Trešdiena,
24.jūlijs 2019
Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Ольга, Ефимия Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

RTA absolvējuši 247 jaunie speciālisti

05.07.2018
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) aizvadīts skaistais izlaidumu laiks. Trijās RTA fakultātēs diplomus saņēma 247 jaunie speciālisti.

Ekonomikas un pārvaldības fakultāti absolvēja 102  absolventi, Izglītības, valodu un dizaina fakultāti – 90, Inženieru fakultāti – 55. Jāpiebilst, ka absolventu vidū ir 18 ārvalstu studentu, kuri saņēma Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas diplomus. Izlaidumos studenti veltīja daudz pateicības vārdu mācībspēkiem par sniegtajām zināšanām un atbalstu. Liela daļa RTA absolventu strādā Latgalē, kā arī pārnovados. Savukārt pamatstudiju programmu absolventi ir iecerējuši turpināt  studijas maģistra studiju programmās RTA, kā arī citās augstākās izglītības iestādēs Latvijā.
Jauno studentu uzņemšana sāksies no 3. jūlija. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija piedāvā 48 dažādas studiju programmas, kā arī 400 valsts finansētās budžeta vietas.


Informāciju par uzņemšanu RTA studiju programmās var iegūt šeit


Tāpat zīmīgi ir tas, ka 1.jūlijā RTA notika zibakcija, kurā piedalījās akadēmijas mācībspēki, darbinieki, pilsētas iedzīvotāji.

Zibakcija iezīmēja skaistu posmu – 25 gadus kopš Rēzeknē sākusi darboties Latvijas neatkarības laikā dibinātā augstākās izglītības iestāde. 1993. gada 1. jūlijs ir Rēzeknes Augstskolas dzimšanas diena. Kopā sanākšanas brīdī profesore, pirmā RA rektore Irēna Silineviča norādīja, ka tie ir lieli svētki gan pilsētas, gan visas Latvijas mērogā. „25 gadi ir punkts, kurā mēs varam atskatīties uz paveikto un sasniegto. Mēs redzam, cik šajā laikā ir daudz izdarīts, kā ir mainījusies Rēzeknes Augstskola. Šobrīd darbojoties jaunā statusā kā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, šī izglītības iestāde parāda sevi kā konkurētspējīgu, internacionālu un daudzsološu vietu, kurā iegūt labu augstāko izglītību.”

Rēzeknes Augstskola šajos gados mainījusi ne vien nosaukumu, bet arī atrašanās vietu. Savulaik tā darbojās Atbrīvošanas alejā 90, šobrīd ikviens rēzeknietis zina, ka izglītības iestāde atrodas Atbrīvošanas alejā 115. Tur divos korpusos izvietotas trīs fakultātes – Ekonomikas un pārvaldības, Izglītības, valodu un dizaina, kā arī Inženieru fakultāte. Sakoptā un skaistā vide piesaista ne vien pilsētnieku uzmanību, bet arī pilsētas apmeklētāju acis. Nereti tūristu grupas fotografējas augstskolas pagalmā pie N. Rancāna pieminekļa, kas liecina par daudz senākiem augstākās izglītības aizsākumiem pilsētā. Tie Rēzeknē datējami ar 1922. gadu, kad tika izveidota pedagoģiskā vidusskola, kas 1925. gadā tika pārdēvēta par Rēzeknes Valsts skolotāju institūtu.

Pašlaik Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju vada rektors, profesors Edmunds Teirumnieks. Sveicot klātesošos augstskolas 25 gadu jubilejā, rektors izteica vislielāko pateicību akadēmiskajam personālam, darbiniekiem par ieguldījumu un sniegto pienesumu. „Mēs lepojamies ar doktora skaita īpatsvaru. Mūsu vidū ir 63% akadēmiskā personāla ar doktora grādu. Kopīgi strādājot mēs varam sniegt mūsu studentiem izcilas zināšanas, kas viņiem ir noderīgas darba tirgū.”

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija sagatavojusi vairāk nekā 10 tūkstošus absolventu, kuri sekmīgi iekārtojušies darbā, daļa absolventu kļuvuši arī par darba devējiem. Akadēmijas saimē šobrīd ir pāri par 1600 studentiem, viņu vidū arī jaunieši no ārvalstīm. Studentu jauneklīgā un atraktīvā gaisotne allaž ir jūtama pilsētas ielās. Neiztrūkstošas studentu dzīvē ir ārpusstudiju aktivitātes, dziedāšana jauktajā korī „Sonitum”, dalība deju kopā „Dziga”, teātra un sporta nodarbību apmeklēšana. Neatņemama ir zinātniski pētnieciskā darbība, dalība konferencēs, pētījumi modernākajās laboratorijās Baltijā.
Publicitātes foto
rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
"Zaļā tirgus" pārvešana un uzstādīšana Ziemeļu rajonā rēzekniešiem izmaksāja nepilnus 44 tūkstošus eiro.
Apspriest
Aptauja
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Ārsts Georgijs Tihonovs atstādināts no darba Rēzeknes slimnīcā
Tur vēl veselu rindu vajadzētu atstādināt - nepatīk savs darbs, maza alga, taisiet privātpraksi, nevis pazemojiet cilvēkus! Četri gadi pagājuši vēl nevar iztiesāt iepriekšējo cilvēka novešanu līdz letālam iznākumam, kauns atbildīgajām iestādēm. Gaida kamēr sāksies linča tiesas? Sīkāk...
Bezmaksas braukšana: tas nav tik vienkārši
Visīstākais stulbums!!! Gribētos redzēt šo "gudro" personu, kura izdomāja šo sistēmu!
Bet mūsu mēra kungs pat reportierim neko nespēj atbildēt par šo visu, nemaz nerunājot, ka tāds cilvēks ir pilsētas saimnieks! KAUNS par mūsu pilsētu!!!! Sīkāk...
Rēzeknes slimnīcā atkārtoti atsaka palīdzību akūtai pacientei
Mēs arī ar to sastapamies.Viņš visus sūta ārstēties pie ģimenes ārsta.Lai gan smagā HOPS formā vajadzētu hospitalizēt lai naņemt slimības обострение vajadzētu stacionārā. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top