Trešdiena,
24.jūlijs 2019
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Ольга, Ефимия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Rēzeknes dome plāno ņemt aizņēmumu Valsts kasē 155 572 eiro apmērā

18.09.2018
Domes ārkārtas sēdē deputāti atbalstīja ierosinājumu par projekta pieteikuma “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām pilsētvides apgaismojuma tehnoloģijām Rēzeknē” iesniegšanu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un SIA “Vides investīciju fonds” rīkotajam atklātajam konkursam, ko finansē Emisijas kvotu izsolīšanas instruments.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 518 243 eiro. Pašvaldība līdzfinansēs 30%, tāpēc tiek plānots paņemt aizņēmumu Valsts kasē 155 572 eiro apmērā.

Projekts paredz 454 dažādas jaudas LED gaismekļu uzstādīšanu (no 50 līdz 100 W) atkarībā no ielas klasifikācijas un transporta plūsmas intensitātes. Jaunie ekonomiski gaismekļi parādīsies Strādnieku šķērsielā, Ziemeļu, Dārzu, Pulkveža Brieža, V. Seiles, K. Valdemāra ielā, Stādītā meža mikrorajonā utt.

Gaismekļi būs aprīkoti ar attālinātas vadības bloku un tos varēs dimmēt jeb regulēt intensitāti. Gaismekļus papildus aprīkos arī ar sensoriem, kas reaģēs uz transporta tuvošanos un atkarībā no tā regulēs apgaismojuma intensitāti (bez krasiem lēcieniem). Proti, mašīnai tuvojoties, gaisma paliks intensīvāka un objektu satikšanās punktā sasniegs lielāko spilgtumu, kas sāks mazināties, transportlīdzeklim attālinoties no gaismekļa sensora.

Līdzās jauniem gaismekļiem tiks ieviesta arī transportlīdzekļu uzskaites sistēma, kas nākotnē ļaus precīzāk iestatīt apgaismojuma jaudu konkrētās ielās, jo patlaban apgaismojuma intensitāte tiek noteikta tikai pamatojoties uz kopējiem datiem.

Ir viena nianse – projekts neparedz veco apgaismojuma stabu un kabeļu maiņu, t. i., to stāvoklis tiks izvērtēts un, ja tas būs neapmierinošs, par pašvaldības līdzekļiem tiks veikta nomaiņa.

Projekta īstenošanas rezultātā enerģijas patēriņam jāsamazinās no 307 tūkst. kilovatstundām gadā uz 90 tūkst. kilovatstundām gadā.

Kopumā Rēzeknei ir pozitīva pieredze ar LED gaismekļiem, tie pierādījuši savu efektivitāti. 2009. gadā enerģijas patēriņš bija 1 425 082 kilovatstundas gadā, 2017. gadā – jau 1 188 532 kilovatstundas gadā. Turklāt jāpiebilst, ka no 2992 ielas gaismekļiem ar LED gaismekļiem aizvietoti 1169. Ja izdosies iegūt finansējumu projektam (tas tomēr būs atklātais konkurss), ekonomiskie un viedie gaismekļi parādīsies apmēram 55 procentos pilsētas teritoriju. Starp citu, Rēzekne bija viena no pirmajām pilsētām, kas ieviesa LED gaismekļus, kad pārējā Latvija uztvēra šo jauno tehnoloģiju skeptiski. Tāpat bijām vieni no pirmajiem, kas 2011. gadā aprīkoja apgaismojumu ar attālinātas vadības iespēju caur optiskajiem tīkliem. Pašlaik, ja viss būs veiksmīgi, mūs gaida jauns IT tehnoloģiju līmenis – intelektuāla vadības sistēma tiešsaistes režīmā.

Būtībā katrs projekts, kas patlaban tiek realizēts, paredz gaismekļu nomaiņu uz LED apgaismojuma elementiem, bet arī līdz šim izdarīts daudz ne tikai projektu ietvaros, bet arī pašvaldības spēkiem. Tika rekonstruēta apgaismojuma sistēma Rūpnīcas, Metālistu, Kosmonautu, Bukmuižas, Lubānas ielā, kā arī Zemnieku un N. Rancāna ielu posmos.
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Ārsts Georgijs Tihonovs atstādināts no darba Rēzeknes slimnīcā
Tur vēl veselu rindu vajadzētu atstādināt - nepatīk savs darbs, maza alga, taisiet privātpraksi, nevis pazemojiet cilvēkus! Četri gadi pagājuši vēl nevar iztiesāt iepriekšējo cilvēka novešanu līdz letālam iznākumam, kauns atbildīgajām iestādēm. Gaida kamēr sāksies linča tiesas? Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Visīstākais stulbums!!! Gribētos redzēt šo "gudro" personu, kura izdomāja šo sistēmu!
Bet mūsu mēra kungs pat reportierim neko nespēj atbildēt par šo visu, nemaz nerunājot, ka tāds cilvēks ir pilsētas saimnieks! KAUNS par mūsu pilsētu!!!! Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Mēs arī ar to sastapamies.Viņš visus sūta ārstēties pie ģimenes ārsta.Lai gan smagā HOPS formā vajadzētu hospitalizēt lai naņemt slimības обострение vajadzētu stacionārā. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top