Sestdiena,
15.augusts 2020
Vārda dienas: Dzelde, Zelda, Zenta, Василий, Никодим, Степан Apsveic savējos radio "Ef-Ei" ēterā
LV RU
Sabiedrība

Akceptēts ziņojums par bērnu stāvokli Latvijā 2017. gadā

04.07.2018
Latvijā 2018. gada sākumā bija 358 762 bērnu - 184 590 zēnu un 174 172 meiteņu. Salīdzinot ar 2017. gada sākumu, bērnu kopskaits ir pieaudzis par 2 235 bērniem.  Bērnu īpatsvars iedzīvotāju kopskaitā veidoja 18,5 procentus. Kopumā 2017. gadā piedzimuši 20 828 bērnu - 10 797 zēnu un 10 031 meitene.

Šādi dati minēti Labklājības ministrijas sagatavotajā Informatīvajā ziņojumā „Pārskats par bērnu stāvokli Latvijā 2017. gadā”, ko otrdien, 3. jūlijā, valdības sēdē Ministru Kabinets pieņēma zināšanai.


Ziņojumā arī minēts, ka saskaņā ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas datiem par bāriņtiesu darbu 2017. gadā, 2 970 bērni dzīvoja ģimenēs, kurās netika pietiekami nodrošināta bērna attīstība un audzināšana un par kurām bāriņtiesa pārskata gadā informējusi pašvaldības sociālo dienestu vai citu atbildīgo institūciju. Vairums šo bērnu bija vecumā no četriem līdz 12 gadiem.  2017. gadā ar bāriņtiesas lēmumu aizgādības tiesības tika pārtrauktas 1411 vecākiem par 1614 bērniem.

Bāriņtiesa 251 personai pārtrauca aizgādības tiesības, jo bija konstatēta vecāku vardarbība pret bērnu vai bija pamatotas aizdomas par vardarbību pret bērnu. No minēto personu kopskaita par 124 personām bāriņtiesa, pārtraucot aizgādības tiesības. Pārskata periodā par 579 bērniem bāriņtiesa bērnu vecākiem atjaunoja aizgādības tiesības.

Tāpat ziņojumā teikts, ka 32 procenti no aptaujātajiem vecākiem savu bērnu audzināšanā izmantoja fizisku sodu, gandrīz puse – 49 procenti - aptaujāto respondentu uzskatīja, ka bērna sišana kā audzināšanas metode nav pieļaujama, gandrīz tikpat liels aptaujas dalībnieku skaits (47%) tomēr pieļāva, ka dažās situācijās bērns var tikt disciplinēts ar sišanu.

Minētajā pētījumā arī secināts, ka būtiska daļa sabiedrības attaisno epizodisku fiziska soda pielietošanu pret bērnu. Vēl aizvien būtiska daļa sabiedrības uzskata bērna sodīšanu ģimenē par “privātu lietu”. Proti - iestādēs tā jāaizliedz, ģimenē nē.

Par bērnu tiesībām uz līdzdalību konstatēta vienojoša iezīme gandrīz visām aplūkotajām publiskās pārvaldes iestādēm ir bērniem draudzīgas un saprotamas informācijas trūkums vai informācijas nepietiekamība. Pētījumā arī ticis secināts, ka saziņas iespējas bērniem ar publiskās pārvaldes iestādēm ir pārāk sarežģītas un iestādes šajā ziņā būtu jāpadara draudzīgākas, pieejamākas bērniem.

2017. gadā īstenoti vairāki sabiedrības informēšanas pasākumi. Lai stiprinātu vecāku un bērnu attiecības, realizēta sabiedrības informēšanas kampaņa “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”. LM sadarbībā ar Latvijas Radio 5 projektu „Dod Pieci” sākusi pakalpojuma “Plecs” izveide, kas informē sabiedrību un sniedz konsultācijas par ārpusģimenes aprūpes formām ar mērķi palielināt to personu skaitu, kas motivētas iegūt adoptētāja, aizbildņa, audžuģimenes vai viesģimenes statusu. 
rezekneszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Rēzeknes pilsētas domes kredītsaistības palielināsies par vēl 150 tūkstošiem eiro.
Apspriest
Aptauja
Kā, Jūsuprāt, būtu jārīkojas domes priekšsēdētāja vietniekam Andrejam Rešetņikovam, pēc notikušā konflikta uzņēmumā «Rēzeknes satiksme»?
Skatīt rezultātus
Jaunākie komentāri:
Atklāj, kura ir visātrākā Latvijas šoseja
Labdien, paldies Markam Viljamsam, kurš aizdeva man aizdevumu, lai šodien glābtu mana slimā bērna dzīvību, lūdzu, ikvienu, ja jums ir nepieciešams steidzams aizdevuma e-pasts: markwilliamstrustfirm@gmail.com Sīkāk...
Ēterā raidījumu cikls “Sarunas par Latgali…, un ne tikai”
Nu gan tā varakļāniete lej ūdeni ! Sīkāk...
Valsts vides dienesta amatpersonu vaino maluzvejniecībā
Vot šitàdiem kropļiem,valsts uztic dotos pienàkumus,maksā labas algas,soc.garantijas,utt.a paskat ar ko nodarbojas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top