Sestdiena,
21.Septembris 2019
Vārda dienas: Mariss, Matīss, Modris, Лукьян Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

RTA notika "Zinātnieku nakts 2018"

02.10.2018
Jau 10.gadu pēc kārtas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) septembra izskaņā, šogad – 28. septembrī – aicināja visus interesentus apmeklēt pasākumu „Zinātnieku nakts”, kura laikā gan liels, gan mazs apmeklētājs varēja iepazīties ar zinātnes aizraujošo pasauli, izzinot to caur atklājumiem un eksperimentiem. Jubilejas gadā pasākuma tēma bija „Zinātne veido mūs”, un daudzveidīgā programma (vairāk nekā 30 aktivitātes) liecināja par to, ka pasākuma organizatori ir parūpējušies, lai atklātu zinātnes neparastās šķautnes no dažādiem skatupunktiem. 

„„Zinātnieku nakts” Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā allaž ir gaidīts un rūpīgi plānots pasākums. Tā organizēšanā iesaistās desmitiem mācībspēku, studentu, pētnieku un zinātnieku. Tas ir spēcīgs komandas darbs, savstarpējs atbalsts un radošuma izpausme. Līdzās ikdienā veicamajiem pienākumiem katrs cenšas sniegt savu artavu „Zinātnieku nakts” norisē. Šogad tas izpaudās sevišķi spilgti. Gan pieredzējuši „Zinātnieku nakts” nodarbību organizatori, gan iesācēji, gan no pilsētas pieaicināti sadarbības partneri rūpējās, lai pasākums būtu vērtīgs un interesants. Kopīgā darbā esam sasnieguši galveno mērķi – ieinteresējuši sabiedrību par norisēm akadēmijā, zinātnē, kultūrā. Kopīgi darbojoties, mums izdevās fantastisks zinātnes iepazīšanas svētku pasākums,” stāsta „Zinātnieku nakts” projekta koordinatore Rēzeknē Lolita Kivleniece-Kuzņecova.

Desmit gadu laikā „Zinātnieku nakts” pasākumam ir izveidojušās savas tradīcijas. Arī šogad akcija „Mans skolotājs/ skolotāja” pulcēja pedagogus ne tikai no Latgales reģiona, bet arī ārpus tā robežām. Pasākums, kura laikā tiek pateikts paldies tiem skolotājiem, kurus kā labākos, sirsnīgākos un profesionālākos ir nominējuši viņu audzēkņi – RTA 1.kursa studenti – allaž ir siltu emociju piepildīts. Gaidīts bija arī seminārs pedagogiem, kas aizritēja, radošā gaisotnē iepazīstot grāmatas „Mazais princis” latgalisko tulkojumu. Tāpat neizpalika tādas tradicionālās aktivitātes kā paraugdemonstrējumi inženierzinātņu laboratorijās, sumo robotu cīņas, nakts orientēšanās ar „dzīvajiem” kontrolpunktiem, radoša darbošanās Bērnu rotaļu istabā.

Pasākumā bija arī daudz jaunu aktivitāšu. Modes un skaistuma cienītāji uzzināja par zilo mālu izmantošanu skaistumkopšanā, bet jaunākās modes tendences bija iespējams aplūkot īpašā „Zinātnieku nakts” modes skatē. Neizpalika dažādi eksperimenti laboratorijās, kuru laikā varēja noskaidrot daudz ko jaunu, piemēram, noteikt C vitamīna daudzumu sulās. Tie, kuriem tuva valodu pasaule, izzināja svešvalodas, labāk iepazina latviešu valodu, izmantojot 21.gs. darbarīkus – IT, jaunākie apmeklētāji radoši darbojās un uzzināja vairāk par grāmatu „Meikuleņš īpazeist omotus”. Lieliska iespēja „Zinātnieku nakts” apmeklētājiem bija noskatīties dokumentālo filmu par Latgali un latgaliešiem „Latgalīši Pīterpilī”.

Inženierzinātņu laboratorijās varēja vērot, kā notiek printēšana ar polimēru, kā darbojas triecienpretestības iekārta, kā top 3D printeri un droni, iepazīt mūsdienās tik aktuālās lāzertehnoloģijas. Tāpat pasākumā varēja piedalīties Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas rīkotā „STEM stundā”, pārbaudīt jurista spējas, darboties atjautības un radošuma labirintā, piedalīties aizraujošā nodarbībā par ekonomiku radošā darbnīcā, noskaidrot, kā māksla palīdz izprast sevi, izzināt savu personības krāsu, pārbaudīt roku un pirkstu veiklību, radot dizainiski unikālu nozīmīti jeb plāksteri, mācīties veidot videospēles, pārbaudīt savu spēku fizkultūras stundā, redzēt, kā darbojas elektriskais skrituļdēlis, piedalīties jautājumu spēlē par RTA un Rēzeknes Tūrisma attīstības centra rīkotā interaktīvā viktorīnā par Rēzekni.

Šogad „Zinātnieku naktī” RTA pulcējās arī konkursa-eksperimenta „Dod iespēju „Kotiņu” pērļu grūbām sevi pierādīt!” skolēnu komandas, kas žūrijai un skatītājiem prezentēja savus „mājasdarbus” – sagatavotos ēdienus, kuri radīti, izmantojot z/s „Kotiņi” ražotās pērļu grūbas. 13 komandas, kas pārstāvēja deviņass Latgales skolas, bija rūpīgi gatavojušās, un žūrijai bija ko darīt – jādegustē 14 atšķirīgi ēdieni, bet kuru viena no sastāvdaļām bija pērļu grūbas. Saskaitot visus punktus, 1.vietu žūrija piešķīra Rēzeknes 2.vidusskolas komandai „Pērlītes” (skolotājs-konsultants Svetlana Meiere), kas bija radījusi saldo ēdienu – mini tortes „Latvijas pērlītes”.

Piesātinātā „Zinātnieku nakts 2018” programma RTA noslēdzās ar košu un krāsainu LED šovu, kas svētkiem piešķīra īpaši maģisku noskaņu. Šogad pasākumu apmeklēja dalībnieki no Rēzeknes pilsētas un novada, bija pārstāvēti arī citi novadi: Viļānu, Balvu, Rugāju, Viļakas, Kārsavas, Dagdas, Ludzas, Preiļu, Pļaviņu, Krāslavas un Riebiņu.
„Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu programma tiek finansēta Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 projekta NIGHTLV-2018-2019  (granta līguma nr.819129) ietvaros.”Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Katram pirmklasniekam, Rēzeknes pilsētas dome izsniegs dāvanu karti 20 eiro vērtībā, skolas preču iegādei.
Apspriest
Aptauja
Kur Jūs šogad pavadījāt vasaras atvaļinājumu?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
Vīnys latvīšu volūdys ari nav, kotrā regionā ir sovys izlūksnis ci apvydvuordi! Latgolā var sacēt i "susātivs", i "āna", i "kārmuns", i "kabata", lai gon pyrmīs variants ir latgaliski, ūtrīs - čyuliskumi. I navajag bļuznēt, ka "kotrā pogostā runoj sovaiduok", tuos ir volūdys i izlūkšņu niansis, kurys ari literarā formā latgaliski var saglobuot kai sinonimus. Bet pastuov latgalīšu rokstu volūda ar sovim nūsaciejumim! Vysi, kas te "pruotuļoj", izlosit latgalīšu rokstu volūdys raksteibys nūteikumus (apstyprynuoti MK 2006.g.). Sīkāk...
Latgola šudiņ - vaicuojumi, kas juorysyna
hihihi! Nasapraška! "škola" nav nikaids slāvisms, bet radīs i puorjimts nu greku volūdys! Pyrms attaisi muti, palosi koč kū par latg.volūdu, a na plotīs ar sovim diletantiskajim pruotuojumim!
Sīkāk...
Ēterā savu skanējumu sāk raidījums “Ar atgriešanos”
S vazvraščeņijam, Teņis! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top