Trešdiena,
30.Septembris 2020
Vārda dienas: Elma, Elna, Menarda, Вера, Надежда, Любовь, София Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Pāvests nesis svētību un veiksmi nākamajām dienām

25.09.2018
Pāvesta Franciska vizīte Latvijā ar misi Aglonā ir noslēgusies. Vizīte aizritējusi bez drošības starpgadījumiem. Otrdien pāvesta vizīte Baltijas valstīs turpinās Igaunijā. Pāvests Francisks kā dāvanu Svētajai Dievmātei Aglonas bazilikā pasniedza īpašu rožukroni jeb lūgšanu krelles. Savukārt Latvijas katoļu baznīcas pārstāvji pāvestam dāvināja svētgleznu.

Pāvestam ar helikopteru ierodoties Aglonā, pirms nolaišanās helikopters divas reizes aplidoja apkārt Aglonas bazilikai pāri sakrālajam laukumam, un cilvēku tūkstoši, sagaidot pāvestu, māja ar karodziņiem.

Pēc neilga brīža pāvests “papamobilī” ieradās Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā. Cilvēki sveicināja un uzgavilēja pāvestam. Svētais tēvs ar siltu un labestīgu smaidu, mājot ar roku, sveicināja atnākušos.

Uz pāvesta Franciska misi Aglonā bija ieradušies gan vecākā gada gājuma cilvēki, gan jaunieši, gan ģimenes ar bērniem. Pāvests, uzrunājot tautu, aicināja iet pretī viens otram, lai mierinātu un būtu līdzās, izrādot patiesu mīlestību un atbalstu. Viņš minēja piemērus no Svētās Marijas un viņas dēla Jēzus dzīves ceļiem.

“Jēzus aicināja Mariju pieņemt mācekli kā savu dēlu. Tekstā ir teikts, ka tie bija līdzās, taču Jēzus atklāja, ka ar to nepietiek, ka viņiem savstarpēji jāpieņem vienam otru. Jo var jau būt blakus daudziem cilvēkiem, dzīvot tai pašā mājoklī, tai pašā kvartālā vai strādāt tai pašā darbavietā, dalīties tai pašā ticībā, kontemplēt un gūt prieku tais pašos dievišķajos noslēpumos, taču nepieņemt otru, nepūlēties pieņemt viņu ar mīlestību.

Cik gan daudzi laulātie varētu pastāstīt par viņu atrašanos blakus, taču ne kopā! Cik daudzi jaunieši ar sāpēm jūt šo distanci pieaugušo priekšā! Cik daudzi sirmgalvji gan ir aprūpēti, taču bez sirds siltuma, auksti, bez mīlestības pilnām rūpēm,” teica pāvests Francisks.

Pāvests aicināja visus pieņemt citam citu bez diskriminācijas, lai palīdzētu piecelties tiem, kas pakrituši, un spētu pieņemt citus tādus, kādus tos sastopam, tādus, kādi tie ir. Pēc pāvesta uzrunas skanēja cilvēku aplausi.

“Es domāju, ka doma par žēlsirdību pret citiem, par pieņemšanu, vēlreiz saņemt apstiprinājumu kā pareizi dzīvot, kā jāskatās uz dzīvi, uz blakus esošajiem.”

“Grūti izteikt vārdos saviļņojumu, prieks sirdī. Es domāju, ka nāca liela dieva svētība pār mums un [nesīs] veiksmi nākamajām dienām uz priekšu.”

“Es esmu ļoti gandarīts, ka atbraucu. Es domāju, kā man tikt, lai lietus nebūtu traucēklis, padomāju, jābrauc. Lietus tikai mūs atsvaidzināja pēc siltās vasaras, un pāvests iedvesmoja, un ar tādu iedvesmu braukšu uz Ludzu. Visi vārdi viņam no sirds un uz sajūtām. To gaišumu un to smaidu, ka brauca garām, to es aizvedīšu uz Ludzu.” Tā Latvijas Radio stāstīja sastaptie cilvēki.

Starp ticīgajiem bija arī Sanita, kas pirms 25 gadiem vēl kā bērns sagaidīja Aglonā pāvestu Jāni Pāvilu II .

“25 gadus atpakaļ, kad brauca Romas pāvests uz Latviju, es biju tas cilvēks, kas sagaidīja, kas pasniedza ziedus. Viņš mani noskūpstīja uz pieres, un tagad man bija svarīgi atvest visu savu ģimeni, parādīt dievmātei, kas pēc 25 gadiem ir noticis. Mēs kopā esam seši bērni, tur vēl iet vecmamma, māsa, mēs daudz esam,” stāsta Sanita.

Līdzīgi kā Jāni Pāvilu II sagaidot, arī pāvestam Franciskam dodoties prom, viņu pavadīja cilvēku gaviles. Ticīgie atzina, ka šis ir nozīmīgs brīdis, kas piedzīvots gan katram personīgi, gan valstij kopumā.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad mācības Rēzeknes skolās uzsāka 354 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Vai Jums ir parādsaistības uzņēmumā "Rēzeknes Siltumtīkli"?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Valsts prezidents Rēzeknē aicina uz diskusiju par Latgales identitāti
Pats aizver PAKAĻA. Sīkāk...
Valsts prezidents Rēzeknē aicina uz diskusiju par Latgales identitāti
Muti aizver,glumākli. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top