Ceturtdiena,
18.jūlijs 2019
Vārda dienas: Rozālija, Roze, Анна, Кирилл, Панас, Анисим, Сергей, Елизавета Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Par alimentu nemaksāšanu policijā šogad 160 iesniegumi

17.10.2018
Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija šogad ar vairāk nekā 160 iesniegumiem vērsusies policijā par alimentu nemaksāšanu. Turklāt paredzēts noslēgt fonda administrācijas un policijas sadarbības līgumu, lai izveidotu sistemātisku praksi šajās lietās, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja fonda administrācijas vadītājs Edgars Līcītis.

Aizvien nepilni 40 tūkstoši cilvēku cenšas izvairīties no uzturlīdzekļu nemaksāšanas, tomēr situācija ar katru gadu uzlabojas. Rezultātu devusi arī pērnā gada reforma šajā jomā.

Nākamais solis cīņai ar uzturlīdzekļu nemaksātājiem ir Uzturlīdzekļu garantiju fonda ciešāka sadarbība ar Valsts policiju un ģenerālprokuratūru. Trešdien, 17.oktobrī, plānots parakstīt vienošanos, kas ļaus policijai operatīvi uzsākt un virzīt kriminālprocesu, kā arī iesaistīties prokuratūrai gadījumā, ja alimenti netiek maksāti.

Valstij izdodas no alimentu nemaksātājiem piedzīt aptuveni sesto daļu no tiem uzturlīdzekļiem, ko izmaksā valsts. “Piedzīt var no tām personām, no kurām ir ko piedzīt vai ir ienākumi, manta. Bet mēs redzam, ka 63% parādnieku ir vīrieši līdz 45 gadiem, tātad darbaspējīgie, ar parādu līdz 5000 [eiro]. Tātad tā ir auditorija darbaspējīgā vecumā, kurai nav ienākumu un mantas, bet varētu strādāt. Vēlamies stiprināta atbildību un strādāt ar policiju, lai arī jaunam vīrietim, kurš negūst ienākumus, nemeklē darbu un nenodrošina bērnam līdzekļus, prasītu atbildību par izvairīšanos no uzturlīdzekļu maksāšanas,” pastāstīja Līcītis.

Jau pašlaik par alimentu nemaksāšanu paredzēta kriminālatbildība, bet uzturlīdzekļu nemaksātājus tas mēdz pārsteigt. Šogad fonds policijai nosūtījis vairāk nekā 160 iesniegumus policijai par kriminālprocesu uzsākšanu.

Savukārt jaunā vienošanās nepieciešama, lai sistematizētu darbības šādās lietās un visā Latvijā strādātu vienādi. Viņš lēsa, ka līdz ar izmaiņām alimentu nemaksātājiem dzīve kļūs sarežģītāka.
2017. gada 1. februārī stājās spēkā jaunais Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums ar mērķi paplašināt valsts garantēto uzturlīdzekļu saņēmēju loku, efektivizēt un vienkāršot uzturlīdzekļu saņemšanas kārtību, kā arī noteikt stingrākus ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem. 

Līdz septembra vidum 47 alimentu nemaksātājiem tika atņemtas autovadītāja tiesības. Turklāt šogad strauji palielinājies valsts budžetā atgūto uzturlīdzekļu apjoms.Lsm.lv


 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs redzat iespējas, biznesa attīstīšanai Rēzeknē?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Jabrauc uz Angliju to velna Londonu vai tad ? No turienes vairak ticamak šis projekts. Maskavas zem zemes metro. Kur tad patriotisms ? Sīkāk...
Rēzekniešus aicina piedalīties protesta zibakcijā pie domes
Nesaprotu, kur te domei ir izdevīgums? Netīra pilsēta? Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Tā mums arī vajag. Slikti bija vecais saraksts, vajadzēja bļaut uz katra stūra, cik slikti, tagad jaunais, arī slikti. Tāda mūsu tauta, no kuras puses lai bučo, vusur pakaļa! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top