Pirmdiena,
11.Novembris 2019
Vārda dienas: Nellija, Ojārs, Rainers, Анастасия, Мария, Клавдий Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

RTA atklāta profesora Jāzepa Šķestera Goda auditorija

05.09.2018
30.augustā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) tika aizsākta jauna tradīcija – atklāt Goda auditorijas. Pirmā šāda auditorija veltīta Dr.paed. Jāzepam Šķesteram (1939–2010). J. Šķesters bijis Rēzeknes Augstskolas profesors  (vācu valodas filologs, pedagoģijas zinātņu doktors). Lielu daļu sava darba mūža veltījis, strādājot Rēzeknes Augstskolā. 

Rēzeknes Tehnoloģu akadēmijas rektors profesors Edmunds Teirumnieks norādīja, ka, sagaidot Latvijas simtgadi, mēs aizvien vairāk novērtējam ieguldījumu augstākās izglītības attīstībā reģionā un vēlamies izrādīt īpašu cieņu kādreizējiem darbiniekiem.

Svinīgajā reizē, klātesot J. Šķestera kolēģiem, radiem un draugiem, izskanēja daudz labu vārdu un atmiņu. Kolēģi profesoru raksturoja kā pretimnākošu, bet prasīgu docētāju, kurš spēja radīt studentu interesi par vācu valodu un literatūru. Docente Mārīte Opincāne uzsvēra, ka „profesors Jāzeps Šķesters bija sirdsgudrs, talantīgs, pacietīgs. Uz viņu varēja paļauties, viņš bija cilvēks, kurš vienmēr atrada īstos vārdus un sniedza atbalstu”.

J. Šķestera māsa Genovefa Jureviča dalījās atmiņās par bērnības laiku, dzīvi laukos un lielo darba mīlestību. Noslēgumā profesora mīļāko dziesmu „Es ceru, ka kādreiz man dārziņš būs…” izpildīja mūziķis Ingars Puncuļs.

J. Šķestera dzīves gājums apkopots profesora Pētera Vucenlazdāna 2011. gadā izdotajā grāmatā.

Auditorijā, kura veltīta J. Šķesteram, atrodas profesora grāmatas, ko pēc viņa aiziešanas citā saulē akadēmijai novēlējuši radi. Telpa kalpo kā dziļas cieņas apliecinājums profesoram, un tajā notiks studiju process.

Nākotnē RTA Goda auditorijas tiks atklātas vēl trijiem profesoriem – Jāzepam Brolišam, Jānim Rozenbergam un Antonam Breidakam.
Foto : Māris Justs
Rezekneszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes dome Ziemassvētku rotājumu iegādei plāno iztērēt līdz 24 200 eiro.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina Rēzeknes slimnīcas medicīniskā aprūpe?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
No nākamā gada Rēzeknē sabiedriskās vietās varēs lietot alkoholu
Pēdējā atkāpe - Rēzeknē nav noteikts šāds aizliegums. Līdz ar to Rēzeknē no 1.janvāra nekas nemainās. Neveiksmīgs virsraksts. Sīkāk...
No nākamā gada Rēzeknē sabiedriskās vietās varēs lietot alkoholu
It kā šī atļauja kaut ko mainīs?! Kā lietoja alkoholu līdz šim sabiedriskajās vietās, tā arī turpinās to darīt. Sīkāk...
Mobilais mamogrāfs 13.jūlijā būs Maltā
jau jaunais gads klauvē pie Maltas a te vēl raksts par mamografu Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top