Piektdiena,
15.Novembris 2019
Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne, Афоний Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

"Rēzeknes Siltumtīkli" veiks tehniskā ūdens iekrāsošanu

15.10.2018
Liela daļa centralizētās siltumapgādes siltuma ražotāju Latvijā veic siltumtīklos esošā siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošanu ar krāsvielu fluoresceīnu, kas piešķir tehniskajam ūdenim dzeltenzaļganu fluorescentu nokrāsu.

Krāsvielas pievienošana siltumnesējam turpmāk tiks veikta regulāri katru gadu pēc apkures sezonas pirms siltumtīklu hidrauliskajām pārbaudēm. Tā nepieciešama, lai kontrolētu sistēmu blīvumu, operatīvi konstatētu tehniskā ūdens noplūdes siltumtīklos, kā arī lai atrastu ēkās esošos bojātos karstā ūdens sildītājus (siltummaiņus) un tādējādi uzlabotu klientiem sniegto pakalpojumu. Ievadot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, tas neietekmē siltumenerģijas padevi pilsētā.

Pievienotā krāsviela siltumnesējā nav kaitīga iedzīvotāju veselībai, turklāt siltumnesējs cirkulē tikai siltumtīklos (apkures sistēmā). Dzeltenzaļganais ūdens nevar sabojāt vai nokrāsot cilvēka ķermeni vai sadzīves priekšmetus. Bet pamanot dzeltenzaļganu ūdeni dzeramā ūdens krānā, būtu ieteicams nekavējoties par to ziņot AS «Rēzeknes Siltumtīkli» vai mājas apsaimniekošanas uzņēmumam un līdz brīdim, kamēr nav noskaidrots ūdens iekrāsošanās iemesls, to labāk nelietot.

Rēzeknes pilsētā ir trīs hidrauliski nodalītas siltumapgādes sistēmas: centra mikrorajons, Ziemeļu mikrorajons un Vipingas mikrorajons. Uzņēmums paredz veikt pakāpenisku visu siltumtīklu ūdens iekrāsošanu ar fluoriscējošu krāsvielu. 2018. gada 15. oktobrī paredzēts veikt siltumtīklu iekrāsošanu Vipingas mikrorajonā. Par centra un Ziemeļu mikrorajona siltumtīklu ūdens iekrāsošanu AS «Rēzeknes Siltumtīkli» informēs, bet paredzēts, ka darbi būs pabeigti līdz novembra beigām.

Kā rīkoties? Ja karstā ūdens apgādes sistēmā (mājsaimniecības ūdens krānā) konstatējat ūdeni ar dzeltenzaļganu nokrāsu vai ja šādas krāsas ūdens noplūdes no siltumtīkliem novērojamas vidē, nekavējoties ziņojiet AS «Rēzeknes Siltumtīkli» pa tālruni 646 25133. Ņemot vērā, ka iekšējā karstā ūdens apgādes sistēma ir mājas īpašums un AS «Rēzeknes Siltumtīkli» par to neatbild, ja tiek konstatēta dzeltenzaļgana siltā ūdens nokrāsa, lūdzam arī informēt par to mājas apsaimniekotāju.Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
4 novadi aicina apturēt pašreizējo VARAM reformas modeļa īstenošanu
Viss ir pareizi ne komunisma laiki. Mazak regionu vairak naudas jo uz zemes nestrada kolhozi. Privatizetas zemes augligakas. Sīkāk...
No nākamā gada Rēzeknē sabiedriskās vietās varēs lietot alkoholu
Pēdējā atkāpe - Rēzeknē nav noteikts šāds aizliegums. Līdz ar to Rēzeknē no 1.janvāra nekas nemainās. Neveiksmīgs virsraksts. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top