Staris, dzejniece, publiciste, aktīva sabiedriska darbiniece Anna Rancāne.

Uzrunājot pasākuma dalībniekus, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs uzsvēra Latvijas tautas vienotības ideju: “Rīkojot mūsu pasākumu Rēzeknē, mēs izpildām to, kas rakstīts uz Māras pieminekļa – esam vienoti Latvijai un parādām, ka Latvijai ir nākotne. Runājot par vērtībām, kas noteica Latviju šajos 100 gados, tās ir trīs – sapņi, iespējas un drosme. Šīs trīs lietas apvienojumā ved uz veiksmi. Mums jābūt drosmīgiem un uzņēmīgiem. Es vēlu ģimenisku laimi un labklājību! Es esmu latvietis, es esmu Latvija!”

Pirmā saņemt Atzinības rakstu tika uzaicināta Anna Babre no Maltas, kura bija ļoti aizkustināta, ka viņas darbība neatkarības atjaunošanā nav aizmirsta: “No tās grupas, kura darbojās Maltā Atmodas laikā, esmu palikusi tikai viena no trīsdesmit. Arī mani draugi šodien būtu lepni, ka varam tik skaistā pilī runāt un būt brīvi! Lepojos ar saviem septiņiem mazmazbērniem un to, ka arī mani bērni šobrīd var dzīvot brīvā valstī. Es novēlu, lai mūsu Latvijai ir tikai saulaini un silti rīti ieejot, otrajā gadu simtā.”

Laureātu godināšana izvērtās emocionāla un sirsnīga, jo katrs pateica kādu vārdu, dalījās atmiņās un novēlējumos Latvijai.

Ernests Klīdzējs: “Latvijai 100 gadi un es esmu tikai desmit ar pusi gadus jaunāks. Esmu kopā audzis ar Latviju un izdzīvojis gan baltās, gan nebaltās dienas, visu mūžu esmu strādājis kopā ar Latviju. Par to tev paldies Latvija, ka tu esi un būsi mūžīgi. Tev mūžam dzīvot Latvija!”

Juris Galerijs Vidiņš: “Mana dzīve ir ļoti laimīga, jo esmu dzimis neatkarīgā Latvijā. Es esmu ļoti pateicīgs visiem Rēzeknes novada cilvēkiem, kuri man palīdzēja uzcelt Rēzeknes slimnīcu. Kad atgriezos Latvijā no Sibīrijas un sāku studēt Rīgas medicīnas institūcijā, bija cerība, ka Latvija atgūs savu neatkarību. Es esmu laimīgs, ka šis sapnis ir piepildījies. Es ticu, ka mūsu jaunatne darīs visu, lai mēs nekad nezaudētu Latviju.”

Andris Eriņš: “Es nenožēloju neko, ko esmu darījis. Es varu lepoties ar savu ģimeni, ar saviem bērniem tieši tāpat, kā viņi lepojas ar saviem vecākiem. Varu apliecināt, ka mēs turpināsim Latviju gan nākošajās paaudzēs, gan savos darbos, jo 200 ha sakoptas zemes un meži, tas ir mūsu ikdienas darbs.”

Arturs Gailums: “Mums ir viens liels trūkums – mēs protam saliedēties un vienoties tikai smagos brīžos. Es novēlu Latvijai un mums katram, lai mēs prastu saprasties un spētu saliedēties arī ikdienā!”

Ināra Ūsīte: “Latvija esam mēs katrs, mūsu ģimene, mūsu vecāki, vecvecāki. Valsts, kuru piepildām. Un šodien, Latvijas simtgadē mums visiem dzīvot brīvā Latvijā. Saules mūžu Latvijai!”

Andra Zubko-Melne: “Latvijai gribu novēlēt, lai tā uzplaukst. Ja mēs katrs izdarīsim mazliet vairāk, kā mums liek, tad arī Latvijai būs saules mūžs.”

Anna Rancāne: “Šodien mēs svinam ne tik daudz Latvijas simtgadi kā faktu, mēs svinam ceļu. Mēs svinam ceļu, kas ir bijis līdz šai dienai, pa kuru ir gājuši mūsu tēvi un vectēvi, un vēl vairāk mēs svinam to ceļu, pa kuru ies mūsu bērni, mazbērni. Ceļi, tā ir ne tikai valsts asinsrite, tā ir vēstures asinsrite. Mēs nedrīkstam nevienu ceļa biedru atstumt, jo katras valsts būtība ir cilvēcība.”

Pasākuma laikā Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra pasniedza Izglītības ministrijas Atzinības rakstus pedagogiem. Rakstus saņēma Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors Edmunds Teirumnieks, Nautrēnu vidusskolas direktore Anita Ludborža, Makašānu Lūcijas Rancānes Amatu vidusskolas direktore Gundega Rancāne.

Kā parasti, pretendentus Atzinības rakstiem varēja iesniegt Rēzeknes novada pagastu pārvaldes, Rēzeknes novada domes deputāti, novada pašvaldības izpilddirektors, pašvaldības administrācijas nodaļu vadītāji, pašvaldības iestāžu vadītāji, pašvaldības kapitālsabiedrību valdes locekļi, Rēzeknes novada uzņēmēju konsultatīvā padome, kā arī pagasta iedzīvotāju konsultatīvās padomes. Šogad apbalvojumiem bija pieteikti 33 Rēzeknes novada iedzīvotāji. Iesniegtos pieteikumus vērtēja ar Rēzeknes novada domes lēmumu izveidotā Apbalvošanas komisija.

Kopā ar Atzinības rakstiem tika pasniegtas arī Latvijas Bankas kolekcijas sudraba monētas “Saules mūžu Latvijai”. Svinīgajā koncertā klātesošie varēja iziet caur Rēzeknes novada vēstures notikumu līkločiem, noklausīties Rēzeknes novada pašdarbības kolektīvu sniegumu, bet īpašie viesi šogad bija 2018. gada Lielās mūzikas balvas laureāte klavesīniste Ieva Saliete, grupa “Rūnas” un Arnis Stepiņš (marimbas solo).


Teksts- Diāna Selecka, Kristiāna Valeniece
Andreja Vasjukeviča foto


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknē 2019. gadā mirstība divreiz augstāka nekā dzimstība.
Apspriest 1
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
“Ģimenes uzņēmums” atkal saņem Rēzeknes domes pasūtījumu
Cerams ka atticigās iestādes pakratīs kādreiz šo shēmu autorus ar visu komisiju, kas liek parakstus zem tām..... Sīkāk...
Rēķinu apmaksu var atlikt, līgumsodi netiks ieturēti
Kā var būt ,ka siltums strādā ar zaudējumiem????auuuu , kas pa delām...kad samazināsiet tarifu..katli jauni, iekārtas jaunas,, kur ieguvums??? Sīkāk...
Rēķinu apmaksu var atlikt, līgumsodi netiks ieturēti
Protams, ka var atlikt. Tik siltā ziemā "Siltums" uzvārījās piestādot rēķinus it kā ārā būtu -40, bet karstā ūdens vados nez kāpēc savairojās leģionellas (tātad ūdens temperetūra bija zemāka par noteikto)! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top