Otrdiena,
26.maijs 2020
Vārda dienas: Eduards, Edvards, Varis, Александр, Макар Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Par alimentu nemaksāšanu policijā šogad 160 iesniegumi

17.10.2018
Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija šogad ar vairāk nekā 160 iesniegumiem vērsusies policijā par alimentu nemaksāšanu. Turklāt paredzēts noslēgt fonda administrācijas un policijas sadarbības līgumu, lai izveidotu sistemātisku praksi šajās lietās, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja fonda administrācijas vadītājs Edgars Līcītis.

Aizvien nepilni 40 tūkstoši cilvēku cenšas izvairīties no uzturlīdzekļu nemaksāšanas, tomēr situācija ar katru gadu uzlabojas. Rezultātu devusi arī pērnā gada reforma šajā jomā.

Nākamais solis cīņai ar uzturlīdzekļu nemaksātājiem ir Uzturlīdzekļu garantiju fonda ciešāka sadarbība ar Valsts policiju un ģenerālprokuratūru. Trešdien, 17.oktobrī, plānots parakstīt vienošanos, kas ļaus policijai operatīvi uzsākt un virzīt kriminālprocesu, kā arī iesaistīties prokuratūrai gadījumā, ja alimenti netiek maksāti.

Valstij izdodas no alimentu nemaksātājiem piedzīt aptuveni sesto daļu no tiem uzturlīdzekļiem, ko izmaksā valsts. “Piedzīt var no tām personām, no kurām ir ko piedzīt vai ir ienākumi, manta. Bet mēs redzam, ka 63% parādnieku ir vīrieši līdz 45 gadiem, tātad darbaspējīgie, ar parādu līdz 5000 [eiro]. Tātad tā ir auditorija darbaspējīgā vecumā, kurai nav ienākumu un mantas, bet varētu strādāt. Vēlamies stiprināta atbildību un strādāt ar policiju, lai arī jaunam vīrietim, kurš negūst ienākumus, nemeklē darbu un nenodrošina bērnam līdzekļus, prasītu atbildību par izvairīšanos no uzturlīdzekļu maksāšanas,” pastāstīja Līcītis.

Jau pašlaik par alimentu nemaksāšanu paredzēta kriminālatbildība, bet uzturlīdzekļu nemaksātājus tas mēdz pārsteigt. Šogad fonds policijai nosūtījis vairāk nekā 160 iesniegumus policijai par kriminālprocesu uzsākšanu.

Savukārt jaunā vienošanās nepieciešama, lai sistematizētu darbības šādās lietās un visā Latvijā strādātu vienādi. Viņš lēsa, ka līdz ar izmaiņām alimentu nemaksātājiem dzīve kļūs sarežģītāka.
2017. gada 1. februārī stājās spēkā jaunais Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums ar mērķi paplašināt valsts garantēto uzturlīdzekļu saņēmēju loku, efektivizēt un vienkāršot uzturlīdzekļu saņemšanas kārtību, kā arī noteikt stingrākus ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem. 

Līdz septembra vidum 47 alimentu nemaksātājiem tika atņemtas autovadītāja tiesības. Turklāt šogad strauji palielinājies valsts budžetā atgūto uzturlīdzekļu apjoms.Lsm.lv


 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs saņemat valsts pabalstus, saistībā ar COVID 19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Braucot sabiedriskajā transportā, jālieto mutes un deguna aizsegs
Ribakovs tikai slimnīcai prožektoru gaismā maskas "atveda". Sīkāk...
Karstā ūdens atslēgšanas grafiks Rēzeknē
Nenormāli! Akmens laikmets! Sīkāk...
Rēzeknes dome sola samazināt siltumapgādes tarifu par 5%
Sola katru gadu, sevišķi, kad apkures sezona beidzas. Rudenī tarifs parasti tarifs kaut par dažiem centiem ir lielāks nekā bija. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top