Sestdiena,
15.augusts 2020
Vārda dienas: Dzelde, Zelda, Zenta, Василий, Никодим, Степан Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

RTA absolvējuši 247 jaunie speciālisti

05.07.2018
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) aizvadīts skaistais izlaidumu laiks. Trijās RTA fakultātēs diplomus saņēma 247 jaunie speciālisti.

Ekonomikas un pārvaldības fakultāti absolvēja 102  absolventi, Izglītības, valodu un dizaina fakultāti – 90, Inženieru fakultāti – 55. Jāpiebilst, ka absolventu vidū ir 18 ārvalstu studentu, kuri saņēma Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas diplomus. Izlaidumos studenti veltīja daudz pateicības vārdu mācībspēkiem par sniegtajām zināšanām un atbalstu. Liela daļa RTA absolventu strādā Latgalē, kā arī pārnovados. Savukārt pamatstudiju programmu absolventi ir iecerējuši turpināt  studijas maģistra studiju programmās RTA, kā arī citās augstākās izglītības iestādēs Latvijā.
Jauno studentu uzņemšana sāksies no 3. jūlija. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija piedāvā 48 dažādas studiju programmas, kā arī 400 valsts finansētās budžeta vietas.


Informāciju par uzņemšanu RTA studiju programmās var iegūt šeit


Tāpat zīmīgi ir tas, ka 1.jūlijā RTA notika zibakcija, kurā piedalījās akadēmijas mācībspēki, darbinieki, pilsētas iedzīvotāji.

Zibakcija iezīmēja skaistu posmu – 25 gadus kopš Rēzeknē sākusi darboties Latvijas neatkarības laikā dibinātā augstākās izglītības iestāde. 1993. gada 1. jūlijs ir Rēzeknes Augstskolas dzimšanas diena. Kopā sanākšanas brīdī profesore, pirmā RA rektore Irēna Silineviča norādīja, ka tie ir lieli svētki gan pilsētas, gan visas Latvijas mērogā. „25 gadi ir punkts, kurā mēs varam atskatīties uz paveikto un sasniegto. Mēs redzam, cik šajā laikā ir daudz izdarīts, kā ir mainījusies Rēzeknes Augstskola. Šobrīd darbojoties jaunā statusā kā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, šī izglītības iestāde parāda sevi kā konkurētspējīgu, internacionālu un daudzsološu vietu, kurā iegūt labu augstāko izglītību.”

Rēzeknes Augstskola šajos gados mainījusi ne vien nosaukumu, bet arī atrašanās vietu. Savulaik tā darbojās Atbrīvošanas alejā 90, šobrīd ikviens rēzeknietis zina, ka izglītības iestāde atrodas Atbrīvošanas alejā 115. Tur divos korpusos izvietotas trīs fakultātes – Ekonomikas un pārvaldības, Izglītības, valodu un dizaina, kā arī Inženieru fakultāte. Sakoptā un skaistā vide piesaista ne vien pilsētnieku uzmanību, bet arī pilsētas apmeklētāju acis. Nereti tūristu grupas fotografējas augstskolas pagalmā pie N. Rancāna pieminekļa, kas liecina par daudz senākiem augstākās izglītības aizsākumiem pilsētā. Tie Rēzeknē datējami ar 1922. gadu, kad tika izveidota pedagoģiskā vidusskola, kas 1925. gadā tika pārdēvēta par Rēzeknes Valsts skolotāju institūtu.

Pašlaik Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju vada rektors, profesors Edmunds Teirumnieks. Sveicot klātesošos augstskolas 25 gadu jubilejā, rektors izteica vislielāko pateicību akadēmiskajam personālam, darbiniekiem par ieguldījumu un sniegto pienesumu. „Mēs lepojamies ar doktora skaita īpatsvaru. Mūsu vidū ir 63% akadēmiskā personāla ar doktora grādu. Kopīgi strādājot mēs varam sniegt mūsu studentiem izcilas zināšanas, kas viņiem ir noderīgas darba tirgū.”

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija sagatavojusi vairāk nekā 10 tūkstošus absolventu, kuri sekmīgi iekārtojušies darbā, daļa absolventu kļuvuši arī par darba devējiem. Akadēmijas saimē šobrīd ir pāri par 1600 studentiem, viņu vidū arī jaunieši no ārvalstīm. Studentu jauneklīgā un atraktīvā gaisotne allaž ir jūtama pilsētas ielās. Neiztrūkstošas studentu dzīvē ir ārpusstudiju aktivitātes, dziedāšana jauktajā korī „Sonitum”, dalība deju kopā „Dziga”, teātra un sporta nodarbību apmeklēšana. Neatņemama ir zinātniski pētnieciskā darbība, dalība konferencēs, pētījumi modernākajās laboratorijās Baltijā.
Publicitātes foto
rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes pilsētas domes kredītsaistības palielināsies par vēl 150 tūkstošiem eiro.
Apspriest
Aptauja
Kā, Jūsuprāt, būtu jārīkojas domes priekšsēdētāja vietniekam Andrejam Rešetņikovam, pēc notikušā konflikta uzņēmumā «Rēzeknes satiksme»?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Atklāj, kura ir visātrākā Latvijas šoseja
Labdien, paldies Markam Viljamsam, kurš aizdeva man aizdevumu, lai šodien glābtu mana slimā bērna dzīvību, lūdzu, ikvienu, ja jums ir nepieciešams steidzams aizdevuma e-pasts: markwilliamstrustfirm@gmail.com Sīkāk...
Ēterā raidījumu cikls “Sarunas par Latgali…, un ne tikai”
Nu gan tā varakļāniete lej ūdeni ! Sīkāk...
Valsts vides dienesta amatpersonu vaino maluzvejniecībā
Vot šitàdiem kropļiem,valsts uztic dotos pienàkumus,maksā labas algas,soc.garantijas,utt.a paskat ar ko nodarbojas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top