Trešdiena,
24.jūlijs 2019
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Ольга, Ефимия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Gājēju ielā gar Rēzeknes upi ierīkos videonovērošanu

01.10.2018
Pirms sešiem gadiem caur Rēzeknes pilsētu plūstošās Rēzeknes upes krastā izbūvēja gājēju ielu, kas  savieno divus nozīmīgus  pilsētas objektus - Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru "Zeimuļs" un koncertzāli "Gors". Taču pēdējā laikā pašvaldība ir norūpējusies, ka gājēju ielas bruģis, gaismas objekti, soliņi tiek salauzti un sabojāti. Lai novērstu vandālisma gadījumus, dome nolēmusi visas ielas garumā uzstādīt videonovērošanas kameras. 

Vējainā dienā gar upi pastaigā dodas retais, taču gājēju tiltiņu pāri Rēzeknes upei, lai nokļūtu no autoostas līdz lielveikalam, izmanto daudzi. Tiesa, par vandālisma gadījumiem uzrunātie nav dzirdējuši, taču ir vienisprātis – huligāni jāatrod un jāsoda, raskata portālā Lsm.lv

Apmēram 750 metru garajā bruģētajā gājēju ielā novērst vandālisma gadījumus, kas nereti notiek vēlās stundās, ir sarežģīti, vēl jo vairāk tāpēc, ka pilsētā nav pašvaldības policijas. Rēzeknes domes pārstāvis Kārlis Pozdņakovs tāpēc atzīst, ka videonovērošana atzīta par efektīvāko veidu, kā saglabāt sakārtoto pilsētas teritoriju.

“Plānots uzstādīt septiņas videonovērošanas kameras visas gājēju ielas garumā, bet uzstādīt tādā veidā, lai būtu labi pārredzama gan gājēju iela, gan tās apkārtne," pastāstīja Podzņakovs. "Viss nebeidzas vien ar kamerām, bet tā ir vesela infrastruktūra, jo kameras ir jāpieslēdz pilsētas datu pārraides tīklam. Tas ir elektrotīkli, stabu izbūve.”

Rēzeknē jau piecus gadus novērošanu 50 dažādās pilsētas vietās veic uzstādītās videonovērošanas kameras, kas darbojas cauru diennakti, un visa informācija no tām nonāk pašvaldībā. Pilsētas Administratīvās inspekcijas inspektore Olga Kovaļova pastāstīja, ka šo informāciju dažādu noziedzīgu nodarījumu atklāšanai izmanto arī Valsts policija.

“Pēc rakstiska pieprasījuma šogad izsniegta informācija 27 gadījumos. Pārsvarā tie ir saistīti ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, avārijas," paskaidroja Kovaļova. "Varētu minēt arī  automašīnu zādzības, kas bija īpaši aktuālas šovasar. Bieži tiek saņemti video pieprasījumi zādzību uz ielām dēļ. Piemēram, divriteņa zādzība, mobilā telefona zādzība, kas jau kvalificējas kā laupīšana. Ir bijuši gadījumi, kad tika nodarīti miesas bojājumi. Pateicoties kamerām, bija pietiekoši labi redzams, kurš vainīgs.”

Videonovērošanas kameru uzstādīšanu gājēju ielā gar Rēzeknes upi finansēs pašvaldība, izmaksas varētu būt apmēram 13 tūkstoši eiro. Pašlaik izsludināts iepirkums. Plānots, ka videonovērošanu šajā teritorijā varētu sākt nākamā gada sākumā.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Ārsts Georgijs Tihonovs atstādināts no darba Rēzeknes slimnīcā
Tur vēl veselu rindu vajadzētu atstādināt - nepatīk savs darbs, maza alga, taisiet privātpraksi, nevis pazemojiet cilvēkus! Četri gadi pagājuši vēl nevar iztiesāt iepriekšējo cilvēka novešanu līdz letālam iznākumam, kauns atbildīgajām iestādēm. Gaida kamēr sāksies linča tiesas? Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Visīstākais stulbums!!! Gribētos redzēt šo "gudro" personu, kura izdomāja šo sistēmu!
Bet mūsu mēra kungs pat reportierim neko nespēj atbildēt par šo visu, nemaz nerunājot, ka tāds cilvēks ir pilsētas saimnieks! KAUNS par mūsu pilsētu!!!! Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Mēs arī ar to sastapamies.Viņš visus sūta ārstēties pie ģimenes ārsta.Lai gan smagā HOPS formā vajadzētu hospitalizēt lai naņemt slimības обострение vajadzētu stacionārā. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top