Trešdiena,
24.jūlijs 2019
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Ольга, Ефимия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

"Rēzeknes Siltumtīkli" veiks tehniskā ūdens iekrāsošanu

15.10.2018
Liela daļa centralizētās siltumapgādes siltuma ražotāju Latvijā veic siltumtīklos esošā siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošanu ar krāsvielu fluoresceīnu, kas piešķir tehniskajam ūdenim dzeltenzaļganu fluorescentu nokrāsu.

Krāsvielas pievienošana siltumnesējam turpmāk tiks veikta regulāri katru gadu pēc apkures sezonas pirms siltumtīklu hidrauliskajām pārbaudēm. Tā nepieciešama, lai kontrolētu sistēmu blīvumu, operatīvi konstatētu tehniskā ūdens noplūdes siltumtīklos, kā arī lai atrastu ēkās esošos bojātos karstā ūdens sildītājus (siltummaiņus) un tādējādi uzlabotu klientiem sniegto pakalpojumu. Ievadot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, tas neietekmē siltumenerģijas padevi pilsētā.

Pievienotā krāsviela siltumnesējā nav kaitīga iedzīvotāju veselībai, turklāt siltumnesējs cirkulē tikai siltumtīklos (apkures sistēmā). Dzeltenzaļganais ūdens nevar sabojāt vai nokrāsot cilvēka ķermeni vai sadzīves priekšmetus. Bet pamanot dzeltenzaļganu ūdeni dzeramā ūdens krānā, būtu ieteicams nekavējoties par to ziņot AS «Rēzeknes Siltumtīkli» vai mājas apsaimniekošanas uzņēmumam un līdz brīdim, kamēr nav noskaidrots ūdens iekrāsošanās iemesls, to labāk nelietot.

Rēzeknes pilsētā ir trīs hidrauliski nodalītas siltumapgādes sistēmas: centra mikrorajons, Ziemeļu mikrorajons un Vipingas mikrorajons. Uzņēmums paredz veikt pakāpenisku visu siltumtīklu ūdens iekrāsošanu ar fluoriscējošu krāsvielu. 2018. gada 15. oktobrī paredzēts veikt siltumtīklu iekrāsošanu Vipingas mikrorajonā. Par centra un Ziemeļu mikrorajona siltumtīklu ūdens iekrāsošanu AS «Rēzeknes Siltumtīkli» informēs, bet paredzēts, ka darbi būs pabeigti līdz novembra beigām.

Kā rīkoties? Ja karstā ūdens apgādes sistēmā (mājsaimniecības ūdens krānā) konstatējat ūdeni ar dzeltenzaļganu nokrāsu vai ja šādas krāsas ūdens noplūdes no siltumtīkliem novērojamas vidē, nekavējoties ziņojiet AS «Rēzeknes Siltumtīkli» pa tālruni 646 25133. Ņemot vērā, ka iekšējā karstā ūdens apgādes sistēma ir mājas īpašums un AS «Rēzeknes Siltumtīkli» par to neatbild, ja tiek konstatēta dzeltenzaļgana siltā ūdens nokrāsa, lūdzam arī informēt par to mājas apsaimniekotāju.Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Visīstākais stulbums!!! Gribētos redzēt šo "gudro" personu, kura izdomāja šo sistēmu!
Bet mūsu mēra kungs pat reportierim neko nespēj atbildēt par šo visu, nemaz nerunājot, ka tāds cilvēks ir pilsētas saimnieks! KAUNS par mūsu pilsētu!!!! Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Mēs arī ar to sastapamies.Viņš visus sūta ārstēties pie ģimenes ārsta.Lai gan smagā HOPS formā vajadzētu hospitalizēt lai naņemt slimības обострение vajadzētu stacionārā. Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Šāds autobusu kustības saraksts ir labs. Autobusi beidzot kursē biežāk. Nav problēma "pārsēšanās", bet cilvēku ieradums. Tad, kad ar savu negāciju izpaušanu un bļaustīšanos panāksim atgriešanos pie vecā saraksta, brauksim pilnīgi visi par maksu.Uz to mēs ejam ātriem soļiem. Pirms visu jauno noniecinām, padomājam par sekām, kas mūs sagaida. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top