Pirmdiena,
25.maijs 2020
Vārda dienas: Anšlavs, Junora, Денис, Герман Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

"Rēzeknes Siltumtīkli" veiks tehniskā ūdens iekrāsošanu

15.10.2018
Liela daļa centralizētās siltumapgādes siltuma ražotāju Latvijā veic siltumtīklos esošā siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošanu ar krāsvielu fluoresceīnu, kas piešķir tehniskajam ūdenim dzeltenzaļganu fluorescentu nokrāsu.

Krāsvielas pievienošana siltumnesējam turpmāk tiks veikta regulāri katru gadu pēc apkures sezonas pirms siltumtīklu hidrauliskajām pārbaudēm. Tā nepieciešama, lai kontrolētu sistēmu blīvumu, operatīvi konstatētu tehniskā ūdens noplūdes siltumtīklos, kā arī lai atrastu ēkās esošos bojātos karstā ūdens sildītājus (siltummaiņus) un tādējādi uzlabotu klientiem sniegto pakalpojumu. Ievadot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, tas neietekmē siltumenerģijas padevi pilsētā.

Pievienotā krāsviela siltumnesējā nav kaitīga iedzīvotāju veselībai, turklāt siltumnesējs cirkulē tikai siltumtīklos (apkures sistēmā). Dzeltenzaļganais ūdens nevar sabojāt vai nokrāsot cilvēka ķermeni vai sadzīves priekšmetus. Bet pamanot dzeltenzaļganu ūdeni dzeramā ūdens krānā, būtu ieteicams nekavējoties par to ziņot AS «Rēzeknes Siltumtīkli» vai mājas apsaimniekošanas uzņēmumam un līdz brīdim, kamēr nav noskaidrots ūdens iekrāsošanās iemesls, to labāk nelietot.

Rēzeknes pilsētā ir trīs hidrauliski nodalītas siltumapgādes sistēmas: centra mikrorajons, Ziemeļu mikrorajons un Vipingas mikrorajons. Uzņēmums paredz veikt pakāpenisku visu siltumtīklu ūdens iekrāsošanu ar fluoriscējošu krāsvielu. 2018. gada 15. oktobrī paredzēts veikt siltumtīklu iekrāsošanu Vipingas mikrorajonā. Par centra un Ziemeļu mikrorajona siltumtīklu ūdens iekrāsošanu AS «Rēzeknes Siltumtīkli» informēs, bet paredzēts, ka darbi būs pabeigti līdz novembra beigām.

Kā rīkoties? Ja karstā ūdens apgādes sistēmā (mājsaimniecības ūdens krānā) konstatējat ūdeni ar dzeltenzaļganu nokrāsu vai ja šādas krāsas ūdens noplūdes no siltumtīkliem novērojamas vidē, nekavējoties ziņojiet AS «Rēzeknes Siltumtīkli» pa tālruni 646 25133. Ņemot vērā, ka iekšējā karstā ūdens apgādes sistēma ir mājas īpašums un AS «Rēzeknes Siltumtīkli» par to neatbild, ja tiek konstatēta dzeltenzaļgana siltā ūdens nokrāsa, lūdzam arī informēt par to mājas apsaimniekotāju.Rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Koncertzāles “GORS” skatuves remontam tiks tērēti 34 192 eiro.
Apspriest 1
Aptauja
Vai Jūs saņemat valsts pabalstus, saistībā ar COVID 19?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Braucot sabiedriskajā transportā, jālieto mutes un deguna aizsegs
Ribakovs tikai slimnīcai prožektoru gaismā maskas "atveda". Sīkāk...
Karstā ūdens atslēgšanas grafiks Rēzeknē
Nenormāli! Akmens laikmets! Sīkāk...
Rēzeknes dome sola samazināt siltumapgādes tarifu par 5%
Sola katru gadu, sevišķi, kad apkures sezona beidzas. Rudenī tarifs parasti tarifs kaut par dažiem centiem ir lielāks nekā bija. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top